Market İş İlanları

Praktiker İş İlanları ve 2022 Praktiker İş Başvurusu Formu Doldur

Praktiker iş ilanları yayınlandı! 2022 İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Praktiker insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar ve Praktiker 2022 İş Başvurusu Formu sayfamızda!

Praktiker iş ilanlarını takip ediyorsanız eğer firmanın personel alımları ile ilgili kafanıza takılabilecek bir çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz. Peki nedir bu sorular? İş başvurusu nasıl yapılır? Personel ve Eleman alımı yapılan iş pozisyonları nelerdir? Başvuru formu nasıl doldurulur? Gibi soruların yanında çalışma şartları ve Praktiker personel maaşlarıyla ilgili bir çok detayı sizlere sunuyoruz.

Praktiker iş ilanları - iş başvurusu
Praktiker Şubesi – Praktiker İş İlanları

Praktiker 2022 iş ilanları ile personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan Praktiker satış danışmanı alımı, Praktiker reyon elemanı alımı, Praktiker temizlik işçisi alımı, Praktiker kasiyer alımı ilanlarına yapılan başvuruları değerlendirmektedir.

Praktiker iş ilanları ve eleman ilanları hakkında bilgi verdiğimiz sayfamızda, tüm personel adaylarının aklına gelebilecek Praktiker’e kimler başvurabilir, Praktiker iş başvurusu nasıl yapılır? Praktiker iş başvurularında istenilen evraklar nelerdir? Praktiker iş başvuru sayfası nerede? Praktiker çalışma şartları nelerdir? Praktiker maaşları ne kadar? gibi birçok soruyu sizler için cevaplandırmaya çalıştık. Yazımızda ele alacağımız alt başlıkların listesi şu şekildedir.

Praktiker İş İlanları ve Personel Alımları

Ev dekorasyonu ve araç gereçlerinin en büyük tedarikçilerinden olan Praktiker, çeşitli sıklıkla güncellediği Praktiker iş ilanlarında, (Praktiker kasiyer iş ilanları, Praktiker satış danışmanı, Praktiker depo personeli, Praktiker bilgi işlem iş ilanları vb.)

 • Yoğun Çalışma Temposuna Uygun
 • Marketçilik sektöründe deneyimli,
 • Lise, tercihen Meslek Lisesi mezunu,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, çalışkan ve azimli,
 • Askerlik hizmetini tamamlamış ya da muaf
 • Takım çalışmasına uygun

Özelliklerde personel ve eleman alımları yapacağını belirtmiştir. Praktiker 1979 yılında Almanya’da kurulup, Türkiye pazarına 1997 yılında girmiş olan bir firmadır.Çalışma şartları ve sosyal hakları nedeniyle birçok kişinin iş başvuru araştırmalarında ilk tercih sebebi olmuştur.

Bünyesinde birçok açık pozisyon barındıran firma, yayınladığı Praktiker iş ilanları sayfasında, bay – bayan, vasıflı vasıfsız eleman, engelli personel, stajyer ve temizlik işçisi de dahil birçok pozisyonda iş imkanı sunmaktadır. Eğer Praktiker iş ilanları dikkatinizi çekiyor ve başvuru formu doldurup iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız, yazımızın altında bulunan iş başvuru linkine tıklayıp, belki de bir Praktiker çalışanı olabilirsiniz.

Praktiker Ocak 2022 İş İlanları

2021 yılında olduğu gibi 2022 yılının başlarında da Praktiker iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Ocak 2022 Praktiker ilanlarına başvuru yapabilmek için sitemizde yer alan Praktiker Başvuru Formunu kullanabilirsiniz.

Yayınlanan Praktiker İlanları içerisinde ilk dikkati çeken iş pozisyonu Şoför ilanlarıdır. Firmalar bu dönemde gerek sevkiyat gerekse kargo işlemleri için şoför alımlarına gitmektedir.

Bunun haricinde mağaza görevlisi, kasiyer, depo elemanı ve muhasebe pozisyonları içinde iş ilanları bulunmaktadır.

Praktiker Açık İş Pozisyonları

Praktiker geniş bir pozisyon yelpazesi bulunmaktadır. ” İş arıyorum, çalışmak istiyorum ” diyen binlerce kişinin ilk tercihi olmaya devam eden Praktiker Yapı Market, eleman – personel alımı yaptığı iş pozisyonlarını 2022 yılında da güncellemeye devam etmektedir. Personel alımı yapılan iş pozisyonları içerisinde mağaza personellerinin yanı sıra ofis ve yönetim kadroları için de iş başvuru formu gönderilebildiği görülmektedir. Güncel Praktiker iş ilanlarında personel alımı yapılacağını açıkladığı açık iş pozisyonlarından bazıları şunlardır.

 • Satış Danışmanı
 • Kasiyer
 • Depo Personeli
 • Bilgi İşlem
 • Satın Alma

Praktiker – Part Time Satış Danışmanı (Torıum Avm)

İş Açıklaması

Ev geliştirme Sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Praktiker Yapı Marketleri’nin İstanbul Torıum Avm mağazasında görevlendirilmek üzere satış, ürün bilgisi veya iş deneyimine sahip Mağaza Satış Danışmanları alınacaktır.

Pozisyon ile ilgili kısa görev tanımı ve uygun adayların taşıması gereken özellikler aşağıda yer almaktadır.

 • Müşterilerimiz ile birebir ilgilenerek, ürün hakkındaki teknik bilgileri aktarıp satışı gerçekleştirmek,
 • Mağaza içi ve depo düzenini sağlamak,
 • Kendisini ürün bilgisi ve kişisel gelişim anlamında yetiştirmek,
 • Kişisel bakım ve üniforma konusunda firma standartları çerçevesinde hareket etmek.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

 • Tercihen perakende sektöründe “Satış Danışmanı” olarak deneyimli,
 • Kariyerini mağazacılık sektöründe devam ettirmeyi hedefleyen,
 • Yeni tasarımları ve modayı takından takip eden,
 • İletişimi güçlü, etkileme ve ikna etme becerisi yüksek,
 • Dinamik, pozitif, uyumlu,
 • Kişisel bakımına dikkat eden,
İş Başvurusu
Bu İş İlanları da İlginizi Çekebilir
Ülker İş İlanları 2022
Bim Market İş Başvurusu 2022
Şok Market İş İlanları 2022
CarrefourSA İş Başvurusu
A101 İş İlanları 2022

Praktiker İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Praktiker iş başvurusu yapmak son derece kolay olsa da internet üzerinde bulunan bilgi kirliliği sebebiyle iş başvuru formu doldurma konusunda tereddütler ortaya çıkarmaktadır. Praktiker iş ilanlarına başvuru yapabileceğiniz kariyer.net gibi internet platformları bulunmaktadır.

2022 Praktiker iş başvuru formu doldurmak için öncelikle kariyer.net, yenibiris.com ve secretcv.com gibi ilan sitelerinden üyelik almanız gerekmektedir. Üyelik işleminin ardından sizi Cv doldurma paneline yönlendiren bu siteler, başvuru yaparken iş başvuru formu yerine geçecek olan profil sayfanızı düzenlemek için yönlendirecektir. Yapmış olduğunuz düzenlemelerin ardından yalnızca Kipa iş ilanlarıyla sınırlı kalmayıp, site üzerinde binlerce firmanın yayınlamış olduğu iş ilanlarından dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Praktiker İş Başvuru Formu ve İş başvurusu İçin tıklayınız. 

Boş Cv Örneği Doldur

İş arıyor ve çeşitli firma ve pozisyonlara daha önceden iş başvurusu yaptıysanız eğer, sizden öncelikle Cv talebinde bulunduklarına birebir şahit olmuşsunuzdur. Uzun süredir iş arıyorsanız eğer bu konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu tahmin etmek çokta zor değil aslında. Fakat iş ararken veya iş başvurusu yapmadan önce boş örneği arayan pek çok kişi bulunmaktadır. Sayfamızda yer alan, sizler için hazırlamış olduğumuz boş cv örneklerinden bir tanesini bilgisayarınıza indirerek, hemen özgeçmiş hazırlayabilirsiniz.

Cv doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında düzenli ve iş başvurularını inceleyenlere net ve güncel bilgilerinizi anlatan bir cv göndermenizdir. Zira ilk intiba açısından karşı tarafa sunmuş olduğunuz öz geçmiş sizin tercih edilmenizi sağlayabilecek en önemli dökümandır.

Praktiker İş Başvurusunda İstenilen Evraklar

İş başı yapacağınıza dair firma tarafından geri dönüş aldıysanız eğer, yolun zorlu kısmını geride kalmış diyebiliriz. Tebrik ederiz. Yalnız son olarak personel kaydınızın yapılabilmesi için yapmanız gereken birkaç şey bulunmaktadır. Bu süreçte Praktiker insan kaynakları birimi sizden işe işlemlerinizin yapılabilmesi için, sabıka kaydı, kimlik fotokopisi gibi işe girişte istenen bir takım belgeler isteyecektir.

Tüm firmaların personel alımı yaparken zorunlu olarak istediği bu evrakları 2 gün içerisinde firmanın yetkili birimlerine teslim etmeniz gerekmektedir. Peki işe giriş evrakları nereden alınır? İşe girerken istenen belgeler çalışacağınız firma ve pozisyona göre değişkenlik gösterse de, e-devlet üzerinden temin edebileceğiniz kolaylıktadır. 2022 Praktiker işe giriş evrakları aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Adli Sicil Kaydı ( E-Devlet )
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ( E-Devlet )
 • İkametgah belgesi ( E-Devlet )
 • Askerlik Durum Belgesi ( E-Devlet )
 • Kimlik Fotokopisi
 • SGK Hizmet Dökümü ( E-Devlet )
 • Öğrenim Durum Belgesi ( E-Devlet )

 E-DEVLET GİRİŞ

Praktiker Çalışma Şartları ve Personel Maaşları 2022

praktiker iş ilanları
Praktiker Çalışma Şartları – Praktiker İş Başvurusu

Praktiker çalışma şartları, firmanın kurumsal yapısı gereği belirli standartlara uygun olarak şekillendirilmiştir. Çalışma saatlerindeki titizlik ve personel maaşlarındaki düzenli ödeme sayesinde çalışan dostu bir yapıya sahiptir.

Çalışma koşulları ile ilgili personel yorumlarını incelediğimizde ufak tefek aksiliklerden bahsedilirken, bu problemlerin kısa sürede çözüme kavuştuğu belirtilmektedir. Praktiker çalışma saatlerinden bahsedersek eğer Praktiker Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri başlıklı yazımızda bu konuyla ilgili detaylı bir yazı hazırlamıştık fakat yine de merak edenler için kısaca belirtmekte fayda var.

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 09:00
Öğle Arası 12.30 – 13.30
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 13:00 – 22:00

Praktiker Personel Maaşları 2022

Elbette en önemli kısım maaş konusu. 2022 Praktiker personel maaşları ne kadar? Gibi eminim sizde google’ da birçok arama yapmışsınızdır. Bununla ilgili net rakamlar vermek ne yazık ki pek mümkün değil. Zira personel ücretleri çalışmış olduğunuz pozisyon ve Praktiker mağazasına göre değişmektedir.

Yalnız şunu söyleyebiliriz ki 2019 – 2020 Praktiker personel maaşlarında uygulanan ücret politikasının 2022 personel maaşlarında da devam ettiğini söyleyebiliriz. Yeni işe başlayan Praktiker çalışanları asgari ücretle iş başı yaparken, prim ve ikramiyeler dahil edildiğinde asgari ücretin %20 üzerine çıkan ücretler aldığını söyleyebiliriz.

Praktiker Güncel İş İlanları

 • Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun,
 • Muhasebe alanında en az 1 yıl tecrübeli,
 • Genel muhasebe ve hesap planlarına hâkim,
 • MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,
 • Analitik, sorumluluk sahibi, yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli,
 • Öğrenmeye ve gelişime açık,
 • Tercihen SAP programı kullanabilen,
 • Bay adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan,

Muhasebe Asistanı aranmaktadır.

İŞ TANIMI
 • Cari hesap kontrolleri, mutabakat yapılması
 • Aylık raporların hazırlanması
 • Banka kayıtlarının sisteme işlenmesi
 • Günlük gelen evrakların muhasebeleştirilmesi
 • Fatura kontrolü ve fatura hazırlanması.
Aday Kriterleri
Tecrübe: 1 - 5 yıl tecrübeli adaylar
Askerlik Durumu: Yapıldı, Muaf
Eğitim Seviyesi: Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun)
Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü: Perakende
Departman: Mali İşler Departmanı
Çalışma Şekli : Sürekli / Tam zamanlı
Pozisyon Seviyesi: Eleman
Ülke/Şehir: İstanbul
İş Başvurusu

İş Açıklaması

Ev geliştirme Sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Praktiker Yapı Marketleri’nin İstanbul Torıum Avm mağazasında görevlendirilmek üzere satış, ürün bilgisi veya iş deneyimine sahip Mağaza Satış Danışmanları alınacaktır.Pozisyon ile ilgili kısa görev tanımı ve uygun adayların taşıması gereken özellikler aşağıda yer almaktadır.
 • Müşterilerimiz ile birebir ilgilenerek, ürün hakkındaki teknik bilgileri aktarıp satışı gerçekleştirmek,
 • Mağaza içi ve depo düzenini sağlamak,
 • Kendisini ürün bilgisi ve kişisel gelişim anlamında yetiştirmek,
 • Kişisel bakım ve üniforma konusunda firma standartları çerçevesinde hareket etmek.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

 • Tercihen perakende sektöründe "Satış Danışmanı" olarak deneyimli,
 • Kariyerini mağazacılık sektöründe devam ettirmeyi hedefleyen,
 • Yeni tasarımları ve modayı takından takip eden,
 • İletişimi güçlü, etkileme ve ikna etme becerisi yüksek,
 • Dinamik, pozitif, uyumlu,
 • Kişisel bakımına dikkat eden,
Aday Kriterleri
Tecrübe: 1 - 5 yıl tecrübeli adaylar
Askerlik Durumu: Yapıldı, Muaf
Eğitim Seviyesi: Lise ( Mezun)
Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü: Perakende
Departman: Satış
Çalışma Şekli : Sürekli / Tam zamanlı
Pozisyon Seviyesi: Eleman
Ülke/Şehir: İstanbul
İş Başvurusu

İş Tanımı

Merkezi İstanbul'da bulunan perakende sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan şirketimizin Gaziantep Mağazasında satış alanında görevlendirmek üzere Satış Danışmanı alınacaktır.
Satış Danışmanı, Praktiker Yapı Marketleri ilkelerine bağlı olarak görev aldığı bölümün satışına katkıda bulunur ve mükemmel müşteri hizmeti sunar.

Aranan Nitelikler

 • Tercihen meslek lisesi ve meslek yüksek okulu mezunu
 • Perakende sektöründe en az 1 yıl satış tecrübesine sahip
 • Mobilya, elektro, banyo, hırdavat, boya, bahçe ürünlerinden en az birinde bilgi sahibi
 • Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek
 • Esnek çalışma saatlerine ve vardiya sistemine göre çalışacak
 • İkna kabiliyeti güçlü
 • İletişim becerilerine sahip & güler yüzlü
 • Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş
 • Çözüm odaklı ve değişime açık
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Aday Kriterleri
Tecrübe
En az 2 yıl tecrübeli adaylar
Eğitim Seviyesi
Lise(Mezun), Ön Lisans(Öğrenci), Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Öğrenci), Üniversite(Mezun)
Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü
Tekstil
Departman
Satış
Çalışma Şekli
Sürekli / Tam zamanlı
Pozisyon Seviyesi
Yeni Başlayan
Personel Sayısı
Belirtilmemiştir
Ülke/Şehir
Gaziantep

Praktiker İnsan Kaynakları

praktiker iş ilanları
Praktiker İnsan Kaynakları – Praktiker İş İlanları

Praktiker markasının geçmişi 1970’lere dayanmaktadır. Praktiker “Organize perakende ev geliştirme” alanında “Kendin Yap” anlayışı ile ürün ve hizmet sunmak üzere, 1979 yılında Almanya’da 4 mağaza ile faaliyete başlamıştır. İlerleyen dönemlerde, Almanya’nın en büyük üçüncü, Avrupa’nın ise en büyük dördüncü “Kendin Yap” market zinciri konumuna ulaşmıştır.

Praktiker markasının,1991 yılı itibariyle Almanya dışında da marka bilinirliği artmaya başlamıştır. Praktiker Şirketler Grubu; Almanya, Polonya, Macaristan, Yunanistan, Lüksemburg, Türkiye, Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna’da 440 civarında mağazası ile hizmet vermiştir. Türkiye’de faaliyetlerini 1997 yılından bu yana sürdürmekte olan Praktiker 2014 yılı itibariyle Uygulama Yapı Marketleri A.Ş.’ye devredilmiş olup şu an itibarıyla tüm haklar Uygulama Yapı Marketleri A.Ş.’ye aittir.

Praktiker, faaliyet alanını ev geliştirme (İngilizce “Home Improvement”) ve kendin-yap (İngilizce “Do-it-Yourself Goods”, kısaca “DIY”) perakendeciliği olarak tanımlamaktadır. Ev geliştirme ve kendin-yap sektörlerini çok daha geniş kapsamlı ve neredeyse gıda dışı tüm ürünleri kapsayan yapı marketleri sektörünün içerisinde değerlendirmek isabetli olacaktır.

Praktiker, ev, bahçe ve ofislerin yenilenmesi, tamiratı ve dekorasyonu için müşterilerin ihtiyacı olan pratik çözümleri, benzersiz bir alışveriş ortamında en uygun fiyatlara sunarak müşteri memnuniyetini sağlama misyonuyla faaliyet göstermektedir. Praktiker’in vizyonu ise Türkiye’de ev yenileme ve dekorasyon alanında tercih edilen bir marka olma özelliğini sürdürmek ve pazar lideri olmaktır.

Praktiker İletişim Adresleri

Fulya Mah. Mevlüt Pehlivan Sok. Yılmaz İş Merkezi Gayrettepe / İSTANBUL Telefon : 0 (212) 272 44 22 Faks:  0 (212) 272 44 19 E-Posta : [email protected]

www.PersonelAlimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Bu tarz marketler olmasa da daha önce birçok markette görev yaptım. kasiyer, depo elemanı gibi pozisyonları yapabileceğimi düşünüyorum. acil iş ihtiyacım bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu