Media Markt İş İlanları ve Personel Alımları 2020

Media Markt iş ilanları yayınlandı! İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Media Markt insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Sayfamız üzerinden Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar öğrenebilir, Media Markt İş Başvurusu Formu doldurabilirsiniz.

media markt iş ilanları

Media Markt İş İlanları ve İş Başvurusu

Media Markt personel, eleman ve işçi alımlarına 2018 yılında da devam etmektedir. Media Markt Satış danışmanı alımı, Engelli personel alımı, temizlik işçisi alımı, kasiyer alımı ilanlarıyla çok sayıda eleman – personel alımı yapacaktır

Media Markt iş ilanları ve personel alımlarıyla ilgili paylaşımda bulunduğumuz yazımızda; Media Markt iş başvurusu formu, iş başvurusu nasıl yapılır, iş başvurularında istenilen evraklar nelerdir, iş başvuru sayfası nerede, çalışma şartları nelerdir, personel ücretleri ne kadar gibi birçok konuya sizler için açıklık getirdik.

Yazımızda ele alacağımız alt başlıkların listesi şu şekildedir.

 • Media Markt İş İlanları
 • Media Markt Açık İş Pozisyonları
 • Media Markt İş Başvurusu nasıl yapılır
 • Media Markt İş Başvurusunda İstenilen Evraklar
 • Media Markt Çalışma Şartları
 • Media Markt Personel Maaşları

Media Markt İş İlanları ve İş Başvurusu

Media Markt iş ilanları sayfasında 2018 ve 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılının geri kalanında da birçok şehrimizde yer alan Media Markt şubelerinde görevlendirilmek üzere personel alımlarına devam edildiği görülmektedir. 2020 iş başvuru formu ve iş ilanları ile ilgili bilgilendirmeleri insan kaynakları sayfasında sürekli olarak güncelleyen Media Markt, Türkiye genelinde personel ve eleman alımları yapmaktadır.

İş başvurusu yapacak adaylarda aranılan özellikler aşağıda belirtildiği gibi olup, iş ilanlarına yapılan başvurular kısa sürede sonuçlanmaktadır. 

 • Aktif Çalışma Temposuna Uygun
 • Pozisyonunda ve sektöründe deneyimli,
 • Lise, tercihen Meslek Lisesi mezunu,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, çalışkan ve azimli,
 • Askerlik hizmetini tamamlamış ya da muaf

Müşterilerinin yanı sıra “ Çalışmıyorum! İş arıyorum! ” diyenlerinde ilk tercihi olan Media Markt iş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorsanız, sayfamızın devamında bulunan iş başvuru formunu doldurup, tercih ettiğiniz şehir ve pozisyonu için iş başvurusunda bulunabilirsiniz

Media Markt Açık İş Pozisyonları

Media Markt iş ilanlarını incelediğimizde başvuru formu doldurulabilecek pek çok iş pozisyonu yer aldığını görmekteyiz. Satış danışmanı ve kariyer pozisyonları için açılan iş ilanlarının yoğunlukta olduğu görülmekle beraber, part time, stajyer ve engelli personel alımları için de birçok iş ilanı yayınlandığını görebilmekteyiz.

Ayrıca mağaza personeli haricinde; bilgi işlem, muhasebe, satın alma sorumlusu ve hukuk departmanlarına yapılacak iş başvurularının insan kaynakları tarafından değerlendirilmektedir. 

Güncel Media Markt iş ilanlarında, personel alımı yapılacağını açıkladığı açık iş pozisyonlarından bazıları şunlardır.

 • Satış Danışmanı
 • Kasiyer
 • Depo Personeli
 • Bilgi İşlem
 • Reyon Sorumlusu

Media Markt İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Açık iş pozisyonlarını inceledik ve değerlendirme yaptık fakat ya iş başvurusu? Media Markt iş başvurusu nasıl yapılır sorusu için yönlendirebileceğimiz birkaç başvuru kanalı yer almaktadır.

Bunlardan birinci sırada firmanın resmi internet sitesi yer almaktadır. Yapılacak personel alımları için birinci kaynaktan güncel iş ilanları yayınlayan firma, başvuru yapmak isteyenler için 2020 Media Markt iş başvuru formu yayınlamıştır.

Başvuru formunda yer alan gerekli yerleri doldurduktan sonra sizde Media Markt iş ilanlarına başvuru yapabilir, belki de firma bünyesinde çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

2020 Media Markt iş ilanlarının yayınlandığı diğer platformlar ise kariyer.net, yenibiris.com ve secretcv.com gibi popüler iş arama platformlarıdır. Bilindiği üzere bu tarz iş bulma siteleri üzerinden her gün binlerce iş ilanları yayınlanmakta ve işveren firmaları personel alımı gerçekleştirmektedir.

Media Mark iş ilanları da bu platformlar üzerinde yayınlanmakta ve sıklıkla güncellenmek dedir. 2020’nin geri kalanında da özellikle kariyer.net üzerinden birçok personel alımı yapan Media Markt, yapılan iş başvurularına bu platformlar üzerinden geri dönüş yapmaktadır. 

Media Markt İş Başvuru Formu ve İş Başvurusu İçin Tıklayınız.

Media Markt İş Başvurusunda İstenilen Evraklar

Yapmış olduğunuz iş başvurusuna kısa sürede sonuç alacaksınızdır. Zira Media Markt iş başvurularına 3 iş günü içerisinde dönüş sağlamaktadır. Başvuru formunuz incelenip, aranılan özelliklere sahip olduğunuz konusunda karara varıldığı taktirde firma sizinle irtibata geçecektir.

Media Markt iş ilanlarına yaptığınız başvurunun olumlu sonuçlandığı bildiren insan kaynakları birimi sizinle ofislerinde görüşmek üzere Media Markt şubesine çağırabilirler. Burada yapılan görüşmede işe giriş işlemleri için gerekli olan belgeleri sizden hazırlamanızı isteyecek olan firma yetkilileri, evrakları hazırlamanız için size 2 gün süre verecektir.

Media Markt tarafından iş başvurusu sırasında istenilen belgeler aşağıda belirttiğimiz gibi olup, e-devlet kapısından temin edebilirsiniz.

 • Adli Sicil Kaydı ( E-Devlet )
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ( E-Devlet )
 • İkametgah belgesi ( E-Devlet )
 • Askerlik Durum Belgesi ( E-Devlet )
 • Kimlik Fotokopisi
 • SGK Hizmet Dökümü ( E-Devlet )
 • Öğrenim Durum Belgesi ( E-Devlet )

Media Markt Çalışma Şartları 2020

Media Markt çalışma şartları ile ilgili bilgilendirmeyi sonlara bırakmış olsak da, sizin bu konuyu iş başvurusu yapmadan önce incelemenizde fayda var. Zira iş arıyorsanız eğer, firmanın sunmuş olduğu çalışma saatleri, personel maaşları, sosyal ve sendikal hakların sizi memnun etmesi çok önemli.

Media Markt Çalışma Saatleri 2020

Media Markt çalışma saatleri düzenlenirken mağaza açılış\kapanış saatleri dikkate alınmıştır. 09:00 ile 22:00 arası hizmet veren Media Markt şubelerinde sabah ve akşam olmak üzere 2 vardiya bulunmaktadır. Dönüşümlü olarak vardiyalarda bulunan Media Markt çalışanları günde 9 saat mesai yapmaktadır. Sabah vardiyasında bulunanlar 09:00 ile 17:00 arası çalışırken, akşam vardiyası çalışanları 14:00 ile 22:00 arasında hizmet vermektedirler.

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 09:00
Öğle Arası 12.30 – 13.30
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 13:00 – 22:00

Media Markt Personel Maaşları 2020

Media Markt personel maaşları aslında birkaç alt başlığa ayrılması gereken bir konu. Çünkü Media Markt bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Muhasebe, stajyer, part time, bilgi işlem, hukuk ve satın alma gibi iş pozisyonları farklı maaşları almaktadır. Bu sebeple Media Markt personel maaşlarından bahsederken yeni işe başlayan mağaza personelli için değerlendirme de bulunacağız.

Yeni işe başlayanlar için Media Markt personel maaşları asgari ücretle başlamaktadır. Kasiyer, satış danışmanı ve depo elemanı personelleri ilk işe girişlerde asgari ücret almaktadır. Bunun yanında mağaza içerisinde prim sistemi bulunmaktadır. Özellikle satış danışmanlarının ay içerisinde sergilemiş olduğu satış performansları ay sonunda maaşlarına yansıtılmaktadır.

Personel maaşlarıyla ilgili en çok merak edilen konulardan bir diğeri ise part time eleman ücretleri. Kısaca bahsetmek gerekirse part time çalışan maaşları hesaplanırken çalışılan saat baz alınmaktadır. Ay içerisinde çalışmış olduğunuz süre hesaplandıktan sonra prim ve diğer sosyal haklar ilave edilerek ay sonunda maaşlara yansıtılır.

One Response

 1. ömer pekertekin 12/09/2018

Leave a Reply

Enable Notifications.    Ok No thanks