Huawei İş İlanları! Huawei İş Başvurusu Formu ve Çalışan Maaşları 2022

Huawei iş ilanları
Huawei İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

Huawei iş ilanları yayınlandı! İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Huawei insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman ve personel alımlarıyla ilgili detaylar ve Huawei iş başvurusu formu  sayfamızda!

Huawei iş ilanları
Huawei İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

Facebook  Twitter  Huawei İnsan Kaynakları  www.huawei.com  BAŞVUR

Huawei İş İlanları ve İş Başvurusu Formu Yayınlandı

Huawei, 1988 yılında kurulmuş ve küresel Telekom pazarlarında lider hale gelmiş bir firmadır. Telekomünikasyon ekipmanlarının araştırma ve geliştirme çalışmalarını yürütmekte olan Huawei, aynı zamanda üretim, satış ve pazarlama alanlarında da uzmanlaşmıştır.

Farklı Telekom alanlarında özelleşmiş ekipman ve servis sunan firma, müşterilerine uzun vadeli değer yaratmaktadır. Yaklaşık 35.000 çalışanı ve 90’dan fazla ülkede bulunan şubeleri ile dünyanın en iyi 50 operatörünün 22’sine hizmet vermektedir.

Bünyesine yeni çalışanlar kazandırma amacı ile sürekli olarak iş ilanları yayınlamakta ve personel alımı gerçekleştirmektedir.

Huawei İşe Alım Süreci Hakkında

Huawei bünyesinde çalışmak isteyen adaylar, firmanın resmi internet sitesinde yer alan [email protected] e-posta adresine özgeçmişlerini göndererek iş başvurusu taleplerini iletebilirler.

Şirket bünyesine yapılan tüm iş başvurusu talepleri, uzman insan kaynakları ekibinin iş birimleri bölümüne iletilmektedir. İnsan kaynakları yetkilileri, özgeçmişini onayladığı adaylar ile telefon mülakatı yaparak işe alım sürecine başlamış olurlar.

Huawei iş İlanları
Huawei İşe Alım Süreci

Açık iş pozisyonları için gerekli olan yetkinliklerin üzerinden geçilir. Mülakat sürecini başarı ile tamamlayan adaylar ile yüz yüze mülakat organize edilmektedir. Yüz yüze mülakata davet edilen adaylar, insan kaynakları yetkilileri tarafından titizlikle incelenir ve başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığı konusunda araştırmalar yapılır.

Huawei, bünyesine yeni kazandıracağı çalışanların giriş seviyelerini eşit tutabilmek adına genel yetenek ve teknik bilgiyi ölçen sınavlar uygulaması yapılmaktadır. Global bir şirket olması nedeni ile konuşma dilini İngilizce olarak kabul eden Huawei, iş başvurusu yapan adayların İngilizce yeterliliklerini de ölçmektedir.

Firma bünyesinde yer alan çeşitli kilit roller için kişilik envanteri uygulaması yapılmaktadır. Mülakat süreçlerini başarı ile tamamlayan adaylardan referans bildirmeleri istenir. Referans kontrolleri tamamlanan adaylarla iş teklifi sürecine geçilir. İşe alım süreci olumsuz olarak değerlendirilen adaylara mutlaka e-posta ya da telefon yoluyla haber verilmektedir.

Huawei bünyesinde stajyer olarak çalışmak isteyen öğrenciler, firmanın internet sitesi üzerinden staj başvurusunda bulunabilirler. Şirket bünyesinde staj yapmak isteyen öğrencilerin 3. ya da 4. sınıf olmaları şartı bulunmaktadır.

Huawei Kariyer.net İş İlanları

Huawei dünya çapında yankı uyandırmış, kendini dünyada tüketicileri en son teknolojiyle buluşturmayı görev edinmiş bir şirkettir. Sizde bu büyük şirketin Türkiye durağında bir parça olmak istiyor ve personel alımı başvurusu yapmak istiyorsanız Kariyer.net adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Kariyer.net adresinde birçok iş ilanına erişebileceğiniz gibi Huawei iş ilanına da ulaşabilirsiniz. Bu iş ilanıyla bünyesinde çalışmak istediğiniz Huawei hakkında bilgi edinebilir, çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve en önemlisi şirketin eleman alımı sırasında beklediği kriterleri de bu sayede öğrenirsiniz.

CV ve başvuru formlarını hazırlamanız halinde Kariyer.net adresine kayıt olup iş ilanları kısmından Huawei iş ilanında başvuru formunu doldurup CV’nizi bırakabilirsiniz. Eleman alımı aşaması sırasında Huawei tarafından kabul edilmeniz halinde şirket sizinle iletişime geçecektir.

Huawei Çalışma Şartları 2022

Huawei, bünyesinde görev yapmakta olan tüm çalışanlara eşit fırsat tanımaktadır. Çok kültürlü bir firma olması nedeni ile çalışanlarının kültürel gelişimine yardımcı bir faktör olmaktadır. Firma, çalışanlarına güvenilir ve düzenli bir çalışma ortamı sunarak verimliliklerini arttırmayı amaçlamaktadır. Çalışanlarının kendilerini geliştirmesine imkan sağlamakta ve bu amaca hizmet veren çeşitli eğitim programları sunmaktadır.

Huawei bünyesinde bulunan tüm çalışanlar sigortalı olarak görev yapmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağladığı sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Buna ek olarak, çalışanların tamamı özel sağlık sigortası imkanından yararlanabilmektedir. Özel sağlık sigortası, çalışanların eşleri ve çocuklarının sağlık giderlerini de karşılar niteliktedir.

Huawei çalışanlarının servis imkanı bulunmaktadır. Böylece ulaşım sorunu yaşamamakta ve ulaşım masrafları da şirket tarafından karşılanmaktadır. Huawei çalışanları, ticket, multinet ve sodexo gibi yemek kartlarına sahiptir.

Çalışma saatleri 08.00 – 17.00 arasında olup günlük 9 saattir. Huawei personel maaşları, çalışılan pozisyonun gerektirdiği iş yükü ve sorumluluk derecesine göre değişim göstermektedir. Bazı pozisyonlar için uygulanmakta olan maaş miktarları aşağıda belirtilmiştir.

 • Satış müdürü maaşı = 7000 – 13000 TL
 • Pazarlama maaşı = 5500 – 8200 TL
 • İnsan kaynakları maaşı = 4200 – 9600 TL
 • Finans ve muhasebe maaşı = 4400 – 10500 TL
 • Mağaza müdürü maaşı = 9200 TL
 • Mağaza müdür yardımcısı maaşı = 6500 TL
 • Mühendis maaşı = 9500 – 16500 TL
 • Teknisyen maaşı = 5900 – 12400 TL
 • Çağrı merkezi maaşı = 5000 TL
 • Stajyer maaşı = 3000 TL

Huawei Sıkça Sorulan Sorular

Huawei iş ilanlarına ayırdığımız sayfamızı  ilk yayınladığımızda, başvuru süreci ile ilgili aklınıza takılan soruları bize yöneltmenizi istemiştik. Bunun sonucunda özellikle;

 • Huawei işe alım sürecinde gerekli olan belgeler nelerdir?
 • Huawei iş başvurusu İşkur’dan yapılabilir mi?
 • Huawei iş ilanlarına şubeden başvuru yapılıyor mu?
 • Ankara ve İstanbul için Huawei iş başvuruları ne zaman başlar?

gibi pek çok soruyla karşılaştık. Huawei iş başvurusu ile ilgili sizden gelen soruların cevaplarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Huawei İş Başvurusu Yaptım, Üç Gündür Cevap Gelmedi

Daha önce bu süreçten bahsetmiştik fakat tekrar etmekte fayda var. Huawei insan kaynakları birimi gelen başvuruları incelemektedir ve bazı zamanlar başvuru yoğunluğu yaşanabilmektedir. Genel olarak 3 gün içerisinde kendilerine ulaşan iş başvurusu sahiplerine geri dönüş yapmaktadır. Yoğunluk gibi olası durumlar meydana geldiğinde ise en geç bir hafta içerisinde iş başvurularını sonuçlandırmaktadır

Huawei Part Time İş Başvurusu Alıyor mu?

Ake yapısı gereği büyük bir organizasyondur. Bu sebeple Tam zamanlı, part time, engelli personel ve stajyer alımları yapmaktadır. Yayınlanan Huawei ilanları içerisinden part time iş ilanları bulunmuyorsa eğer, en yakın Huawei şubesine giderek, part time iş başvurusu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yüzde 40 Görme Engelliyim, İş Başvurusu Yapabilir miyim?

Bildiğiniz üzere yasalar gereği belli bir seviyede bulunan firmaların engelli personel çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır. Huawei de bu yükümlülüklerini yerine getiren saygın bir firmadır. Özel durumunuz ne olursa olsun, firmanın engelli personel alımı için ayırdığı kontenjanlardan faydalanarak firma bünyesinde çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Huawei engelli personel ilanlarını işkur.gov.tr adresinde yayınlamakta olup, işkur üzerinden iş başvurusu yapabilmeniz için işkur kaydınızın olması gerekmektedir.

Huawei Güncel İş İlanları

İş Tanımı
 • Huawei Türkiye Ar-Ge 5G Laboratuvarında tasarlanan 5G kullanım senaryosu fikirlerinin geliştirilmesi. ( 5G tasarım ekibi ile toplantıya katılmak, gereksinimleri anlamak ve kullanım senaryolarını geliştirmek )
 • 5G kullanım senaryoları için yeni fikirler tasarlama ( 5G kullanım senaryolarındaki son trendi takip etme )
 • Yeni teknolojileri araştırın. ( 5G kullanım senaryosu tasarımı ve uygulamasının yanı sıra 5G ve 5G kullanım senaryolarında kullanılabilecek teknolojiler konusunda araştırma yapmak )
Aranan Özellikler
 • Hem yazılı hem de sözlü İngilizcede akıcılık
 • Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında BSc
 • Yüksek Lisans ve Doktora derecesi tercih edilir (Yazılım Mühendisliği veya eşdeğeri)
 • AR/VR uygulamalarında en az 2 yıl geliştirme deneyimi
 • C# ve Unity konusunda bilgi sahibi
 • Javascript, MongoDB, React bilgisine sahip
 • RTMP, RSTP vb. gibi akış protokolleri hakkında bilgi.
 • Yapay Zeka konusunda bilgi sahibi olmak bir artıdır (Tensorflow vb.)
 • HTML bilgisi, Css bir artıdır
 • Güçlü sorun analizi ve problem çözme becerileri
 • AR/VR/MR, Drones, Haptics, Hologram, V2X iletişimi, IoT gibi teknolojilere ilgi
 • Müşteri odaklı olmak ve sıkışık programlarda sistemli çalışmak
Aday Kriterleri
Tecrübe: 2 yıldan fazla deneyim
Askerlik Durumu: Yapıldı, Muaf
Eğitim Seviyesi: Lisans 
Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü: Telekomünikasyon
Departman: Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge)
Çalışma Şekli : Sürekli / Tam zamanlı
Pozisyon Seviyesi: Eleman
Ülke/Şehir: İstanbul
İş Başvurusu

NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Huawei Türkiye Araştırma ve Geliştirme Merkezi (Ar-Ge) Kablosuz departmanı, LTE ve 5G ile ilgili yazılım geliştirme ve inovasyon projeleri üzerinde çalışıyor. Bu projeler 5G evrimi için önemli projelerdir ve modern yazılım geliştirme için teknik yetenek gerektirir.

Teknik Nitelikler:

 • Önce teslimat ve müşteri odaklı.
 • uyarlanabilir; isteğe bağlı değişikliklere duyarlı.
 • yüksek iletişim becerileri, e-posta göndermeden önce arama.
 • Geri bildirimleri toplamak ve iyileştirmek için eylemleri tanımlamak. 
 • ekibin görevlerine proaktif olarak katılmak ve diğer üyeleri desteklemek için inisiyatif almak.
 • İyi derecede İngilizce bilgisi gereklidir.
Aday Kriterleri
Tecrübe: 2 yıldan fazla deneyim
Askerlik Durumu: Yapıldı, Muaf
Eğitim Seviyesi: Lisans 
Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü: Telekomünikasyon
Departman: Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge)
Çalışma Şekli : Sürekli / Tam zamanlı
Pozisyon Seviyesi: Eleman
Ülke/Şehir: İstanbul
İş Başvurusu

İletişim Adresleri

 • Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulv.9.km Dış Kapı; 274/ 7 B Blok Kat:5 No: 65 Çankaya Ankara TÜRKİYE
  Tel: +90 312 454 88 00
  Fax: +90 312 454 88 88

İstanbul Ümraniye Şubesi

 • İnkilap Mah. Sanayi Cad. Onur Ofis Park, 34768 Ümraniye, İstanbul
  Tel: +90 216 633 88 00
İstanbul Maslak Şubesi
 • Eski Büyükdere Cad. No:26 Windowist Tower 11. Kat 34467 Maslak, Sarıyer, İstanbul

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*