Metro Market Personel Alımı ve İş Başvurusu 2020

Metro Market Personel Alımı ve İş Başvurusu

Metro Market iş ilanları yayınlandı! 2020 İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Metro Market insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar ve Metro Market 2020 İş Başvurusu Formu sayfamızda!

Metro Market iş ilanlarını takip ediyorsanız eğer firmanın personel alımları ile ilgili kafanıza takılabilecek bir çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz. Peki nedir bu sorular?

İş başvurusu nasıl yapılır? Personel ve Eleman alımı yapılan iş pozisyonları nelerdir? Başvuru formu nasıl doldurulur? Gibi soruların yanında çalışma şartları ve Metro Market personel maaşlarıyla ilgili bir çok detayı sizlere sunuyoruz.

metro market iş ilanları

Metro Market İş İlanları ve İş Başvurusu

Metro Market İş İlanları Yayınlandı!

Dünyanın en büyük toptancı marketi olarak gösterebileceğimiz Metro , Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki mağazalarında görevlendirmek üzere iş ilanları yayınlama devam etmektedir.

Türkiye’deki İlk mağazasını 90’lı yılların başında açan Metro Group, Türkiye de faaliyete başladığından beri binlerce kişiye gelir kapısı olmakla birlikte, ülke ekonomisine de sağladığı katkı dolayısıyla da her kesim tarafından saygı duyulan bir firma olmuştur.

Artan şube sayısı ve artan müşteri ihtiyaçlarının çeşitliliği nedeniyle oluşan eleman ihtiyacını yayınladığı Metro Market Personel alımı iş ilanlarıyla kapatmak isteyen firma, kasiyerden depo personeline, tezgahtardan temizlikçisine varana kadar, çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapacaktır.

Metro Market iş ilanları ilginizi çekiyor fakat, Personel alımlarıyla ilgili detaylı bilgi almak ve Metro iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız, yazımızın devamını takip etmelisiniz.

Metro market personel alımı ve iş başvurusu süreciyle ilgili değineceğimiz alt başlıklar kısaca şunlardır.

 • Metro İş İlanları
 • Metro Açık İş Pozisyonları
 • Metro İş Başvurusu nasıl yapılır
 • Metro İş Başvurusunda İstenen Evraklar
 • Metro Çalışma Saatleri
 • Metro personel maaşları ne kadar
Metro Market Personel Alımı ve İş Başvurusu

Metro Market iş ilanları ve iş başvurusu formu doldur

Metro İş İlanları ve Personel Alımları

Toptancı market anlayışının sadece Türkiye’de değil Dünyada öncü firmalarından olan Metro Group, kurumsal sayfalarında  ve çeşitli kariyer sitelerinde iş ilanları yayınlamıştır.

Yayınlanan iş ilanlarında aranılan temel özelliklerden de bahseden firma, Metro çalışma şartlarına ayak uydurabilecek, insan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasını benimsemiş, azimli ve kariyer hedefi olan iş başvurularının, personel alımlarında tercih sebebi olduğunu belirtmiştir.

Metro Açık İş Pozisyonları

Her yıl olduğu gibi 2020 yılında da Metro bünyesinde çalıştırmak üzere boşalan iş pozisyonlarını doldurmaya devam eden Metro Group, daha sonra detaylı bilgi vereceğimiz, eleman alımı yapacağı iş bölümleri kısaca şu şekilde sıralamıştır.

 • Kasiyer
 • Tezgahtar
 • Bilgi işlem
 • Satın alma

Metro Market personel alımlarında son derece seçici davranmaktadır. iş başvurusunda bulunulan pozisyon için yazılı, sözlü ve yüz yüze olmak üzere 3 mülakattan geçen personel adayları, son derece dikkatli ve sıkı bir iş disiplinine sahip olmalıdır.

Bay ve bayan personel alımlarının yanı sıra stajyer ve engelli personel alımları da yapmakta olan Metro Group, bu alandaki iş ilanlarını da yine internet aracılığıyla yapmaktadır. Personel alımı yapılan,  açık iş pozisyonlarını kısaca yukarıda belirtmiştik. Bu bölümlerle açıklamaları ve görev tanımlarını yazımın devamında okuyabilirsiniz.

Kasiyer Nedir ? Ne İş Yapar?

Kasiyer

Kasiyer; kısaca ürün veya hizmetin para karşılığını tahsil eden kişi diyebiliriz.Günlük müşteri yoğunluğunu en fazla hisseden personel olan kasiyerler, aynı zamanda müşteriyle en fazla diyalog halinde olan elemanlardır.

Müşteriye hitap şeklinden satılan ürünlerin poşetleme ye  varana kadar müşterilerine yardımcı olmakla sorumlu olan kasiyerler aynı zamanda, para hesaplamalarını da hızlı bir şekilde yapmalıdırlar. Aynı zamanda sorumlu olduğu alanın düzenini de sağlamak zorunda olan kasiyerler, yazar kasayla ilgili mürekkep ve rulo stoklarını da takip etmelidirler.

Tezgahtar Nedir?  Ne İş Yapar?

Tezgahtar

Müşteriye mağazada bulunan ürünlerle ilgili bilgi veren ve satış işlemini gerçekleştiren çalışanlardır. Kişisel bakımına ve müşteriye hitabına dikkat etmesi gereken tezgahtarlar, aynı zamanda ürünlerin kullanım tarihlerini ve kusurlu ürünleri takip etmekle de sorumludurlar. Çalışma alanın hijyenik kurallara uygun olmasına dikkat eden tezgahtarlar, müşterinin tepkisini çekecek davranışlardan kaçınmalıdırlar.

 

Depo Personeli Nedir? Ne iş yapar?

Metro’ nun müşterilerine binlerce ürün sunduğunu düşünürsek, depo elemanlarının ne kadar dikkatli olmaları gerektiğini ve çok yoğun bir tempoyla çalıştıklarını belirtmemiz zor olmaz.

Depoya giren – çıkan malların takibi ve depo düzeninden sorumlu olan depo personelleri,stok durumundan kusurlu ürün ayırımına, sipariş edilen ürünlerin yerleştirilmesinden tüketiciye sunuluşuna dek satış sürecini takip etmektedirler.

Bilgi İşlem Nedir? Ne iş yapar?

Bilgi İşlem Personeli

Zamanın ilerlemesi ve gelişen teknolojik ürünlerin iş hayatımıza girmesiyle beraber, Bilgi işlem birimi hayati bir öneme sahip olmuştur.mağaza içindeki elektronik altyapıdan yazıcılara varıncaya kadar sorumluluk alanı olan bilgi işlem çalışanları, aynı zamanda tüm bu cihazların periyodik bakımlarını da yapmak zorundadır.

 

Satın Alma nedir? Ne iş yapar?

Satın alma personeliSatın alma birimi, Metro gibi büyük firmaların belkide en önemli birimidir diyebiliriz. Ürün tedarikinden mağaza maliyetlerine her türlü ekonomik tedbirleri almak zorunda olan satın alma personellerinin performansları firma için çok önemlidir.

En iyi ürünü en düşük maliyetle tedarik etme amacı güden satın alma birimi, bu yüzden ihtiyaç duyduğu bütün tedarikçilerle iyi ilişkiler kurmalı ve ürün sevkiyatını en hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için çaba göstermelidir.

Metro İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Metro iş başvurusunda bulunmak isteyenler öncelikle hangi pozisyon için iş başvurusunda bulunmak istediklerine karar vermelidirler. Emin olun rastgele yapılan başvuruların bilinçli yapılan iş başvurularına karşı hiç şansı yoktur. Hangi lokasyon için iş başvurusunda bulunacağınıza karar verdikten sonra, firmanın insan kaynakları sayfasından ve kullanmış olduğu kariyer sitelerinden Metro iş başvuru formunu doldurup, iş başvurusunda buluna bilirsiniz.

Metro Market iş ilanlarına başvuru yapmak için kullanabileceğiniz birçok iş arama sitesi yer almaktadır. Özellikle kariyer.net, secretcv.com ve yenibiris.com üzerinde birçok şehirdeki Metro Gross Market şubesi için yayınlanan iş ilanları bulunmaktadır. Belirtmiş olduğumuz iş bulma sitelerini üzerinde oluşturacağınız üyelik ile birlikte, site üzerinde yayınlanan Metro ilanlarına iş başvurusu formu doldurarak müracaat edebilirsiniz.

Metro market İş başvuru formuna ulaşmak ve iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız buraya tıklayınız.

Metro İş Başvurusunda İstenilen Evraklar Nelerdir?

Metro Market iş başvuru formu doldurup iş başvurusunda bulunanlara 3 iş günü içerisinde geri dönüş sağlanmaktadır. İnsan kaynaklarına ulaşan Metro iş başvuru formları firmanın başvuru havuzlarında bekletilmektedir. Sonraki tarihlerde oluşan çalışan ihtiyaçlarını bu havuzda biriken iş başvuru formlarından yararlanarak personel alımı yapan Metro Market, eleman – personel alımı yaparken son derece titiz davranmaktadır.

İş başvurunuz olumlu değerlendirilip personel alımı için uygun görüldüğünüz taktirde işe giriş işlemlerinizin yapılabilmesi için gereken bir takım iş başvuru için gerekli evraklar istenmektedir. Standart olarak birçok firmanın talep ettiği bu işe giriş evrakları genel olarak www.turkiye.gov.tr adresinden temin edebileceğiniz belgelerdir. Çalışılan pozisyon ve firmaya göre ufak tefek değişiklikler olmasına rağmen Metro Market işe giriş evrakları başlıca şunlardır.

 • Adli Sicil Kaydı ( e-Devlet )
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-Devlet )
 • İkametgah ( e-Devlet )
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanı Sureti ( e-Devlet )
 • Sağlık Raporu ( Yetkili Sağlık Kuruluşları )

Metro Market Çalışma Şartları

Metro Market çalışma şartları market sektöründeki birçok firma ile benzerlikler gösterse de personel yorumlarını incelediğimiz de Metro çalışma koşullarının diğer firmalara kıyasla olumlu ayrıntılara sahip olduğunu görmekteyiz. Özellikle Metro Market personel maaşları ve çalışma saatleri konusunda son derece düzenli bir yapıya sahip olan firma, fazla mesai ve prim sistemindeki hassas tutumu sayesinde çalışanları tarafından son derece güven duyulan bir firma olmayı başarmıştır.

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 09:00
Öğle Arası 12.30 – 13.30
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 13:00 – 22:00

Metro Market iş ilanlarını inceliyor ve başvuru formu doldurmak için firma hakkında incelemelerde bulunuyorsanız eğer elbetteki bilgi almak isteyeceğiniz ilk konuların başında çalışma şartları ve personel maaşları olacaktır. Metro Market çalışma şartlarını incelediğimizde ilk bahsedeceğimiz konu çalışma saatleri olacak.

Molaları da dahil ettiğimizde 8 – 9 saat çalışma süresi vardır. Fazla mesai şartlarında ve resmi tatillerde çalışma olursa fazladan mesai ücreti ödenmektedir. Haftada 1 gün izin hakkı olan Metro Personeli, 1 sene sonunda 14+2 gün yıllık izin hakkı oluşmaktadır. Metro personellerinin çalışma sürelerine göre faydalandığı diğer imkanları maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz.

Her Ay Prim (150 TL – 275 TL)
Her Ay Market Yardımı ( 100 TL – 200 TL)
Giyim Yardımı (100 TL – 200 TL)
Yakacak Yardımı (400 TL – 600 TL)
Dini Bayramlar (150 TL – 250 TL)
Yılbaşı ( 75 TL – 125 TL )

Metro Market Personel Maaşları Ne kadar?

Metro Market iş ilanları ile ilgili yayınlamış olduğumuz duyurulara gelen soruların en başında Metro Market Personel Maaşları Ne Kadar? Metro Maaşları Ne Zaman Yatıyor? gibi konular yer almaktadır. Bu konuda net bir rakam vermek zor olsa da Metro çalışan yorumları üzerinden bir yargıya varmak mümkün

Metro Market personel maaşları çalışılan yıl ve pozisyona göre değişkenlik göstermektedir. Yeni işe başlayan Metro personelleri, asgari ücretin  %20 – %30 daha fazla maaş almaktadırlar

Firma bünyesinde prim sistemi de uygulanmaktadır. Belirlenen mağaza hedeflerinin yakalanması durumunda, alınan maaş oranında ödeme yapılmaktadır.

11 Comments

serap güzelses

Temmuz 9, 2019

serap güzelses 4 yıllık şok markette deneyimim var haricen 8 yıllık yerel market deneyimim var iki aydır iş sizim kasiyerlik deneyimim var ok iyi derecede arapçam var 05342524742 numaradan iletişim kurabilirsiniz teşekkür ederim saygılar

Cevapla

Emine

Ağustos 25, 2019

Merhaba emine Düşünmez bir yıllık kasiyer deneyimim var iş arıyorum sizinle çalışmak istiyorum ankara sincanda oturuyorum bana ulaşırsanız çok sevinirim işe çok ihtiyacım var

Cevapla

Fatih Kopuk

Ekim 30, 2019

Merhaba;
Veteriner Hekimiyim. Real Bilkent’te 4 yil çaliştim.Gida sektorü et üretim parçamala ve pazarlamada 13 yillik deneyimim var. Kurumsal firmanizda çalismak isterim. Çok iyi tecrübelerim olmustur ve 5 yildizli otellere ürün hazirlama ve satişi yapmaktayiz.
Bilginize; iyi çalişmalar.

Cevapla

Aylin bagana

Kasım 19, 2019

05544975141

Cevapla

Aylin bagana

Kasım 19, 2019

Mrb benimde10yillik Kasiyer tecrübem var.ikea Media Markt Gratis Real gibi kurumsal yerlerde çalıştım.sizinle çalışmak isterim.

Cevapla

Aylin bagana

Aralık 7, 2019

Merhabalar ben Aylin 1986dogumluyum.15, yıllık kasiyerlik deneyimim var.mediamarkt, Gratis,realhipermarket, Ikea gibi yerlerde çalıştım.metro markette çalışmayı çok isterim.

Cevapla

Şeyhmus

Mart 11, 2020

Slm 39 yaş izmirde marketlerde müdürlük yapmak istiyorum cep 05464328567

Cevapla

Senar tekgöz

Nisan 15, 2020

3 şubeli kendi marketlerimiz vardı 2 yıl işlettim 1 yıla yakın oldu iflas ettim caddem süpermarketleri şişli kurtuluş merkez örnektepe ve nurtepe şubeleri
Iş konusunda tecrübe sahibiyim her hangi bir bölümde takım arkadaşı olarak çalışmak istiyorum

Cevapla

Enver söyler

Haziran 29, 2020

Merhabalar ben Enver şuan işsizim bünyenizde çalışmayı çok isterim 05383487366

Cevapla

Metehan Güven

Ağustos 13, 2020

Güncel CV http://www.kariyer.net/ozgecmis/metehanguven?o=c15o

Cevapla

zeki kayhan onur

Ağustos 16, 2020

s.a. ben samsun merkez denim…toplam 17 yıllık…….. kasap …şarküteri …… meslegim var …..samsun da ve sizlerle çalışmak istiyorum….. numaram 538 974 28 89 ….zeki kayhan onur saygılarımla…

Cevapla

Leave a Reply