Belediye İş İlanları

Çanakkale Biga Belediyesi Personel Alımı ve Memur İşçi İş Başvurusu

Biga Belediyesi personel alımlarına 2022 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan Belediye İnsan kaynakları, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Çanakkale Biga Belediyesi personel alımı 2020 ve 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Çanakkale Biga Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Çanakkale Biga Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Çanakkale Biga Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Çanakkale Biga Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Belediye Personel Alimi
Belediye Personel Alimi ve İş Başvurusu

Çanakkale Biga Belediyesi personel alımı 2022 iş ilanları yayınlanmış ve devam ederken, Türkiye’de bulunan her belediyenin yılın belirli dönemlerinde işe alım süreçleri yürüttüğünden de haberdar olmanız şarttır.

Bu işe alım süreçlerinin sebebi, belediyelerin kendi içerisinde gördükleri personel açıklarının kapatmak istemesidir. Ayrıca bu alanlara yapılan başvuruların oldukça fazla olduğunu söylememiz de gerekir. Bunun sebebi ise devlet içerisinde çalışan elemanlara sağlanan hak ve yararların fazlalığı ile ilgilidir.

Buna göre ilk olarak değişmez iş saatlerinden ve ayrıca devamlı ve düzenli bir gelir düzeyinize sahip olacağınızdan bahsedebiliriz. Buna bağlı olarak devletin sağladığı hakları sıralamamız gerekirse, AGİ hakları, kıdemli tazminat hakkı, ihbarlı tazminat hakkı, yıllık izin hakkı, haftalık izin hakkı, ücretli izin hakkı, sağlık hakları ve sigortalı çalışma hakkı, ilk göze çarpanlar ve başvuruya çekenler arasında olacaktır.

Çanakkale Biga Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Biga Belediyesi personel alımları sırasınca aklınızda olması gereken durumlardan biri de, her bir meslek alanı için farklı bazı şartlar aranacağıdır. Buna göre birtakım alanların belirli yeterlilikler gerektirdiğinden ve bu sebeple de bazı eğitimlerin okul veya kurslara katılarak alınmasının şart koşulduğundan bahsedebiliriz.

Aynı şekilde zabıta veya bekçi gibi alanlar için de özel olarak hazırlanan ve geçerli not istenen sınavlar bulunur. Bu sınavlar, bekçi ve zabıta meslek alanına özel düzenlenmiştir. Bununla birlikte KPSS gibi sınavlardan geçerli notlar alınması da istenebilir.

KPSS sınavı, 2 yılda bir olacak şekilde yapılandırılır. Buna göre de direkt olarak devlet için eleman sağlamak için düzenlendiklerini söyleyebiliriz.

Son olarak niteliksiz eleman alımı yapan meslek alanlarının varlığından da bahsetmemiz gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sabıka kaydının bulunmaması, kamu haklarından mahrum bırakılmamak ve en az ilkokul mezunu olmak yani okur yazar seviyesinde olmak, niteliksiz eleman alımı için aranan şartlar arasındadır.

Biga Belediyesi İş İlanları

Çanakkale Biga Belediyesi iş ilanları farklı meslek alanları ile yapılandırılmıştır. Ayrıca her biri için kadrolar ve kontenjanlar bulunmaktadır. Bununla birlikte bilmeniz gereken durum, diğer adayların arasından öne çıkmanız gerektiğidir. Bu alanlar;

  • Çaycı
  • Büro Görevlisi
  • Temizlik Görevlisi
  • Memur
  • Park ve Bahçe Görevlisi
  • Zabıta
  • Bekçi
  • İşçi
  • Güvenlik Görevlisi olarak söylenebilir.

Çanakkale Biga Belediyesi İşçi Alımı

Çanakkale Biga Belediyesi işçi alımı hem internet hem de belediye binasında verilecek başvuru formları ile yapılmaktadır.

Ayrıca yanınızda bulunması gereken belgeler de vardır. Bu belgeler, kimliğinizi veya gereklilikleri gözler önüne sermede işe yarayacaktır.

Bu belgeler ise T.C. kimlik kartı veya nüfus cüzdanı, 2 adet biyometrik fotoğraf, gerekli ise diploma ya da belgeler, gerekli ise uygun sınıfa mahsus sürücü belgesi ve erkek adaylar için askerliğin tamamlandığına dair belge olarak sıralanabilir.

Çanakkale Biga Belediyesi personel alımlarına ayırdığımız yazımızın sonlarına gelirken, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Çanakkale Belediyesine bağlı diğer ilçe belediyelerine ait iş ilanlarına aşağıdaki tablomuzdan ulaşabilir, tercih ettiğiniz belediye ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Çanakkale İlçe Belediyeleri
Ayvacık Belediyesi
Bayramiç Belediyesi
Biga Belediyesi
Bozcaada Belediyesi
Çan Belediyesi
Eceabat Belediyesi
Ezine Belediyesi
Gelibolu Belediyesi
Gökçeada Belediyesi
Lapseki Belediyesi
Yenice Belediyesi

www.PersonelAlimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu