TAV Havalimanı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu Yayınlandı

TAV Havalimanı iş ilanları yayınlandı! İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları TAV Havalimanı insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar ve TAV Havalimanı İş Başvurusu Formu sayfamızda!

tav hava limanı iş ilanları

Tav Havalimanı İş İlanları ve İş başvurusu Formu


TAV Havalimanı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu Yayınlandı


TAV, tarihi 1997’de başlamış olan; havacılık sektöründe havalimanı işletmeciliği ve inşaatında hizmet veren bir firmadır. 2000 yılında hizmete giren İstanbul Atatürk Havalimanı, “yap – işlet – devret” modeli ile gerçekleştirilmiştir. Zaman içerisinde kurmuş olduğu bağ ortaklıkları ve iştirakleri ile birlikte Türkiye’deki birçok havalimanını işletmektedir. Günümüzde yaklaşık 780 bin uçak seferine ve yaklaşık 102 milyon yolcuya hizmet vermektedir.

TAV Havalimanı, sektördeki yerini koruma amacı ile çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu sebeple sürekli olarak eleman alımı, personel alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Gerçekleştireceği alımları internet üzerinden yayınlamakta olduğu TAV Havalimanı iş ilanları aracılığı ile duyurmaktadır.


TAV Havalimanı İşe Alım Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler


TAV Havalimanı, gerçekleştirdiği eleman alımlarına seçme ve yerleştirme uygulamaları yürütmektedir. Bu uygulamaların amacı; sürekli bir başarı için eğitim düzeyi, motivasyonu ve sosyal nitelikleri yüksek kişilerin firma bünyesine katılmasıdır. Seçme ve yerleştirme sürecinde, ayrımcılığa kesinlikle yer vermeden uygun kişilerin uygun pozisyonlara yerleştirilmesi için çabalanmaktadır.

TAV Havalimanı iş ilanları, havalimanı işletmeciliği alanında kariyer sahibi olmak isteyen tüm adayların başvurusuna açıktır. TAV Havalimanı iş ilanları, firmanın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Adaylar, resmi internet sitesini ziyaret ederek yayınlanmış olan TAV Havalimanı iş ilanlarını inceleyebilirler. Buna ek olarak; internette yer alan kariyer portallarından, basın ilanlarından ve danışmanlık firmalarından da TAV Havalimanı iş başvurusu yapılabilmektedir.

Firma bünyesine yapılan tüm başvurular insan kaynakları departmanına iletilmektedir. İnsan kaynakları yetkilileri, aldıkları başvuru formlarını detaylı bir şekilde incelemektedir. Başvuru formları incelenirken adaylar; iş uygunluğu, kişilik özellikleri, yetkinlikleri, meslek bilgi ve deneyimi gibi başlıklar altında değerlendirilmektedir.

Online başvurudan bir sonraki aşama ise; insan kaynakları yetkilileri ve ilgili bölüm yöneticileri ile gerçekleştirilecek olan görüşmelerdir. Bu görüşmeler sonucunda olumlu olarak değerlendirilen adaylara bazı algılama testleri uygulanmaktadır. Bunun yanında, başvurulan iş pozisyonuna bağlı olarak adaylara; yabancı dil testi, mesleki kişilik envanteri ve sunum – uygulama örnekleri gibi uygulamalar yapılmaktadır. Seçme ve yerleştirme sürecinde, adaylarla ilgili her türlü bilgi ve doküman gizli tutulmaktadır.


TAV Havalimanı Staj Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?


TAV Havalimanı, lise ve üniversite öğrencileri için staj imkanı sunmaktadır. Lise öğrencileri, TAV Havalimanı bünyesinde stajyer olarak çalışmak isterlerse stajlarını Eylül – Haziran döneminde gerçekleştirebilirler. Öğrencilerin sosyal güvenlik prim ödemelerinin okulları tarafından gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Üniversite öğrencileri, Tav Havalimanı bünyesinde stajyer olarak çalışmak isterlerse stajlarını Haziran – Eylül döneminde gerçekleştirebilirler. Öğrenciler, staj tarihlerini kendileri belirleyebilirler.

TAV Havalimanı stajyerleri, Kariyer Destek Programı kapsamında oryantasyon eğitimi almaktadır. Bu sayede öğrencilerin iş hayatına hazırlanması hedeflenmektedir.

TAV Havalimanında staj yapmak isteyen öğrenciler; kış dönemi staj başvurusu için Ağustos ayı içerisinde, yaz dönemi staj başvurusu için ise Nisan ayı içerisinde firma yetkilileri ile iletişime geçebilirler.


TAV Çalışan Adaylarında Aranan Yetkinlikler Nelerdir?


tav havalimanı iş başvurusu

Tav Havalimanı İş Başvurusu ve Aranılan Özellikler

TAV Grubu, tüm çalışanlarının; problem çözme ve karar alma, planlama ve sonuç odaklılık, müşteri odaklılık, yenilikçilik, iletişim ve takım çalışması, liderlik gibi özelliklere sahip olması beklenmektedir.


TAV Havalimanı Çalışma Şartları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?


TAV Havalimanı haftalık çalışma süresi 45 saattir. İdare kadrolar için çalışma saatleri 08.00 – 17.00 arasındadır. 24 saat hizmet verilmesi gereken pozisyonlarda, çalışanlar vardiyalı sistem ile çalışmaktadır. TAV Havalimanı çalışanları, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirilmektedir. Firma yetkilileri de iş sağlığı ve güvenliği konusunda titiz davranmaktadır.

İş Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply