Makro Market Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri

makro-market-calisma-saatleri

Makro Market çalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Burger King Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası –
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar -14:00 – 22:00

Makro Market, 1991 yılında Ankara’da Songör ailesi tarafından kurulmuş olan süpermarketler zinciridir. Makro Market, 15 ilde, 250 üzeri mağaza ve 6.500 çalışanıyla Türkiye’de perakende sektöründe en büyük mağazalar arasında yer almaktadır.

makro market çalışma saatleri

Dolayısı ile Makro Market çalışma saatleri de vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Ulusal bir perakende mağazası olan Makro Market açılış-kapanış saati nedir, hafta sonu tatili var mı, resmi tatiller de açık mı, dini bayramlarda çalışma saatleri nasıl gibi en güncel bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Makro Market Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

Makro Market hafta içi mesaiye sabah saat 09.00’da başlar ve akşam saat 21.00’e kadar mesai devam eder. Makro Market mağazalarında öğle tatili molası verilmemektedir.  2018 yılında Migros tarafından alınan Makro Market mağazalarının alışveriş merkezi şubeleri de bulunmaktadır.

Alışveriş merkezleri içerisinde hizmet veren Makro Market açılış-kapanış saati, alışveriş merkezinin açılış-kapanış saati ile aynı doğrultuda yani sabah saat 10.00 ile akşam saat 22.00 arasındadır. Aynı şekilde alışveriş merkezlerindeki mağazalarda da öğle tatili molası yoktur.

Makro Market Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

Hafta içi olduğu gibi, hafta sonu Cumartesi Pazar günleri de Makro Marketler normal çalışma düzeni içerisinde hizmet vermektedir. Dini bayram tatillerinde Makro Market çalıma saatleri diğer günlere göre farklılık arz etmektedir. Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı tatillerinde bayramın birinci günü kapalı olan mağazalar, bayramın diğer günlerinde normal çalışma düzeninde hizmet vermektedir.

Resmi tatil olan 1 Mayıs, 1 Ocak, 29 Ekim, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 23 Nisan günlerinde mağazalar kesintisiz olarak standart çalışma saatlerinde hizmet vermektedir. Bayram ve yılbaşı arifelerinde Makro Marketlerin kapanış saatleri mağazaların yoğunluğuna göre geç saate kadar uzayabilmektedir.

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait Makro Market İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2019 ve Makro Market Kasiyer İş İlanları! İş Başvuru Formu ve İlan Detayları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply