Belediye İş İlanları

Çorum Ortaköy Belediyesi Personel Alımı! 2023 Kamu Memur ve İşçi Alımları

Ortaköy Belediyesi personel alımlarına 2023 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan Belediye İnsan kaynakları, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Çorum Ortaköy Belediyesi personel alımı 2021 ve 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Çorum Ortaköy Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Çorum Ortaköy Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Çorum Ortaköy Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Çorum Ortaköy Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Belediye Personel Alimi
Belediye Personel Alimi ve İş Başvurusu

Çorum Ortaköy Belediyesi personel alımları 2023 iş ilanları ile duyurulmuştur. Bununla birlikte Türkiye’de bulunan birçok belediyede de olduğu gibi çeşitli işe alımlar devamlılık sağlamaktadır. Bu işe alımlar yılın farklı dönemlerine belediyenin ihtiyacına yönelik olarak ayarlanabilir ve bu sebeple de her dönemde farklı iş alanları oluşabilir.

Devlete bağlı olarak çalışmak adaylara pek çok farklı hakkı ve fırsatı da getirecektir. Bu sebeple de açılan bu iş alanlarına yapılan başvurular oldukça fazladır. Devlete bağlı olarak çalışmanın sunmuş olduğu fırsatlar içerisinde ilk olarak sabit gelirden ve düzenli iş saatlerinden bahsedebiliriz. Bunun yanında ise size tanınmakta olan hakları şu şekilde listeleyebiliriz;

 • AGİ Hakkı
 • Yıllık izin hakkı
 • Haftalık izin hakkı
 • Kıdemli tazminat hakkı
 • İhbarlı tazminat hakkı
 • Sağlık hakları
 • Sigortalı olarak çalışma hakkı

Ortaköy Belediyesi Personel Alımı

Çorum Ortaköy Belediyesi personel alımları için her farklı meslek grubuna yönelik farklı şartlar belirlemiştir. İlk olarak yetkinlik gerektiren alanlar için ilgili alanlardan alınacak olan diplomalar ya da belirli kurslara katılarak elde edilecek olan sertifika veya belgeler gerekecektir. Bunların dışında ise sözlü mülakatlar da talep edilebileceğini bilmeniz gerekir.

Aynı şekilde bilmeniz gereken önemli bir durum da zabıta ve bekçi gibi iş alanları için açılan boşlukların özellikle bu alanlara yönelik olarak özel hazırlanmış olan sınavlardan geçerli not alan kişiler ile işe alım yapılacağıdır.

Aynı şekilde KPSS sınavından da geçerli not istenebileceğini bilmeniz gerekir. KPSS sınavı, 2 yılda bir düzenlenmekte olan devlete işçi alma sınavı olarak geçmektedir.

Bunların yanında niteliksiz eleman alımı yapan alanlar için ise yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, sabıka kaydının bulunmaması, kamu hizmetlerinden mahrum bırakılmama ve en az ilkokul mezunu olma yani okur yazar olma şartları istenmektedir.

Ortaköy Belediyesi İş İlanları

Çorum Ortaköy Belediyesi iş ilanları içerisinde sunulan alanların her biri kadrolu ve İŞKUR aracılığıyla halka duyurulmaktadır. Burada bilmeniz gereken en önemli durum işe alımların her meslek grubu için belirli bir sayıda olduğu ve bu anlamda başvuran adaylar arasından en nitelikli olanlarının seçileceğidir.

Buna göre Çorum Ortaköy Belediyesi için 2023 yılında açılmış olan meslek alanları, şu şekilde verilebilmektedir;

 • Zabıta
 • Bekçi
 • Büro Görevlisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Temizlik Elemanı
 • Park ve Bahçe Görevlisi
 • Memur
 • İşçi
 • Çaycı

Ortaköy Belediyesi İşçi Alımı

Çorum Ortaköy Belediyesi işçi alımı için farklı başvuru alternatifleri sunulmuştur. Bu anlamda başvuru yaparken öncelikle internetten ve daha sonra da Çorum Ortaköy Belediyesi Binasına giderek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuru formunuzun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş olması ise oldukça büyük önem taşır. Bunun yanında yanınızda bazı evraklar bulunması gerekir ve bu evraklar genel anlamda eğitiminizi veya kimliğinizi kanıtlama işlevi görecektir.

Çorum Ortaköy Belediyesi personel alımlarına ayırdığımız yazımızın sonlarına gelirken, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Çorum Belediyesine bağlı diğer ilçe belediyelerine ait iş ilanlarına aşağıdaki tablomuzdan ulaşabilir, tercih ettiğiniz belediye ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Çorum İlçe Belediyeleri
Alaca Belediyesi
Bayat Belediyesi
Boğazkale Belediyesi
Dodurga Belediyesi
İskilip Belediyesi
Kargı Belediyesi
Laçin Belediyesi
Mecitözü Belediyesi
Oğuzlar Belediyesi
Ortaköy Belediyesi
Osmancık Belediyesi
Sungurlu Belediyesi
Uğurludağ Belediyesi

www.PersonelAlimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu