Belediye İş İlanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2023! İşçi İlanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına 2023 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarını yakından takip ediyor fakat, “Ankara Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Ankara Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılı içerisinde başladı. Bu anlamda ilgilenen adayların başvuru yapmaları adına çeşitli kadrolar ve iş alanları halka sunulmuştur. Farklı iş alanları içerisinde, Ankara’da ikamet eden adayların başvurabileceği hem beden işçisi açısından kadrolar hem de farklı mesleki kadrolar sunulmuştur.

Bu anlamda daha yüksek mertebede bulunan alımlar açısından gerekli eğitimlerin tamamlanmış olması gerekirken, açılan diğer kadrolarda sabıka kaydının bulunmaması, Ankara’da ikamet etmek ve en az ilkokul derecesi mezuniyet diploması gerekmektedir. İşçi alımları açısından gerekli incelemeleri internet üzerinden yapabilir, bununla birlikte sizin için uygun olacak alanlara başvurunuzu internet üzerinden yapabilirsiniz.

Ankara büyükşehir belediyesi personel alımı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş alımları açısından geniş bir tablo yayınlamıştır. Bu tablo içerisinde özellikle dikkat çekmekte olan zabıta alımlarıdır. ABB iş başvurusu zabıta alımları için belirli gereklilikleri de beraberinde sunmaktadır. Bu anlamda adayların düzenlenmiş sınava girmeleri gerekecektir.

Bunun yanında elbette farklı iş alanları da bulunmaktadır. Bu alanlar içerisinde sayabileceklerimiz, şu şekilde bir liste içerisinde sunulabilmektedir;

 • İnşaat Ustası
 • Şoför
 • Güvenlik Görevlisi
 • Büro Elemanları
 • Mermer İşçisi
 • Bekçi
 • İtfaiye Elemanı
 • Bakım İşleri Görevlisi

Bu iş alanları dışında kalan birçok farklı kadro da bulunmaktadır. Ayrıca geçici işçi alımları için de ayrı bir alan bulunmaktadır. Bu alanlara başvurunuzu yapmak ise oldukça kolaydır ve internet üzerinden kolaylıkla halledilebilecek bir işlemdir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanları

Ankara Belediyesi iş ilanlarına bakıldığında, özellikle 2021 yılı içerisinde büyük bir kadro açıldığı göze çarpacaktır. Çeşitli işlere başvurma imkanı sunan bu kadrolar, son zamanlarda artmış ve birçok kişini sorunu olan işsizlikten kurtulmasına yardım edecek düzeydedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan bu kadrolara katılmak için başvurular ve belirli alanlar için sınavlar gibi gereklilikler vardır.

Sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz her türlü pozisyona başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte belirli başvuruların yanında, gerekli değerlendirme sınavlarını veya aşamalarını geçtikten sonra işinize kavuşabilirsiniz. Özellikle bir belediyenin bünyesinde çalışmak stabil ve devamlı bir iş olduğundan dolayı birçok kişi için tercih edilmekte olan bir alandır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle belirli yeterliliklere sahip olmanız gerekiyor. Bu yeterlilikler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Türk vatandaşı olmak
 • Ankara’da ikamet etmek
 • Sabıka kaydı bulunmamak
 • Erkek adaylar için askerliğin tamamlanmış olması
 • Görevi sürdürmeye yönelik herhangi bir psikolojik veya bedensel hastalığın bulunmaması
 • En az ilkokul mezunu olmak
 • Belirli işler için gerekli eğitimleri tamamlamış olmak

Bu şartları sağlıyorsanız, internet üzerinden boş pozisyonlara başvuru yapmanız oldukça kolaydır. Ancak zabıta adaylığı için gerekli sınavı da geçmeniz gerektiğini unutmayın.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin personel alımlarıyla ilgili detaylı bir rehber hazırladık. Bu rehberde, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar birçok konuda bilgi bulabilirsiniz. Sitemizdeki tüm belediye ilanlarına Belediye Personel Alımları sayfamızdan ulaşabileceğiniz gibi, ülkemizdeki tüm büyükşehir belediyelerinin yayınladığı duyurulara da aşağıdaki tablo üzerinden erişebilirsiniz.

alpdulger

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu