Belediye İş İlanları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2023! İşçi İlanları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına 2023 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan Belediye insan kaynakları, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarını yakından takip ediyor fakat, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Sakarya büyükşehir belediyesi personel alımı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi farklı dönemlerde personel eksikliğini gidermek amacıyla işe alımlar yapmaktadır. Bu alımlar, halkın başvuru yapabileceği açık pozisyonların bir listesinin duyurulması yoluyla halka duyurulmaktadır. Bu yöntem, Türkiye’nin diğer büyük şehir belediyeleri tarafından da benimsenen bir uygulamadır.

Devlete bağlı çalışmanın birçok avantajı vardır. Bunlar arasında düzenli bir gelir, sabit çalışma saatleri ve sunulan haklar gibi avantajlar yer almaktadır. Bu haklar, haftalık ve yıllık izinlerin yanı sıra ücretli izinler, kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı hakları, AGİ hakları, sağlık hakları ve sigortalı olarak çalışma hakkı gibi farklı hakları içermektedir. Bu nedenle, birçok kişi için devlete bağlı çalışmak cazip bir seçenek olabilir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları 2023

Sakarya Büyükşehir Belediyesi işe alımları için size uygun olduğunu düşündüğünüz her türlü alana başvuru yapmanız mümkündür. Ancak bu alanların belirli şartları vardır. Bununla birlikte aynı zamanda başvuru formunuzda belireceğiniz eğitim veya deneyimlerin de geniş aday havuzu içerisinde öne çıkmanızı sağlayacağını belirtebiliriz.

Bu anlamda öncelikle yetkinlik gerektiren meslek grupları için ilgili bölümlerden mezun olmuş olmak, gerekli belge veya sertifikaların tamamlanmış olması gibi şartlar aranabilir. Ayrıca 2 yılda bir düzenlenmekte olan KPSS sınavından geçerli notları da almanız beklenebilir.

Zabıta ve bekçi gibi iş alanları için ise devletin özel olarak belirlediği sınavlar bulunmaktadır ve ancak bu sınavlardan alınan geçerli not ile bir yerleştirme yapılabilir.

Bunların yanında ise vasıfsız işçi alımı yapan alanlar içerisinde basit ve öngörülebilir şartlar aranır. Bu şartlar ise en az ilkokul mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sabık kaydının bulunmaması ve kamu hizmetlerinden bir mahrumiyeti bulunmaması olarak sıralanabilir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanları 2023

Kamu personel alımları içerisinde belirtilen meslek grupları oldukça çeşitlidir. Bu anlamda şartları sağladığınız ve yapabileceğinizi düşündüğünüz herhangi bir alana başvurabilirsiniz. Ancak belirtildiği üzere adaylar oldukça fazladır ve belirlenen kontenjanlar ise oldukça sınırlıdır. Bu anlamda başvuracağınız alanı iyi belirlemeniz gerekir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi işe alımlar 2023 yılı için şu şekilde alanlara dağılmıştır;

 • Şoför
 • Mühendis
 • İşçi
 • Konkasör Ustası
 • Zabıta
 • Temizlik Görevlisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Bekçi
 • Memur
 • Arşivci
 • Park ve Bahçe İşçisi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Belirtilen alanlar içerisinde size uygun gördüğünüze başvurmak için internet üzerindeki formu doldurabilir ya da Sakarya Büyükşehir Belediyesi Binasını ziyaret edebilirsiniz. Buna göre ayrıca yanınızda bulunması gereken belgeler de şu şekilde sıralanabilir;

 • C kimlik kartı veya nüfus cüzdanı
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Sağlık Raporu
 • Gerekli ise Sürücü Belgesi
 • Gerekli ise diploma

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına ayırdığımız yazımızın sonlarına gelirken, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Sitemizde yer alan tüm belediye ilanlarına Belediye Personel Alımları sayfamızdan ulaşabileceğiniz gibi, ülkemizdeki tüm büyükşehir belediyelerinin yayınlamış olduğu duyurulara aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Personelalimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu