Arçelik Çalışma Şartları 2021! Çalışma Koşulları ve Sosyal Haklar

arçelik çalışma şartları
Arçelik Çalışma Şartları ve Çalışan Koşulları

Arçelik çalışma şartları ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden çalışma koşullarına, sosyal hak ve olanaklardan personel maaşlarıyla ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Arçelik Çalışma Şartları ve Firma Detayları

Çalışma Şartları
Mesai Süresi / 8.50 Saat
Özel Sağlık Sigortası
Doğum İzni
Haftalık İzin / 2 Gün
Yıllık İzin / 15 Gün
Resmi ve Dini Bayram İzni / 1 – 4 Gün
Prim ve İkramiye Sistemi / Senede 4 Defa

Dünya markası olma yolunda adım adım ilerleyen Arçelik A.Ş. Türkiye başta olmak üzere Romanya, Çin, Rusya, Güney Afrika, Pakistan ve Tayland ülkelerindeki 18 üretim tesisi, 33 pazarlama ve satış ofisi  ve dünyanın beğeniyle satın aldığı 11 markası ile 130 ülkede varlığını sürdürmektedir.

Arçelik markasının Beko, Altus, Defy, Grundig, Artic, Blomberg, Leisure, Elektrabregenz, Flavel, ve Dawlance markaları dünyada sevilen ve popüler markalar haline gelmiştir.

Arçelik’ta Çalışmak

Arçelik çalışma şartları açısından düzenli bir hayata sahip olmak için ideal bir kariyer sağlayabilir. Yeni mezun çalışanlara eğitim açısından bir okul gibi sayılmaktadır.  Arçelik çalışma saatleri açısından da oldukça adaletli bir sistemde çalışılıyor. Mesai saatleri fabrikalarda 8 saat, satış mağazalarında 12 saati bulmaktadır. Fazla mesai sistemi bulunuyor, satış mağazalarında mesai süresi biraz uzun olsa da  genellikle satış mağazalarında prim sistemi devreye girmekte.

arçelik maaşları
Arçelik Personel Maaşları

Haftalık izin fabrikalarda vardiya sistemi ile çalışıldığı için haftada bir gün, Arçelik satış mağazalarında Pazar günleri olarak görülmektedir. Arçelik’te yıllık izin, 1-5 yıllık çalışanlarına 18 gün, 6-14 yıl çalışanlarına 22 gün, 15 yıl üzeri çalışanlarına 26 gündür.

Sosyal haklar açısından da çalışanlarını düşünen bir şirket olan Arçelik, hayat sigortası, sağlık sigortası gibi özel sigortalar unutulmamış.  Dini tatil-tatilleri, resmi tatil, bayram tatili gibi çalışılmayan dönemler Arçelik çalışanları için de geçerli.

Arçelik Personel Maaşları

Arçelik çalışma koşulları, kariyer isteyenler için aslında zor değil.  Arçelik’te  personel ücretleri Ar-Ge Mühendisi 3900 – 6050 TL, Üretim Mühendisi, 3600 – 5650 TL, Satış Temsilcisi, 2950 – 3400 TL, Planlama Sorumlusu 2900 – 3550 TL, Üretim işçisi 2200 TL, Kalite Güvence Mühendisi 3150 – 3400 TL., Bölge Satış Sorumlusu 5300 – 5600 TL., Tasarım Mühendisi 3800 – 4200 TL arasında değişmektedir.  Arçelik çalışan maaşları yıl bazında 16 kez alınmaktadır. Yani Arçelik’te yılda 4 kez ikramiye verilmektedir.

arçelik çalışma şartları
Arçelik Çalışma Şartları ve Çalışan Koşulları

Arçelik İş Başvurusu

Nisan 2021 itibariyle Arçelik genel başvuru kabul etmeye başladı. Ancak İnsan Kaynakları Uzmanı, Sağlık Görevlisi, Teknik Sorumlu gibi ünvanlarınız var ise Arçelik’in insan kaynakları sayfasını ziyaret etmelisiniz. Bolu, Eskişehir, Tekirdağ, Ankara gibi illerinden birinde ikamet ediyorsanız ve Arçelik çalışanı olmak istiyorsanız  Mayıs 2021’a kadar başvurularınızı yapabilirsiniz.

Firmanın çalışma şartlarını ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait Arçelik İş İlanları! İş Başvurusu Formu ve Maaş Bilgileri. ve Arçelik Satış Danışmanı İş İlanları! İş Başvurusu ve Satış Danışmanı Maaşları başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Arçelik İnsan Kaynakları

ARÇELİK A.Ş. müşterilerimizin yaşam standardını artıran yenilikçi ürünler ve etkin çözümler geliştirmeye, “en”leri ve “ilk”leri üretmeye devam ederken; çağdaş ve stratejik İnsan Kaynakları yaklaşımları ile çalışanlarının yeteneklerini geliştirmeyi ve yaratıcı bir kurum kültürü oluşturmayı da hedeflemektedir. 

Şirketimizi geleceğe taşıyacak insan kaynakları yaklaşımlarında temel hareket noktamızı  ‘değerlerimiz, iş ahlakı ilkelerimiz, yasalar ve “Küresel İşbirliği Anlaşması” ilkeleri oluşturmaktadır.

İletişim

Caferağa Mahallesi Albay Faik Sözdener Caddesi No:19 34710 Kadıköy/İstanbul
ÇALIŞMA SAATLERİ: 7/24

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) :: [email protected]

İLETİŞİM

Telefon: 444 0 888
Email: [email protected]
 WhatsApp: +90 544 444 08 88

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.