Belediye İş İlanları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2022 ve Kadrosuz Memur İşçi İlanları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına 2022 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2019 ve 2020 yılında olduğu gibi 2022 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

İstanbul büyükşehir belediyesi personel alımı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi özellikle oldukça fazla nüfusa sahip bir şehir olarak sürekli bir biçimde yeni personel ve işçi gereksinimi duymaktadır. Bu anlamda işe alımlar yürüten belediyeler, yılın belirli dönemlerinde internet ya da farklı basın yolları aracılığıyla açığı bulunan alanları duyurmakta ve adayların başvurularını incelemektedir.

Buna göre özellikle kalabalık bir şehirde iş bulmak ne kadar zor olsa da, devlet içerisinde çalışmak da bir o kadar yarar ve hak sağlayarak adayların dikkatini çekmektedir. Buna göre açılan her bir meslek grubu için kıdem ve ihbar tazminatı hakları, yıllık ve haftalık izin hakları, ücretli izin hakları, sigortalı çalışma hakları ve sağlık hakları verilmektedir.

Bununla birlikte size uygun olarak gördüğünüz bir meslek grubuna kolaylıkla internet üzerinden verilen formu doldurarak başvuru yapabileceğinizi de ekleyebiliriz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2022 yılında devam etmekte ve sunulmuş olan meslek alanlarında işe alım için farklı koşullar sunmaktadır. Buna göre daha fazla yetkinlik gerektiren alanlar için öncelikle belirli bölümlerden mezuniyet ya da gerekli belgelerin kazanılması gerekecektir. Bunun yanında farklı alanlar için belediyenin vermiş olduğu sınavlardan ya da KPSS sınavından geçerli sonuç da aranabilir.

Farklı meslek grupları için ise öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sabıka kaydının bulunmaması ve kamu hizmetlerine dair bir mahrumiyetin olmaması şartları koşulur. Bu şartlar, genel anlamda bir devlet içerisinde çalışmak için istenebilecek genel ve makul şartlardır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanları

İBB iş başvurusu e-devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Ancak elbette öncelikle boş olan pozisyonların öğrenilmesi gerekir. Bu anlamda her bir pozisyon için gerekli şartları sağladığınız takdirde kolayca başvuru yapabilirsiniz. Bu pozisyonlara başvuru yapmak için ise e-devlet kullanabilir, internet üzerindeki formu doldurabilir ya da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Binasını ziyaret edebilirsiniz.

Belediye iş başvurusu yapılabilecek boş meslek grupları ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için şu şekilde sıralanabilir;

 • Diyetisyen
 • Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı
 • Memur
 • İşçi
 • Park ve Bahçe Görevlisi
 • Zabıta
 • Bekçi
 • Hemşire
 • Büro İşçisi
 • Hizmetli
 • Destek Hizmeti Çalışanı

Bu alanlardan herhangi birine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, başvuru yapmanız mümkündür. Bunun için e-devlet dışında Kariyer İBB İstanbul sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi işe alım yapmak için başvurunuzun yanında sunmanız gereken birtakım belgeler ve evraklar da vardır. Buna göre bu evraklar, T.C. Kimlik Kartı, nüfus cüzdanı, iki adet biyometrik fotoğraf, erkek adaylar için askerliğin tamamlandığına dair belge, sağlık belgesi ve meslek grubu için gerekli görüldüğü takdirde uygun sınıfa dahil sürücü belgesi gerekebilir.

İnternet üzerinden e-devlet üzerinden veya İBB Kariyer sitesi üzerinden kolayca ve hızlıca başvurunuzu yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına ayırdığımız yazımızın sonlarına gelirken, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Sitemizde yer alan tüm belediye ilanlarına Belediye Personel Alımları sayfamızdan ulaşabileceğiniz gibi, ülkemizdeki tüm büyükşehir belediyelerinin yayınlamış olduğu duyurulara aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Belediye İlanları
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aydın Büyükşehir Belediyesi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Konya Büyükşehir Belediyesi
 Malatya Büyükşehir Belediyesi
 Manisa Büyükşehir Belediyesi
 mardin Büyükşehir Belediyesi
 Mersin Büyükşehir Belediyesi
 Muğla Büyükşehir Belediyesi
 Ordu Büyükşehir Belediyesi
 Sakarya Büyükşehir Belediyesi
 Samsun Büyükşehir Belediyesi
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
 Trabzon Büyükşehir Belediyesi
 Sakarya Büyükşehir Belediyesi

İletişim

Saraçhane Belediye Sarayı

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5
 • 34134 Fatih / İSTANBUL
 • Telefon : +90 (212) 455 1300
 • Vergi No: 4810024824
 • Vergi Dairesi: Hocapaşa

Bakırköy Hizmet Binası

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu
 • Bulvarı No:5 34568 Bakırköy/İSTANBUL
 • Telefon : +90 (212) 449 4000

Kasımpaşa Ek Hizmet Bİnası

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Hacıahmet Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cad.
 • No : 1 34440 Kasımpaşa Beyoğlu / İSTANBUL
 • Telefon : +90 (212) 449 4000

Kartal Ek Hizmet Binası

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Cevizli Mahallesi, Cevizli Caddesi, D-100
 • Güney Yan Yol Üzeri, No: 33 34870 Kartal / İSTANBUL
 • Telefon: +90 (212) 449 4000

www.PersonelAlimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu