IKEA Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri 2021

IKEA çalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

IKEA Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası –
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar -14:00 – 22:00

İsveç’in en popüler markalarından ve dünyanın da en büyük perakende şirketlerinden biri olan IKEA açılış – kapanış saati internetten sürekli araştırılmaktadır. Kaliteli, ekonomik mobilya ürün grubuyla müşterilerine hizmet veren IKEA, mobilya grubu ürünlerini demonte olarak müşterilerine teslim etmektedir.

ikea çalışma saatleri

48 ülkede 390’dan fazla mağazası olan IKEA’nın mağazalarının büyük bir çoğunluğu Avrupa’da bulunmaktadır. IKEA sabah kaçta açılır, akşam kaçta kapanır, hafta sonu ve resmi tatillerde açık mı, dini bayramlarda IKEA çalışma saatleri nedir, gibi konular hakkında detaylı araştırmamızın sonucunu aşağıda sizinle paylaşıyor olacağız.

IKEA Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

1943 yılında kurulan IKEA, ilk zamanlarda cüzdan, resim çerçevesi, kalem ve saat satmakta iken 1947 yılında ürün grubuna mobilyayı da eklemiştir. Türkiye’de 7 mağazası ve 2 sipariş ve teslim noktası bulunan IKEA açılış-kapanış saati hafta içi her gün sabah saat 10.00’da mesaiye başlar ve akşam kapanış saati olan 22.00’ye kadar aralıksız olarak hizmet vermeye devam eder. Bu saatler arasında öğle tatili molası gibi bir mola vermeden hizmet vermektedir. Ayrıca IKEA mağazalarında bir restoran ve bir de çıkış kafesi vardır.

IKEA Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

IKEA çalışma saatleri hafta içi olduğu gibi hafta sonu tatili olan Cumartesi ve Pazar günleri de aynı şekilde devam eder. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayram tatilleri ile 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 1 Mayıs, 1 Ocak, 29 Ekim, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmetlerine ara vermeden devam etmektedir.

Sadece dini bayram tatillerinde özellikle bayramın birinci günü IKEA mağazaları normal saatinden biraz daha geç açılmaktadır. Bayramın diğer günleri ise standart çalışma saatleri içinde hizmet vermektedir. Bayram çalışma programı ile ilgili duyuruyu bayramdan önce mağazalardan yapmaktadır.

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait IKEA İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2021 ve IKEA Satış Danışmanı İş İlanları! İş Başvuru Formu ve İlan Detayları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

IKEA Türkiye Hakkında

IKEA Türkiye MAPA Mobilya A.Ş.
 
Çoğunluk için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak vizyonu ile yola çıkan IKEA’nın iş fikri; mümkün olduğunca çok insanın satın alabileceği kadar düşük fiyatlarla, iyi tasarımlı ve işlevsel binlerce mobilya ve ev aksesuarı sunmaktır.

Genellikle, iyi tasarımlı mobilyalar nüfusun küçük bir kesimi için yaratılır. Gücü yeten kesim için… IKEA ise en başından yolunu farklı çizdi. Çoğunluktan yana yer aldı. Bu da dünyanın her köşesinden insanların ev dekorasyonu ihtiyacına cevap vermek anlamına geliyordu. Farklı ihtiyaçları, farklı zevkleri, farklı düşleri ve tabii ki farklı cüzdanları olan insanların… Evlerini güzelleştirmek ve günlük yaşamlarını iyileştirmek isteyen insanların.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.