Belediye İş İlanları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2023! Diyarbakır Belediyesi İş İlanları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına 2023 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır büyükşehir belediyesi personel alımı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu

Türkiye içerisinde yılın belirli zamanlarında bazı büyükşehir belediyeleri işçi ve personel açıklarını kapatmak amacıyla internet veya farklı basın araçları üzerinden işe alım yaptıklarını duyurabilmektedirler. Buna göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de, bu illerden biri olarak bazı dönemlerde önceden kararlaştırılmış olan iş ilanlarını ve kadroları sunmaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılında da devam etmekte ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu anlamda devlet bünyesinde çalışmanın kişilere sunduğu çeşitli haklardan da bahsetmemiz gerekir. Bu haklar sayesinde keyifli ve düzenli bir çalışma deneyimine sahip olmak güvence altına alınmaktadır. Kişinin işi içerisinde devamlılık sağlanarak teşvik yapılabilir.

Elbette büyükşehir belediyelerinde işe girmek adına bazı şartları da tamamlamanız gerekecektir. Bu şartların, başvurmak istediğiniz iş koluna uygun olarak farklılık gösterebileceğini de belirtmek doğru olacaktır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi iş ilanları açısından baktığımız takdirde karşımıza çıkacak pek çok farklı alan bulunacaktır. Bu anlamda her bir alana başvuru sağlayabileceğiniz ancak belirli kadrolar dahilinde kişilerin seçileceğini belirtmemiz gerekecektir. Bu yıl içerisinde Diyarbakır Belediyesi’nde işçi ve personel alımı yapılacak olan alanları ve meslek gruplarını ise şu şekilde listelememiz mümkün olacaktır;

 • Asfalt İşçisi
 • Mekanik Ustası
 • Usta Yardımcısı
 • Harita Teknikeri ve Mühendisi
 • İnşaat Teknikeri ve Mühendisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Şehir Plancısı
 • Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi
 • Asfalt Plent Operatörü
 • Elektrik Ustası
 • Oto Bakım Ustası
 • Satın Alma ve Ambar Personeli

Her bir alan için belirli kadro sayıları bulunmaktadır. Bunun yanında size uygun olduğunu düşündüğünüz ve yetkinliklerini karşıladığınız alanlara başvurabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, belirli kuralar sonucunda nitelikli adaylar arasından seçim ve yerleştirme yapmıştır. Buna göre her başvuru dönemi sonrasında Diyarbakır Belediyesi personel alımı kura sonuçları bir liste şeklinde açıklanmakta ve halka sunulmaktadır.

Diyarbakır Belediyesi bünyesinde çalışmak için sağlamanız gereken yeterlilikler, iş alanına uygun olarak değişiklik gösterebilmektedir. Buna göre çalışmak istediğiniz alan, diploma ve belgelerin yanında özel sınavları ya da sözel mülakatları gerektirebilir. Ayrıca bazı bölümler, KPSS sınavından alınacak geçerli bir puanı da gerektirecektir. Bu şartlara uymanız halinde kolaylıkla başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde belirlenmiş iş pozisyonlarına internet üzerinden veya belediye binasına giderek kolayca başvurabilirsiniz. Başvuru esnasında, nüfus cüzdanı, sağlık raporu gibi belgelerin yanınızda olması gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak, sabıka kaydının bulunmaması, kamu hizmetinden mahrum bırakılmamış olmak ve erkek adaylar için askerliğin bitmiş olması gibi belirli koşullar da başvuruda aranacaktır. Ayrıca, meslek gerekliliklerine uygun olarak diploma veya sürücü belgesi de talep edilebilir.

Personel alımıyla ilgili ayrıntılı bir rehber sunmak için çaba sarf ederek, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin memur ve işçi ilanlarından, iş pozisyonlarından ve başvuru sürecinden bahsettiğimiz bir yazı hazırladık. Tüm belediye ilanlarına Belediye Personel Alımları sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, tüm büyükşehir belediyelerinin yayınladığı duyurulara aşağıdaki tablo aracılığıyla erişebilirsiniz.

Diğer Belediye İlanları
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aydın Büyükşehir Belediyesi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Konya Büyükşehir Belediyesi
 Malatya Büyükşehir Belediyesi
 Manisa Büyükşehir Belediyesi
 mardin Büyükşehir Belediyesi
 Mersin Büyükşehir Belediyesi
 Muğla Büyükşehir Belediyesi
 Ordu Büyükşehir Belediyesi
 Sakarya Büyükşehir Belediyesi
 Samsun Büyükşehir Belediyesi
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
 Trabzon Büyükşehir Belediyesi
 Sakarya Büyükşehir Belediyesi

İletişim

 • Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi : (0 412) 345 02 23
 • Hayvan Borsası : (0 412) 318 24 25
 • Hal Müdürlüğü : (0 412) 251 64 55
 • Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 226 22 98
 • Aram Tigran Kent Konservatuvarı : (0 412) 226 10 14
 • Ulaşım Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 229 05 41
 • Yol Yapım ve Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 252 14 15
 • Park Bahçe Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 226 75 07
 • Kültür ve Kongre Merkezi Santral : (0 412) 502 90 03 /18/77

Personelalimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu