Erzurum Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu 2021

Erzurum büyükşehir belediyesi personel alımı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı - İş Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2019 ve 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Erzurum Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Erzurum büyükşehir belediyesi personel alımı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu
Diğer Belediye İlanları
Adana Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu 2021
Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu 2021
Aydın Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu 2021

Büyükşehir belediyelerinin bünyesinde yılın belirli zamanlarında işçi ve personel açıklarını kapatmak için belirli işe alım süreçleri yürütülmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi de, zaman zaman farklı meslek alanlarında başvuruları değerlendirmek ve kabul etmek için bazı basın yolları aracılığıyla duyurular yapmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2021 yılında oldukça geniş bir alana yayılmış olması ile birlikte farklı meslek alanları içerisinde adaylara şans sunmaktadır. Buna göre belediye çalışanı olmanın sağlayacağı birtakım fırsatlar ve bu anlamda da haklar bulunacaktır. Devlete bağlı olarak çalışmanın getirilerinin arasında öncelikle stabil ve devamlı bir iş ortamının bulunması yer alacak ve sonrasında ise düzenli gelir sağlaması gelecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kamu personel alımı gözlenmektedir. Buna göre alınacak personeller, belirlenmiş iş alanlarına uygun olarak başvuru yapabilir ve başvuruların değerlendirme süreçleri, her alan için oluşturulmuş kesin şartlara uygun olarak yapılır. Buna göre Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı için yaptığı meslek alımları şu şekilde listelenebilmektedir;

 • Zabıta
 • Memur
 • İşçi
 • Park ve Bahçe Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik Görevlisi
 • Sözleşmeli Er
 • Antrenör ve Spor Uzmanı
 • Polis
 • Bekçi
 • Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni

Bununla birlikte bahsetmemiz gereken bir diğer önemli mevzu ise, belirli alanların işe alımı için sözlü mülakatlar ve devlet tarafından özel olarak oluşturulmuş sınavlar olacağıdır. Bunun dışında zaman zaman bazı mesleklerin personel alımı için herkesin girebildiği ve 2 yılda bir olacak şekilde düzenlenen KPSS sınavından geçerli not alma şartı da sunulabilecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi içerisinde yapılan işe alımlar, farklı şartları beraberinde getirir. Bu anlamda başvurunun sağlanması için yetkinlik gerektirebilecek meslek gruplarında belirli eğitim ve diploma ya da sertifika gibi belgelere sahip olmak, belediyenin düzenlediği sınavlara girmek ya da KPSS sınavından 55- 70 düzeyinde not almak gerekebilecektir.

Diğer iş alanları için belirlenmiş şartlar ise Türkiye vatandaşı olmak, sabıka kaydının bulunmaması, kamu hizmeti mahrumiyetinin bulunmaması ve erkekler için askerlik görevinin yerine getirilmiş olması gerekecektir. Bunun yanında gerekli olabilecek şoför gibi mesleklerde belirlenmiş tiplerde sürücü belgesi gerekecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Erzurum KYK personel alımı ve Erzurum zabıta alımı gibi konuların yanında, farklı iş alanları da baş göstermiştir. Çoğu işsiz veya iş değiştirme olanağı arayan kişinin aklındaki soru ise, başvuruların nasıl yapıldığıdır.

Buna göre Erzurum Büyükşehir Belediyesi personel ve işçi alımı için her türlü başvuruyu internet üzerinden yapabilir veya gerekli belgelerinizi tamamlayarak Erzurum Büyükşehir Belediyesi Binasına giderek de yapabilirsiniz. Gerekli belgeler ise, T.C kimlik kartı, sürücü belgesi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve sağlık belgesi olarak sıralanabilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.