Belediye İş İlanları

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2023 ve Kadrosuz İşçi İlanları

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına 2023 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan Konya Büyükşehir Belediyesi, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Konya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Konya Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Konya büyükşehir belediyesi personel alımı
Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılında devam etmektedir. Bu anlamda ülke içerisinde belirli büyükşehir belediyeleri, boşta kalan alanlar için personel ve işçi alımları yapmaktadır. Bir anlamda belirli meslek gruplarının yeterlilikleri bulunacak ve diğer meslek grupları ise genel devlette çalışma şartlarına uyacak adayları alacaktır. Bu anlamda örneğin beden işçileri, sağlık raporlarına sahip olmak durumundadır dememiz mümkündür.

Devlet bünyesinde çalışmanın ise birçok farklı yararı bulunacaktır. Bu yararlar, devletin size sunmuş olduğu haklardır. Buna göre verilen bu haklar, yıllık ve haftalık izinler, ücretli izinler, kıdem ve ihbar tazminatları, sağlık hakları ve elbette sigortalı çalışma hakları olarak sıralanabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nde işe girmek ve çalışmak için yapacağınız başvurular ise oldukça kolay bir şekilde işlemektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Konya Belediyesi işe alım yapmak adına belirli kategorilere yayılmıştır ve duyurulmuştur. Buna göre belirtilen kategoriler içerisinde hem yetkinlik gerektirecek olan alanlar hem de beden işçisi sınıfına girecek olan alanlar vardır. Bu alanlar ise şu şekilde sıralanabilmektedirler;

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Memur
 • İşçi
 • Mekanik Ustası
 • Oto Elektrik Ustası
 • Şase ve Karasör Ustası
 • Kaporta Ustası
 • Oto Elektrik Trim Montaj Ustası
 • İş Makinesi ve Ağır Şase Ustası
 • Ambar Görevlisi
 • Büro Görevlisi
 • Güvenlik Görevlisi

Bu belirtilen alanların elbette işe alım sağlamak adına düzenlenmiş belirli kadroları ve kadrolara alınacak kişi sayıları bulunur. Adaylar arasından en nitelikli olanları seçilerek yerleştirilmektedir. Bu meslek gruplarından kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz alanlara kolayca ve rahatlıkla başvuru yapmanız da mümkündür.

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanları 2023

Belediyelerin personel alımı işlemleri, farklı zamanlarda gerçekleştirilir ve her meslek alanı için belirlenmiş uyulması gereken özel şartlar vardır. Özellikle zabıta gibi meslek grupları için belediyeler tarafından düzenlenen özel sınavlardan veya KPSS sınavından geçerli not almak gerekmektedir. Ayrıca ustalık gerektiren alanlarda ilgili bölümlerden mezuniyet veya gerekli sertifikaların kazanılması şartı aranabilir.

Beden işçisi sınıfına giren alanlar için ise genellikle devlette çalışma şartları geçerlidir. Bu anlamda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sabıka kaydının olmaması ve kamu hizmetlerinden men edilmemiş olmak gibi klasik şartlar beklenir.

Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alım sonuçlarını da internetten duyurmaktadır. Buna göre başvuru yapan adaylar içerisinden seçilen nitelikli adayların işe alımları gerçekleşir. Bu anlamda başvuru yapmak için ise internetten alacağınız bir başvuru formunu doldurabilir veya Konya Büyükşehir Belediyesi Binasına giderek kolayca başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu anlamda nüfus cüzdanınız, iki adet biyometrik fotoğraf, erkek adaylar için askerliğin tamamlandığına dair belge, görevi yürütmede sağlık sorunları ile karşılaşılmayacağına dair belge ve gerekli ise istenen sınıftan sürücü belgesi talep edilebilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımlarına ayırdığımız yazımızın sonlarına gelirken, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Sitemizde yer alan tüm belediye ilanlarına Belediye Personel Alımları sayfamızdan ulaşabileceğiniz gibi, ülkemizdeki tüm büyükşehir belediyelerinin yayınlamış olduğu duyurulara aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Belediye İlanları
Adana Büyükşehir Belediyesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aydın Büyükşehir Belediyesi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
 Manisa Büyükşehir Belediyesi
 mardin Büyükşehir Belediyesi
 Mersin Büyükşehir Belediyesi
 Muğla Büyükşehir Belediyesi
 Ordu Büyükşehir Belediyesi
 Sakarya Büyükşehir Belediyesi
 Samsun Büyükşehir Belediyesi
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
 Trabzon Büyükşehir Belediyesi
 Sakarya Büyükşehir Belediyesi

alpdulger

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu