Mc Donalds Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri

Mc Donalds çalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Mc Donalds Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası 13.30 – 14.30
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 10:00 – 22:00

Amerika merkezli olarak kurulan ve ülkemizde 1986 yılında ilk restoranını açarak faaliyet vermeye başlayan Mc Donalds çalışma saatleri fast food severler tarafından merak edilmektedir. Türkiye genelinde 260 şubesi ile hizmet vermekte ve dünya genelinde yaklaşık 1,7 milyon çalışanı bulunmaktadır.

mc donalds çalışma saatleri

Mc Donalds Çalışma Saatleri ve Kapanış Saatleri

 

Fast food denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Mc Donalds sabah kaçta açılıyor, akşam kaçta kapanıyor, hafta sonları Mc Donalds açılış-kapanış saatleri hakkındaki tüm detaylı bilgiye makalemizin devamında ulaşabileceksiniz.

Mc Donalds Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

Mc Donalds restoranları alışveriş merkezleri içinde ve dışında hizmet vermektedir. Buna göre de açılış-kapanış saatleri değişkenlik göstermektedir. Alışveriş merkezleri içinde hizmet veren Mc Donalds açılış-kapanış saati AVM açılış-kapanış saatleri ile aynıdır.

Sabah saat 10.00’da açılan restoranlar akşam saat 22.00’de kapanır. Alışveriş merkezleri dışında hizmet veren Mc Donalds çalışma saatleri ise sabah saat 07.30’da açılır ve gece saat 01.00’de kapanır. Mc Donalds restoranları öğle tatili molası vermeden kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere haftanın yedi günü hizmet veren Mc Donalds restoranlarının bazıları 24 saat hizmet vermektedir.

 

Mc Donalds Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

Mc Donalds Çalışma Saatleri

Mc Donalds Çalışma Saatleri ve Açılış Saatleri

Hızlı tüketim sektörünün öncü firmalarından olan Mc Donalds restoranları hafta sonu tatili olan Cumartesi ve Pazar günleri açıktır ve aynen hafta içinde olduğu gibi standart çalışma saatlerinde hizmet vermektedir. 1 Ocak, 15 Temmuz, 29 Ekim, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 1 Mayıs ve 23 Nisan gibi resmi tatil günlerinde kesintisiz olarak standart çalışma saatlerinde hizmet vermektedir.

Bunun yanı sıra dini bayram tatili olan Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi tatillerde yine normal çalışma saatlerinde hizmet vermektedir.

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait McDonald’s İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2019 ve McDonald’s Ekip Üyesi İş İlanları ve İş Başvurusu Formu Yayınlandı başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply