Pizza Hut Çalışma Şartları ve Personel Maaşları

Pizza Hut çalışma şartları ve firma da ki  işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden çalışma koşullarına, sosyal hak ve olanaklardan personel maaşlarıyla ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Çalışma Şartları
Mesai Süresi / 8.50 Saat
Özel Sağlık Sigortası
Doğum İzni
Haftalık İzin / 2 Gün
Yıllık İzin / 15 Gün
Resmi ve Dini Bayram İzni / 1 – 4 Gün
Prim ve İkramiye Sistemi / Senede 4 Defa

Pizza Hut Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

1958 yılında ilk olarak Kansas’ta kurulan firmanın merkezi Teksas’tadır. Dünyanın en büyük pizza şirketleri haline gelen marka, şu anda 100 ülkeye yayılmış durumdadır. Toplam da ise 15.600 bayisi bulunmaktadır. Ülkemizde de hizmet veren markanın 25 şubesi bulunuyor. Ülkemizde ilk olarak 1989 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

pizz hut çalışma şartları

Pizza Hut Çalışma Şartları ve Çalışan Koşulları

Pizza Hut Çalışma Saatleri

Pizza Hut çalışma şartları çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Pizza Hut çalışma koşulları hakkında şunları belirtebiliriz: Firma son derece yoğun bir çalışma temposundadır. Bu tempoya ayak uydurabilecek ve takım çalışmasında sorun çıkarmayacak kişiler firma tarafından tercih edilmektedir.

Pizza Hut mesai çalışma saatleri günlük 8 saattir. Çalışanların 1 gün haftalık izin hakkı bulunmaktadır. Ancak firma resmi tatil içerisinde çalışmanızı istiyorsa, buna göre fazla mesai ödemesi yapacağını belirtebiliriz.

Pizza Hut Çalışma Koşulları Hakkında

Pizza Hut çalışma şartları içerisinde personel ücretleri de merak edilmektedir. Maaşlar, kişilerin çalışacağı pozisyondan ziyade deneyime göre belli olmaktadır. Hem part hem de full time çalışabilen kişilerin maaşları genel olarak asgari ücret ila 2500 TL arasında değişmektedir.

Pizza Hut çalışma koşulları genel olarak bu şekildedir. Son olarak firmanın, her firmada olduğu gibi prim sistemini benimsediğini belirtebiliriz. Personelde daha fazla çalışma isteği uyandırması açısından sosyal haklar ve çeşitli uygulamalar Pizza Hut firması tarafından benimsenmiştir.

Firmanın çalışma şartlarını ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait Pizza Hut İş İlanları! 1900 – 2500 TL Maaşla İşe Başlayın! başlıklı yazımızı inceleyerek iş başvurusu yapabilirsiniz.

Leave a Reply