D&R İş Başvurusu Formu Doldur! İş İlanları İçin Tıkla!

D&R İş İlanları
D&R İş Başvurusu ve Eleman İlanları

D&R iş başvurusu yapmak isteyenler için D&R ilanlarını incelediğimiz yazımızda, eleman alımı yapılan D&R şubeleri ile iş başvurusu yapabileceğiniz pozisyonlarla ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

D&R iş ilanlarını ile ilgili sayfamızda; engelli eleman ilanlarından personel maaşlarına, çalışma saatlerinden stajyer ve D&R part time iş ilanlarına kadar birçok konuya sizler için açıklık getireceğiz.

D&R İş Başvurusu ve Firma Bilgileri

D&R iş başvurusu süreciyle ilgili ayrıntılara geçmeden önce, firma yapısıyla alakalı kısa bir özet geçmekte fayda var.

D&R iş ilanları

D&R Mağazası – D&R İş Başvurusu

Doğan Medya Grubu‘nun bir parçası olan firma, 1997 yılında İstanbul’da açılan ilk mağazasıyla serüvenine başlamıştır. Bugün Türkiye’de 35 ilde 150’den fazla şubesiyle müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Başarılı firma politikası ile marka değerini arttırmaya devam edilirken, sektörünün en önemli yapı taşlarından bir tanesi haline gelmiştir.

 

Elektronik eşyadan kültürel ürünlere, hobi ve kırtasiye ürünlerine kadar, çok geniş bir ürün yelpazesi sunan firma, birçok yaş grubuna hitap eden binlerce ürünü D&R satış mağazalarında müşterilerine sunmaktadır.

Hedefleri doğrultusunda mağaza açılışlarına devam edilirken, D&R insan kaynaklarına ulaşan iş başvuru formları değerlendirilmeye devam edilmektedir. Mağazalarına çok sayıda personel alımı yapılması planlanırken, satış temsilcisi ve insan kaynakları pozisyonlarına çok sayıda iş başvurusu yapıldığı bilinmektedir.

D&R Açık İş Pozisyonları

D&R iş ilanlarını incelediğimizde, iş başvurusu yapabileceğiniz pozisyonlar içerisinde; satış temsilcisi, kasiyer, depo elemanı, mağaza yöneticisi ve engelli personel gibi birçok çalışma imkanları bulunmaktadır.

Iş Başvurusu

İş İlanları – İş Başvurusu – Açık Pozisyonlar

D&R iş başvurusu yapabileceğiniz şubelere baktığımızda; İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerimizdeki D&R şubeleri başı çekmektedir. Bunun yanında çok büyük bir mağaza ağına sahip olan firmanın, Bursa, Eskişehir, Konya ve Adana şubeleri içinde iş ilanları yayınladığı görülmektedir

Eleman alımı yapılan pozisyonlarla ilgili yeni güncellemeler yapılırken, D&R iş başvurusu yapmak isteyenlerin, D&R insan kaynakları sayfasını takip etmesinde fayda var. Genel mağaza personeli haricinde, dönemsel olarak stajyer ve part time eleman ilanları da yayınlanırken, iş başvurusu yapabileceğiniz pozisyon ve görev tanımlarını alt başlıklar halinde yazımızın devamında bulabilirsiniz.

D&R Satış Temsilcisi İlanları

Firma bünyesindeki en önemli pozisyonların başında satış temsilcileri gelmektedir. Mağaza içi organizasyonlardan müşteri ile iletişime kadar birçok alanda aktif görev üstlenen D&R çalışanları, ikna kabiliyeti yüksek ve güler yüzlü olmalıdırlar.

Müşteriye ürünler hakkında bilgilendirme yaparken son derece nazik ve müşteri odaklı davranılması gerekmektedir. Müşteriyle birebir iletişim halinde olan satış temsilcileri, kişisel bakımına özen göstermelidirler.

Satış temsilcisi ilanlarında belirtilen aday kriterleri ve görev tanımı ise kısaca şu şekildedir.

Aranılan Nitelikler
Tecrübe:              Tecrübeli ya da tecrübesiz adaylar

Eğitim Seviyesi: Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Öğrenci), Üniversite(Mezun),

Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)

Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü: Mağazacılık, Perakende

Departman: Pazarlama

Çalışma Şekli: Sürekli / Tam zamanlı

Pozisyon Seviyesi: Yeni Başlayan

Personel Sayısı: (Belirtilmemiştir)

Ülke/Şehir:İstanbul (Avr.), İstanbul (Asya), Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa

D&R Kasa Elemanı İş İlanları

D&R iş başvurusu yapabileceğiniz bir diğer pozisyon ise kasa elemanıdır. Kasa elemanı iş ilanlarını incelediğimizde en dikkat çeken konulardan bir tanesi, bu pozisyon için engelli ve part time eleman alımlarının bir hayli fazla olmasıdır. Özellikle part time iş başvurusu yapacak olanların kasiyer olarak değerlendirilmesi kuvvetle muhtemeldir.

Kasiyer iş başvurusu

Kasiyer ilanları

Müteri ile birebir iletişim halinde bulunan kasa elemanlarının satış temsilcilerinde olduğu gibi kişisel bakımlarına özen göstermeleri ve müşteri odaklı davranmaları gerekmektedir. Şubedeki mağaza trafiğinin en fazla hissedildiği yer olan D&R kasaları, bu yoğunluğu organize edebilecek kişiler tarafından yönetilmektedir.

Aranılan Nitelikler
Tecrübe: Tecrübeli ya da tecrübesiz

Eğitim Seviyesi: Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Öğrenci), Üniversite(Mezun),

Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)

Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü: Mağazacılık, Perakende

Departman: Satış

Çalışma Şekli: Sürekli / Tam zamanlı

Pozisyon Seviyesi: Yeni Başlayan

Personel Sayısı: (Belirtilmemiştir)

Ülke/Şehir:İstanbul (Avr.), İstanbul (Asya), Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa

D&R Part Time İş İlanları

Ek iş arıyor ve yeni kazanç kapısı sağlamak istiyorsanız eğer, özellikle öğrencilere yönelik çok fazla part time eleman alımı yapılmaktadır. D&R part time iş ilanlarını takip edenler yarı zamanlı çalışma şeklindeki duyuruların genellikle satış temsilcisi ve kasa pozisyonları için yayınlandığını görebilirler. Özellikle İstanbulAnkaraİzmir ve Antalya gibi dört büyük şehrimizdeki şubeleri için part time eleman ilanları sıklıkla yenilenmektedir.

Aranılan Nitelikler
Tecrübe: Tecrübeli ya da tecrübesiz

Eğitim Seviyesi: Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Öğrenci), Üniversite(Mezun),

Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)

Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü: Mağazacılık (Ticaret), Perakende

Departman: Satış Temsilcisi

Çalışma Şekli: Part Time  / Yarı Zamanlı

Pozisyon Seviyesi: Orta Düzey Yönetici

Personel Sayısı: (Belirtilmemiştir)

Ülke/Şehir:İstanbul (Avr.), İstanbul (Asya), Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa

D&R İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

D&R iş ilanları ve eleman alımları ile bilgiler sunduğumuz yazımızda, firma hakkında bilgiler sunarken, kasiyer, satış temsilcisi ve depo elemanı gibi personel alımı yapılan pozisyonlardan bahsetmeye çalıştık. Peki bu pozisyonlara iş başvurusu nasıl yapılır? Tercih edebileceğiniz başvuru kanalları nelerdir? Hepsi yazımızın devamında.

personel alımı

İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Öncelikle belirtmek gerekir ki, D&R insan kaynakları birimi, eleman alımı yapacağı pozisyon ve şubeleri ilk olarak kurumsal internet sayfasından yayınlamaktadır. En güncel ilanlardan haberdar olmak için insan kaynakları sayfasını takip etmenizde büyük fayda var. İnsan kaynakları sayfasına giriş yaptığınızda, D&R iş başvurusu formu karşınıza çıkacaktır. Kişisel bilgileriniz, referanslarınız ile tercih ettiğiniz pozisyon ve D&R şubesini belirttikten sonra gönder butonuna tıkladığınızda, müracaatınız gerçekleşmiş olacaktır.

D&R ilanlarına başvuru yapabileceğiniz kanallardan bir tanesine de Kariyer.netYenbiris.com ve Secretcv.com gibi iş ilanları siteleri oluşturmaktadır. İş İlanları konusunda Türkiye’nin en otoriter sitelerini kullanmaktan geri kalmayan insan kaynakları birimi, özellikle Engelli ve Stajyer iş ilanlarını, bahsetmiş olduğumuz yayın organları aracılığıyla duyurmaktadır. Bu siteler üzerinden yapacağınız iş başvurularında, öncelikle kullanmış olduğunuz site üzerinden üyelik oluşturduktan sonra, Cv yani Özgeçmiş oluşturmanız gerekmektedir.

D&R iş başvurusu

Iskur D&R Ilanlaları

Bahsedeceğimiz son başvuru yöntemi, İşkur yani Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayınlanan D&R ilanlarıdır. İş arayanlarla işverenleri bir araya getiren bu kamu kurumu, şimdiye kadar sayısı milyonları bulan kişiye iş imkanları yaratmıştır. Tabiki D&R ilanlarına İşkur üzerinde rastlamanız mümkün. D&R iş başvurusu yapmadan önce, tabi ki öncelikle İşkur Platformu üzerinden üyelik almanız gerekmektedir. D&R işkur ilanlarına baktığımızda, genellikle Engelli personel ilanlarının yayınlandığını görmekteyiz.

D&R’ın eleman alımı yaptığı pozisyonlardan bahsetmiştik. Mağazacılık sektöründeki diğer firma ilanlarıyla karşılaştırmalar yapmak ve farklı firmaların kasiyersatış danışmanı ve depo elemanı ilanlarına göz atmak için Mağaza İş İlanları sayfamızı ziyaret ederek, gerekli incelemeleri yapabilirsiniz.

D&R Kariyer.net İş İlanları

D&R mağazalarındaki çalışma ortamına dahil olmak için nereden en iyi iş ilanlarına bakacağınızı bilmiyorsanız çözüm Kariyer.net’te!

Kariyer.net, birçok firmanın iş ilanlarını oluşturduğu ve iş arayanların en hızlı şekilde aradığı işe kavuşmasını sağlayan net başvuru aracılarının başında gelmektedir. Bugüne kadar yüzlerce kişiye iş arama ve bulma konusunda yardımcı olan Kariyer.net’te aradığınız ilanla karşılaşmanız için tek yapmanız gereken ise siteye ücretsiz bir şekilde üyelik başvurusunda bulunmak.

Üstelik Kariyer.net’te D&R gibi birçok marka ve şirketin iş ilanları da bulunmakta.  Dilediğiniz başka bir markaya, site üzerinde oluşturacağınız Cv’niz ile iş başvurusunda bulunmanız da mümkün.

D&R İşe Giriş Evrakları

Bahsetmiş olduğumuz başvuru kanallarından herhangi biriyle iş başvurunuzu yaptıysanız eğer, insan kaynakları size kısa sürede geri dönüş sağlayacaktır. Gönderilen iş başvurusu formlarını büyük bir dikkatle inceleyen insan kaynakları birimi, ön başvurunuza olumlu yanıt verdiği taktirde sizi sözlü ve yüz yüze mülakatlar için ofislerine çağırabilirler.

İşe alım alım sürecinden başarılı bir şekilde ayrıldığınızda sizden işe giriş evrakları istenecektir. Personel özlük dosyası evrakları ve sigorta için gerekli evraklardan oluşan bu belgeler, kanunen zorunlu olarak temin edilmesi gereken belgelerdir.

Bir çoğu e-devlet sisteminden ulaşabileceğiniz kolaylıkta olup, başlıca şu şekildedir;

 • İşçi kimlik bilgileri, Nüfus cüzdanı sureti,
 • İkametgah ilmuhaberi,
 • Mezun olduğu okul diploma fotokopisi
 • Referansları ve CV’ si,
 • Kanun gereği iş sözleşmesi,
 • Sağlık Raporu,
 • Bazı işkolları için, periyodik olarak sağlık muayenelerinden geçirildiğine dair rapor,
 • Özürlü işçi ise sakatlık raporu aslı ve ya fotokopisi,
 • Sakatlık indiriminden yararlanabilmesi için ilgili vergi dairesi başkanlığından indirim uygulanacağına dair yazı,
 • Sakat işçi için İş-Kur müracaat kayıt evrakı,
 • Adli sicil kaydı,
 • Herhangi bir kanuni sebeple ücret kesme cezası uygulanırsa, yapılan kesintilerin sebebinin bildirildiği yazı,
 • Fazla çalışma için işçinin onayının alındığı yazı,
 • İşçilerin, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ve karşı karşıya bulundukları mesleki riskler, alınması gerekli tedbirler ve yasal hak ve sorumluluklar konusunda bilgilendirildiklerine dair yazı,
 • İşin gereklerine göre bulunması gereken diğer evraklar, bulunmalıdır.

D&R Çalışma Şartları ve Personel Maaşları

Elbetteki iş arayışı içindeyseniz merak edilen en önemli konuların başında çalışma şartları ve eleman maaşları gelmektedir. Genel olarak belirli bir standart sağlanmış olsada firma yapısına göre çalışma saatleri ve personel ücretlerinde değişkenlik görülebilmektedir.

İş Başvurusu Formu

Çalışma Saatleri – İş Başvurusu –

Öncelikle D&R çalışma saatlerinden bahsedecek olursak eğer, D&R mağazaları saat 10:00 ile 22:00 arası açık bulunmaktadır. Dolayısıyla mağaza çalışanları sabah ve akşam vardiyası olarak dönüşümlü çalışmaktadır. Haftalık ve yıllık izin konusunda kanunen belirtilen esaslara uyulmaktadır. Haftada 1 gün izin kullanan çalışanların yıllık izin süresi 14 gündür.

D&R Personel Maaşları

D&R maaşları bulunduğunuz pozisyon ve çalışma sürenize göre değişmektedir. Yeni işe başlayan bir D&R çalışanı asgari ücretle işe başlarken, prim ve fazla mesai ücretleriyle eleman ücretleri tatmin edici seviyelere gelmektedir.

D&R iş başvurusu sürecini beraber incelediğimiz yazımızda, D&R iş ilanlarıyla ilgili birçok konuya açıklık getirmeye çalıştık. Firma ilanları ile ilgili güncellemeleri sitemiz üzerinden takip edebilir, D&R iş başvurusu formu doldurarak müracaat edebilirsiniz.

2 Comments

Fatma Kocakaya

Ocak 20, 2019

Lise mezunuyum Denizlide yaşıyorum pamukkale ilçesinde ikametgah ediyorum insanlara karşı güler yüzlü ve içten birisiyimdir bu konuda iddalıyım
Daha önce Osmanlı kahvecisi A101 ve urhan boya da çalıştım telefon numarası :05077975921

Cevapla

İrem Tarakçı

Ekim 7, 2020

Lise mezunuyum İstanbul’da yaşıyorum Beykoz ilçesinde ikametgah ediyorum .Kitap okumayı film izlemeyi ve araştırma yapmayı severim insanlara karşı güler yüzlü ve içten birisiyimdir ilk iş deneyimimi Beykoz kitap fuarı yapı kredi yayın evinde gerçekleştirdim bunun dışında iş tecrübem olmadı fakat insanlara nasıl satış yapılması gerektiği ile ilgili veya kitap satımında nelere dikkat etmemiz gerekiyor gibi içeren bilgileri hem öğrendim hem de uygulamış bulunmaktayım kendime bu konuda güveniyorum

Cevapla

Leave a Reply