Belediye İş İlanları

Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2022 ve Kadrosuz Memur İşçi İlanları

Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına 2022 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan belediye insan kaynakları, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2020 ve 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Hatay Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Hatay Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Hatay büyükşehir belediyesi personel alımı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu

Türkiye’de bulunan belirli büyükşehir belediyeleri, işçi ve personel açıklarını kapatmak adına yılın farklı ve belirli dönemlerinde işe alımlar yürütmektedir. Bu anlamda Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2022 yılında yürütmek adına boşta olan alanlarını çeşitli medya yolları ve internet ile duyurmuştur.

Bu anlamda oldukça fazla talep gelen bu alanlar, devlet bünyesinde çalışmanın yararlarından dolayı revaçta görülmektedir. Buna göre devlete bağlı olarak çalışmak genel anlamda birtakım haklar ve yararları da yanında getirecektir. Bu anlamda bilmeniz gereken ilk durum, özel sektörlere sağlanamayacak bu yarar ve hakların oldukça çeşitli olduğudur. Bu haklar şu şekilde sıralanabilir;

 • Yıllık izin
 • Haftalık izin
 • Ücretli izin
 • Sigortalı çalışma
 • Tazminat
 • İşe iade
 • AGİ
 • Kıdem Tazminatı
 • İhbar Tazminatı

Tanınan bu haklar sebebiyle oldukça tercih edilen bu alanlarda çalışmak için yapılan başvurular oldukça kolay olmasının yanında aynı zamanda fazladır. Bu sebeple diğer adaylar arasından öne çıkmak başlıca amacınız olmalıdır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Hatay personel alımı yaparken elbette farklı meslek grupları için belirli alanlarda yetkinlikler isteyebilecektir. Buna göre bazı meslek grupları için ilgili alanlardan mezun olmuş olmak ya da gerekli belgeleri toplamak gerekecektir. Bunun dışında özellikle zabıta alımı gibi durumlar için belediyenin kendisi belirlediği sınavlardan veya herkesin kolaylıkla başvuru yapıp girebileceği ve 2 yılda bir düzenlenen KPSS sınavından yeterli puan almak gerekecektir.

Bunun dışında belirli bir yeterlilik gerektirmeyen alanlar için ise, klasik olarak görülebilecek şartlar koşulur. Bu şartlar ise öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, belirli bir sabıka kaydının bulunmaması ve kamu hizmetleri konusunda herhangi bir alanda bir mahrumiyetin bulunmaması gerekecektir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanları

Belirlenen şartları sağladığınız takdirde başvurabileceğiniz alanlar sınırsızdır ve tamamen size kalmıştır. Elbette Hatay Büyükşehir Belediyesi işe alım yaparken belirli süzgeçler kullanarak adaylar arasından en nitelikli olanları almayı amaçlayacaktır. Bu anlamda Hatay Belediyesi bünyesinde işe alım için duyurulmuş alanlar, şu şekilde listelenebilmektedir;

 • Büro Görevlisi
 • Arşivci
 • Bekçi
 • Zabıta
 • Park ve Bahçe Görevlisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Temizlik Görevlisi
 • İşçi
 • Memur

Bu alanlar ve bunların dışında kalan birçok farklı alana kolayca başvurabilirsiniz. Başvurularınızda ise internette bulunan başvuru formunu kullanabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Hatay Belediyesi işe alımlar için başvuru yaptığınızda gerekecek belirli belgeler bulunacaktır. Bu belgeler, öncelikle bir T.C kimlik kartı veya nüfus cüzdanı, iki biyometrik fotoğraf, erkekler için askerliğin tamamlandığına dair belge ve gerekli alanlarda kullanılmak üzere talep edildiği takdirde uygun sınıftan olan sürücü belgeleri olarak sıralanabilir.

Başvurularınızı yetkinliğinizin bulunduğu ve şartlarını sağladığınız meslek grupları için internetten dolduracağınız başvuru formu ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Binasına giderek kolaylıkla tamamlayabileceğinizi de söylemek gerekir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına ayırdığımız yazımızın sonlarına gelirken, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Sitemizde yer alan tüm belediye ilanlarına Belediye Personel Alımları sayfamızdan ulaşabileceğiniz gibi, ülkemizdeki tüm büyükşehir belediyelerinin yayınlamış olduğu duyurulara aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Belediye İlanları
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aydın Büyükşehir Belediyesi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Konya Büyükşehir Belediyesi
 Malatya Büyükşehir Belediyesi
 Manisa Büyükşehir Belediyesi
 mardin Büyükşehir Belediyesi
 Mersin Büyükşehir Belediyesi
 Muğla Büyükşehir Belediyesi
 Ordu Büyükşehir Belediyesi
 Sakarya Büyükşehir Belediyesi
 Samsun Büyükşehir Belediyesi
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
 Trabzon Büyükşehir Belediyesi
 Sakarya Büyükşehir Belediyesi

İletişim

www.PersonelAlimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu