Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu 2021

Ankara büyükşehir belediyesi personel alımı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı - İş Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2019 ve 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Ankara Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Ankara Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2021 yılı içerisinde başladı. Bu anlamda ilgilenen adayların başvuru yapmaları adına çeşitli kadrolar ve iş alanları halka sunulmuştur. Farklı iş alanları içerisinde, Ankara’da ikamet eden adayların başvurabileceği hem beden işçisi açısından kadrolar hem de farklı mesleki kadrolar sunulmuştur.

Ankara büyükşehir belediyesi personel alımı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu

Bu anlamda daha yüksek mertebede bulunan alımlar açısından gerekli eğitimlerin tamamlanmış olması gerekirken, açılan diğer kadrolarda sabıka kaydının bulunmaması, Ankara’da ikamet etmek ve en az ilkokul derecesi mezuniyet diploması gerekmektedir. İşçi alımları açısından gerekli incelemeleri internet üzerinden yapabilir, bununla birlikte sizin için uygun olacak alanlara başvurunuzu internet üzerinden yapabilirsiniz.

Diğer Belediye İş İlanları
Adana Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu 2021

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş alımları açısından geniş bir tablo yayınlamıştır. Bu tablo içerisinde özellikle dikkat çekmekte olan zabıta alımlarıdır. ABB iş başvurusu zabıta alımları için belirli gereklilikleri de beraberinde sunmaktadır. Bu anlamda adayların düzenlenmiş sınava girmeleri gerekecektir.

Bunun yanında elbette farklı iş alanları da bulunmaktadır. Bu alanlar içerisinde sayabileceklerimiz, şu şekilde bir liste içerisinde sunulabilmektedir;

 • İnşaat Ustası
 • Şoför
 • Güvenlik Görevlisi
 • Büro Elemanları
 • Mermer İşçisi
 • Bekçi
 • İtfaiye Elemanı
 • Bakım İşleri Görevlisi

Bu iş alanları dışında kalan birçok farklı kadro da bulunmaktadır. Ayrıca geçici işçi alımları için de ayrı bir alan bulunmaktadır. Bu alanlara başvurunuzu yapmak ise oldukça kolaydır ve internet üzerinden kolaylıkla halledilebilecek bir işlemdir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanları

Ankara Belediyesi iş ilanlarına bakıldığında, özellikle 2021 yılı içerisinde büyük bir kadro açıldığı göze çarpacaktır. Çeşitli işlere başvurma imkanı sunan bu kadrolar, son zamanlarda artmış ve birçok kişini sorunu olan işsizlikten kurtulmasına yardım edecek düzeydedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan bu kadrolara katılmak için başvurular ve belirli alanlar için sınavlar gibi gereklilikler vardır.

Sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz her türlü pozisyona başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte belirli başvuruların yanında, gerekli değerlendirme sınavlarını veya aşamalarını geçtikten sonra işinize kavuşabilirsiniz. Özellikle bir belediyenin bünyesinde çalışmak stabil ve devamlı bir iş olduğundan dolayı birçok kişi için tercih edilmekte olan bir alandır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Bu anlamda öncelikle belirli yeterliliklere sahip olmanız gerekecektir. Bu yeterliliklerin içerisinde şu durumlar bulunmaktadır;

 • Türk vatandaşı olmak
 • Ankara’da ikamet ediyor olmak
 • Herhangi bir sabıka kaydının bulunmaması
 • Erkek adaylar için askerliğin tamamlanmış olması
 • Görevi sürdürmeye yönelik herhangi bir psikolojik veya bedensel hastalığın bulunmaması
 • En az ilkokul mezunu olmak
 • Belirli işler için gerekli eğitimleri tamamlamış olmak

Bu şartlara uyduğunuz takdirde internet üzerinden boş alanlara başvuru yapmanız oldukça kolaydır. Aynı zamanda zabıta adaylığı için gerekli sınavı da geçmeniz gerekeceğini tekrarlamak gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.