CarrefourSA İş İlanları ve İş Başvurusu Formu Doldurma Hakkında

Carrefoursa iş ilanları

CarrefourSA Şubesi – CarrefourSa İş İlanları

Hizmet ve sektöründeki yenilikçi yapısıyla modern market anlayışının öncü yapılanması, kurumun resmi yayın organı CarrefourSA iş ilanları sayfasındaki personel alımı yapacağı açık pozisyonlarla ilgili güncellemeleri yapmaya devam etmektedir.

Yazımızın devamında alt başlıklar olarak detaylı olarak bilgilendireceğimiz CarrefourSA iş ilanları ve personel alımıyla ilgili konu başlıkları şu şekildedir.

 • CarrefourSA İş İlanları
 • CarrefourSA Açık İş Pozisyonları
 • CarrefourSA İş Başvurusu nasıl yapılır
 • CarrefourSA İŞ BAŞVURUSUNDA İSTENİLEN EVRAKLAR
 • CarrefourSA Çalışma Saatleri
 • CarrefourSA personel maaşları ne kadar

CarrefourSA İş İlanları

Türkiye’deki aktivitelerine 90’lı senelerin başında başlamış olsa da, yarım asırlık iş tecrübesi bulunan CarrefourSA, şirket menfaatlerine uygun özellikleri bulunan personel alımı yapacaktır.

Sürekli eleman kadrolarını güncelleyen CarrefourSA, Nitelikli personel temin edebilmek için yapılan başvuruları titizlikle incelemektedir.

Yayınladığı iş ilanlarında, personel alımı yaparken dikkat ettikleri temel özelliklerden bahsedilmektedir. Başvuruda bulunulan pozisyon için deneyimli ve kariyer hedefi olan adayların tercih sebebi olduğunu belirtilirken, stajyer ve engelli personeller için açılan kontenjanlarda CarrefourSA iş ilanlarında göze çarpan bir diğer önemli noktadır.

CarrefourSA Açık İş Pozisyonları

Ülke çapında yayılma politikasıyla Türkiye’nin birçok noktasına ulaşmayı, kaliteden ödün vermeden gerçekleştirmeyi başaran CarrefourSA, oluşan eleman boşluklarını doldurmak için çalışmalarına ara vermeden personel alımlarına devam etmektedir.

Yazımızın devamında detaylı olarak ele alacağımız, CarrefourSA açık iş pozisyonlarının bazıları şunlardır.

 • Depo personeli
 • Bilgi işlem
 • Kasiyer
 • Tezgahtar
 • Satın alma

CarrefourSA iş başvurusunda bulunacak adayların tecrübeli olmaları tercih sebebi olsa da, vasıflı – vasıfsız eleman gözetmeksizin yeni işe başlayan tüm kişileri kısa süre süren deneme ve eğitim sürecinden geçirmektedir.

Bu eğitim sürecinde CarrefourSA ile ilgili temel bilgi aktarımı yapılmaktadır. Şirketin çalışma koşulları, personel beklentileri ve müşteri ilişkileriyle ilgili bilgilerin yanı sıra, elemanların çalıştıkları iş pozisyonlarıyla ilgili sorumlulukları ve teknik bilgiler verilmektedir.

Carrefoursa’nın,  Daha önce kısa başlıklar halinde bahsettiğimiz eleman alımı yapacağı bölümlerden bahsetmiştik. Yayınlanan CarrefourSA iş ilanları sayfasında belirtilen iş pozisyonlarıyla ilgili Kasiyer, depo elemanı, tezgahtar, bilgi işlem ve satın alma personelleriyle detaylı bilgi ve görev tanımları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kasiyer Nedir ? Ne İş Yapar?

Sanırım hepimizin “ kasiyer nedir? ” sorusuna tatmin edici cevaplar vermesi kaçınılmazdır. Fakat detaylandıracak olursak ve soruyu “ iyi bir kasiyer nasıl olmalıdır” diye sormalıyız.

Çalışma saatinin neredeyse tamamını kasada geçiren kasiyerler, sanılanın aksine sadece tahsilat görevi üstlenmemektedirler. Müşteriyi ilk karşılayan ve uğurlayan kasiyerler, insan ilişkilerinde başarılı ve sıcakkanlı olmak zorundadırlar. Müşteri istekleri doğrultusunda çözüm odaklı ve yoğun müşteri trafiğini başarılı bir şekilde idare edebilmelidirler.

Müşteri ilişkileri dışında mağaza içi organizasyonlarında da aktif olmalıdır. Sorumluluk alanının temizliği ve yazarkasa, pos cihazı gibi elektronik cihazların bakım ve eksiklerini temin edebilmelidirler.

Tezgahtar Nedir? Ne İş Yapar?

Kısaca satış personeli de diyebileceğimiz tezgahtarlar, Ürün hakkında bilgili ve müşteriyi yönlendirme kabiliyeti yüksek olmalıdır. Yapılan kampanyalar, indirimler ve mağaza avantajlarını gelenlere aktarmalıdırlar.

Ürünle ilgili kullanma tarihleri ve kusurlu ürünlerin takibini yapan tezgahtar, gerekli ürünler ve stok takibini başarıyla gerçekleştirmelidir.

Depo Personeli Nedir? Ne iş yapar?

Depo personeli, mağazaya gelen üretim mallarının takibi, depo düzeni ve malların muhafazasını sağlamakla sorumludur. Depoya giren – çıkan ürünleri belgelendirerek mağaza ihtiyaçlarının belirlenmesinde büyük önem taşımaktadır.

Aynı zamanda sorumlu olduğu pozisyonun ihtiyaçlarını ve temizlik koşullarını temin etmekle görevli olan depo elemanı, CarrefourSA iş pozisyonları içerisinde belki de en büyük öneme sahip olanlarındandır.

Bilgi İşlem Nedir? Ne iş yapar?

Bilgi işlem, Mağazadaki elektronik alt yapının sağlıklı işleyişi sağlamakla görevlidir. Teknolojik yeniliklerin mağazaya entegrasyonu konusunda yetkili olan bilgi işlem personeli, çağımızın yeniliklerini takip etmekle yükümlüdür.

Bunun yanında mağazada bulunan bilgisayar, güvenlik sistemi ve mağaza işleyişinde kullanılan elektronik cihazların bakımı yapmakla sorumludur.

Satın alma nedir? Ne iş yapar?

Satın alma pozisyonu bir ekip işidir. Mağazanın ihtiyaçlarını en ucuza tedarik etmekle ve şube maliyetlerini en aza indirmekle sorumludur. Bu ciddi sorumluluklar büyük riskleri de beraberinde getirdiği için, mükemmel bir takım çalışmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Piyasadaki tedarikçilerle sürekli irtibat halinde ve iyi ilişkiler kurarak, ürün sevkiyatlarını hızlandırmalıdır. Satın alma personeli alımlarında çok Titiz davranan CarrefourSA, satın alma pozisyonu için yapan iş başvurularında tecrübeli personel adaylarına öncelik tanımaktadır.

CarrefourSA İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Carrefoursa’ya iş başvurunda bulunmak isteyenler, Aşağıdaki paylaşımını yaptığımız kurumsal internet adresinden 2019 CarrefourSA iş başvuru formunu doldurup iş başvurusunda bulunabilirler.

Kurumsal CarrefourSA internet sitesinden iş başvurusunda bulunabileceğiniz gibi yetkili CarrefourSA şubelerinden de iş başvuru formuna ulaşabilir ve çalışmak istediğiniz pozisyon için, iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

CarrefourSa iş Başvurusu

CarrefourSA İş Başvurusunda İstenilen Evraklar

CarrefourSA iş ilanları sayfasından yapılan müracaatları sürekli inceleyen insan kaynakları, yapılan başvurulara kısa sürede geri dönüş yapmaya özen göstermektedir. İş başvurusu olumlu karşılanan adaylardan, iş başvurusunda istenilen evrakları temin etmesi için 2 gün süre vermektedir.

İstenilen evraklar çalışılacak pozisyonlara göre değişiklik gösterse de, genel olarak e-devlet sitesinden çıkarabileceğiz evraklar şunlardır.

 • Adli Sicil Kaydı ( e-Devlet )
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-Devlet )
 • İkametgah ( e-Devlet )
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanı Sureti ( e-Devlet )
 • Sağlık Raporu ( Yetkili Sağlık Kuruluşları )

 

E-Devlet Giriş

CarrefourSA Çalışma Şartları

Hareketli ve yüksek tempoya ihtiyaç duyan sektör yapısı gereği, CarrefourSA personel adaylarını 9 saati bulan yorucu bir iş temposu beklemektedir.

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 09:00
Öğle Arası 12.30 – 13.30
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 13:00 – 22:00

CarrefourSA mesai saatleri vardiya sistemine dayalı olup, her hafta değişen sabah ve akşam grupları vardır. İş temposu gereği yapılan fazla çalışmalarda,  mesai ücreti ödenmektedir. CarrefourSA iş ilanları sayfasında belirtilen önemli başka bir konuda sosyal ve sendikal haklardır. Sosyal ve sendikal haklar bakımından personel dostu olan CarrefourSA, resmi tatil günlerinde de mesai ücreti ödemektedir.

Haftalık 1 gün izin izin hakkı tanıyan firma, yıllık izin için gerekli olan 1 seneyi dolduran personellerine 14 günlük yıllık izin imkanı tanımaktadır.

CarrefourSA personellerinin faydalandığı diğer imkanları maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz.

Yol Parası ( 225 TL)
Yemek Ücreti (Yemekhanesi olmayan mağazalarda verilir)
Yakacak Yardımı (Kışın başında verilir)
Okul Yardımı (Çocuğu olanlara verilir)
Gıda Çeki (Her ay verilir yıla göre değişir)

CarrefourSA Personel Maaşları Ne kadar?

CarrefourSA personel maaşları Çalışılan yıl ve pozisyona göre değişkenlik göstermektedir. Yeni işe başlayan Kasiyer, reyon personeli ve temizlik elemanı benzeri çalışanlarına asgari ücret ödemesi gerçekleştirirken, kasap ve şarküteri sorumlularına % 10 – %15 arasında değişen miktarda ücret ödemesi gerçekleştirmektedir.

Firma bünyesinde prim sistemi de uygulanmaktadır. Belirlenen mağaza hedeflerinin yakalanması durumunda, alınan maaş oranında ödeme yapılmaktadır.

İnsan Kaynakları ve İletişim Adresleri

CarrefourSA İnsan Kaynakları faaliyet gösterdiği her ülkede misyon, vizyon ve temel değerlerine uygun olacak şekilde;

Nitelikli iş gücünü şirketimize kazandırmak ve yatırım yapmak,

Çalışanların gelişimine katkı sağlamak,

Organizasyonu geliştirmek ve güçlendirmek,

Ücret yönetimi ve ödüllendirme sistemini yönetmek,

Çalışanların motivasyonunu ve bağlılığını arttırmak,

adına yoğun ve etkili biçimde çalışmaktadır.

İletişim

Adres : CarrefourSA Plaza
Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu Caddesi No: 67 A, Blok: B
Maltepe / İstanbul
Telefon: 0850 755 10 00
Fax : 0 216 655 00 50
E-mail : [email protected]

Çağrı Merkezi: 444 10 00

Leave a Reply