Belediye İş İlanları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2023! İşçi İlanları

Malatya Belediyesi personel alımlarına 2023 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan Belediye insan kaynakları, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Malatya Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılında da yapmaya devam ediyor. Memur, işçi ve personel alımı yapılan pozisyonlara başvurmak için, sitemizde yer alan Malatya Büyükşehir Belediyesi iş başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarını yakından takip ediyoruz. İş başvurusu yapmak isteyenler, “Malatya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlar hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Bu yazımızda, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Malatya büyükşehir belediyesi personel alımı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı – İş Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında da personel alımlarına devam etmektedir. Türkiye’nin farklı illeri, işçi açıklarını kapatmak için belirli dönemlerde çalışmalar yaparak uygun pozisyonları adaylara sunmaktadır. Ancak devlet içinde çalışma oldukça popüler olduğundan rekabetin yoğun olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle yetkinlik gerektiren pozisyonlarda, adayların özelliklerini vurgulayıp varsa deneyimlerinden bahsetmeleri önemlidir.

Devlette çalışmanın birçok yasal hakkı ve yararı vardır. Bunlar arasında kıdemli ve ihbarlı tazminat, yıllık ve haftalık izinler, ücretli izinler, sağlık hakları, sigortalı çalışma hakları ve AGİ hakları yer almaktadır.

Belediyelerdeki açık pozisyonlara kolayca başvurabilmek için uygun olduğunuz alanlara odaklanmanız önerilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Malatya Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2023 yılında geniş kategorileriyle sizlere sunulmaktadır. Buna hitaben çalışacağınız alan için belirli yetkinlikler aranabilir. Bu anlamda belirli alanlar için istenilen bölümlerden mezun olmak, gerekli belgeleri almaya hak kazanmak gibi şartlar aranırken, özellikle zabıta ve bekçi gibi alanlar için belediyenin sunmuş olduğu sınavlardan veya KPSS sınavından geçerli not almanız gerekecektir.

Bunların dışında kalan ve genel anlamda beden işçisi sınıfına giren alanlar için ise öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, daha sonrasında sabıka kaydının bulunmaması ve kamu hizmetlerinden mahrumiyet durumunun bulunmaması gibi şartlar aranacaktır.

Malatya Belediyesi Personel Alımı İlanları

Malatya Büyükşehir Belediyesi işe alım yaparken elbette öncesinde belirlenmiş ve halka duyurulmuş meslek grupları içerisinde alım yapmaktadır. Her yıl için bu meslek grupları değişir ancak genel anlamda belediye bünyesinde bulunan işçi ve personel açığını kapatma işlevi görürler. Buna göre 2023 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi için belirlenmiş işçi ve personel temini yapılacak alanlar şu şekildedir;

 • Büro Görevlisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Hizmetli
 • Zabıta
 • Memur
 • İşçi
 • Bekçi
 • Temizlik Görevlisi
 • Çocuk Eğitimi Elemanı
 • Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı
 • Arşivci

Bunlar dışında olan bazı alanlar da bulunabilir. Bu meslek alanlarını kendinize uygun gördüğünüz takdirde kolayca ve hızlı bir şekilde başvuru yapmanız da mümkündür.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapmak için öncelikle elinizde bulunması gereken bazı belgeler vardır. Bu belgeler, şu şekilde sıralanabilir;

 • Askerlik Durum Belgesi
 • Kimlik Fotokopisi
 • 6 Adet Fotoğraf
 • Adli Sicil Kaydı
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • SGK Hizmet Dökümü
 • Güvenlik Sertifikası Fotokopisi
 • Aile Durum Bildirimi
 • Sağlık Raporu

Başvuru yapmak için gerekli olan evrakları topladığınız takdirde, Malatya Büyükşehir Belediyesi personel alımları için kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru işlemini internet üzerindeki formdan veya bizzat belediye binasına giderek yapabilirsiniz. Başvuru formunda yer alan her sorunun eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir.

Malatya Belediyesi personel alımları hakkında sunduğumuz detaylı rehberde, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan pozisyonlardan iş başvuru sürecine kadar birçok konuya değindik. Belediye personel alımları ile ilgili tüm ilanlara sitemizdeki Belediye Personel Alımları sayfasından ulaşabileceğiniz gibi, Türkiye’deki diğer büyükşehir belediyelerinin duyurularına aşağıdaki tablodan erişebilirsiniz.

Personelalimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

3 Yorum

  1. Hasan Hüseyin Bey merhaba. Malatya Battalgazi Belediyesinin resmi web sitesinde yer alan bölümde kendinize uygun bir iş ilanı bulabilir, iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İyi günler dileriz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu