Yapı Kredi İş İlanları! 2021 İş Başvuruları ve Personel Alımları Başladı!

yapıkredi iş ilanları
Yapı Kredi İş İlanları ve Eleman Alımları

Yapı Kredi iş ilanları yayınlandı! İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Yapı Kredi insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar ve  Yapı Kredi İş Başvurusu Formu sayfamızda!

Yapı kredi iş ilanları
Yapı Kredi İş İlanları ve Personel Alımları

Facebook    Twitter     İnsan Kaynakları     İnternet Adresi     BAŞVUR

Yapı Kredi İş İlanları ve Personel Alımları

1994 yılında perakende bankacılık odaklı Türkiye’nin ilk ulusal çaplı özel bankası olarak kurulmuştur. Türkiye’nin 4. özel bankasıdır. Kuruluş tarihinden bugüne kadar müşteri odaklı bankacılık anlayışı, yenilikçiliği ön planda tutan yaklaşımı ve finans sektörünün gelişimine olan katkısı ile sektördeki yerini güçlendirmiş ve giderek gelişmeye devam etmiştir. Yapı Kredi, Türkiye’de 908 şubesi ile hizmet vermektedir. Ayrıca Amsterdam, Geneva, Bakü, Bahreyn’de birer adet, Moskova’da da iki adet olmak üzere toplamda altı yurt dışı şubesi bulunmaktadır.

Hızla gelişen bir banka olması sebebiyle, Yapı Kredi iş ilanları çok sayıda talep görmektedir. Çok sayıda insan Yapı Kredi bünyesinde çalışmayı istemektedir.

Yapı Kredi İş Başvurusu Hakkında

Yapı Kredi ailesine katılarak kendisine bir kariyer oluşturmayı amaçlayan adayların Yapı Kredi iş başvurusu sürecini tamamlayabilmesi için yapılması gerekenler aşağıda listelenmiştir.

Yapı Kredi iş başvurusu yapmak isteyen adaylar ilk olarak kariyer.net sitesinde yer alan “Heroes Club” ilanına başvurmalıdır. Yapı Kredi iş başvurusu taleplerinin tamamı insan kaynakları yetkilileri tarafından değerlendirilmektedir. Başvuruyu tamamlayan adaylar gerekli kriterleri sağladıkları takdirde “Online Genel Yetenek Sınavı” için davet edilmektedirler.

Online Genel Yetenek Sınavı” için davet alan adaylar, davet ile birlikte sınavla ilgili olan tüm detayları da teslim alır. Sınav daveti genellikle mail yoluyla yapılmaktadır. Bu sebeple, Yapı Kredi iş başvurusu yapan adayların sık sık mail adreslerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Sınav aşamasını başarıyla tamamlayan adaylar “Video Mülakat” aşamasına katılmaya hak kazanmaktadır.

Video Mülakat davetini teslim alan adaylar, davet ile birlikte iletilen platform üzerinden son tarihe kadar kendilerini tanıttıkları, Türkçe ve İngilizce sorulara yanıt verdikleri videolar çekmeleri gerekmektedir. Bu sebeple, adaylar sık sık mail adreslerini kontrol etmeli ve belirtilen tarihe kadar gerekli videoları tamamlayarak teslim etmeyi unutmamalıdır. Bu aşamayı başarıyla tamamlayan adaylar, Yapı Kredi iş başvurusu için gerekli olan bir sonraki adıma geçebilirler.

Bir sonraki adım ise “Değerlendirme Merkezi” uygulamasıdır. Bu aşamada adaylarla ilk kez bir araya gelinmektedir. Diğer adaylarla bir araya gelerek 1 saatlik bir grup çalışmasına dahil olmayı gerektiren bu adım oldukça önemlidir. Değerlendirme Merkezi uygulaması için adaylarla yine mail üzerinden iletişime geçilmektedir.

Değerlendirme Merkezi uygulamasını başarı ile tamamlayan adayları bekleyen son adım yüz yüze mülakattır. Gebze’deki Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde gerçekleştirilen ve insan kaynakları uzmanlarının titizlikle tamamlanan yüz yüze mülakatlar, adayların iletişim becerilerini ölçmeyi amaçlamaktadır. İnsan kaynakları uzmanlarını ikna etmeyi başarabilen adaylar, işe alım sürecini başarı ile tamamlamış olur.

Yapı Kredi Kariyer.net İş ilanları

Yapı Kredi İş İlanlarına başvuru yapmak isteyenlerin yararlanabileceği çeşitli başvur kanallarının bulunduğundan bahsetmiştik. Bu platformlar üzerinden belki de en fazla tercih edilen başvuru kanallarının başında Kariyer.net gelmektedir.

İş veren ve iş arayanları bünyesinde bir araya getiren Kariyer.net, iki tarafa da pratik ve hızlı çözümler sağlayan Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapabilmeniz için üye olmanız yeterlidir.

Kariyer.net üzerinden ücretsiz ve hızlıca üyelik oluşturduktan sonra site üzerinde yayınlanan Yapı Kredi iş ilanlarına başvuru yapabilir, site de oluşturduğunuz Cv’niz ile Kariyer.net üzerinde yayınlanan farklı firmaların personel alımı ilanlarına da iş başvuru formu gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi İş İlanları Hakkında

Yapı Kredi, bünyesinde 148 bin çalışanı barındırmaktadır. Hızla ilerlemeyi ve gelişmeyi amaçlayan Yapı Kredi, bünyesinde barındırdığı çalışan sayısını arttırmak için sürekli ve güncel olarak Yapı Kredi iş ilanları yayınlamaktadır. Bu ilanların hemen hemen hepsi kariyer.net sitesinde bulunmaktadır. Yapı Kredi iş ilanlarını inceleyen adaylar, açık olan pozisyonlar, bu pozisyonların gerektirdiği özellikler ve iş tanımı hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bu sayede Yapı Kredi iş olanakları hakkında da gerekli bilgiyi edinebilirler.

Yapı Kredi iş ilanları genellikle; pazarlama uzmanı, stratejik pazarlama uzmanı, bireysel pazarlama uzmanı, ofis destek yetkilisi, ATM kanal geliştirme uzmanı, müşteri iletişim merkezi yetkilisi, yurtdışı borçlanma uzmanı, müfettiş, müfettiş yardımcısı, uzman iş analisti, yatırım uzmanı, kampanya yönetim uzmanı, bilgisayar mühendisi gibi çalışma pozisyonları yer almaktadır.

Yapı Kredi Çalışan Adaylarında Aranan Nitelikler Nelerdir?

 • Açık olan pozisyonun ilgili üniversitelerinden mezun olmak. (4 yıllık lisans bölümleri)
 • İlgili alanlardan az 1 yıl deneyim sahibi olmak
 • SPK Türev ve İleri Düzey Lisansına sahip olan adaylar tercih edilmektedir.
 • İngilizce bilgisi genellikle önem taşımaktadır.
 • Etkileşim becerilerine sahip adaylar tercih edilmektedir.
 • Güncel ekonomiyi takip eden ve bilgi sahibi olan adaylar avantajlıdır.
 • Stajyer, yeni mezun ve tecrübeli adaylara uygun iş pozisyonları bulunmaktadır.

Yapı Kredi’de Çalışmak

Yapı Kredi’de öğrenciler, yeni mezunlar ve deneyimli çalışanlar için birçok fırsat var. Üniversite 3. ve 4.sınıf öğrencisiyseniz Digitalent Genç Yetenek Programı’na katılıp daha üniversite sıralarındayken muhteşem bir takım içinde yer alarak eksiksiz bir profesyonel hayat deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • Staj Programı(Yaz Stajı): Yaz stajı programımızın başvuruları Mart ayında alınmaktadır. Ağırlıklı olarak üniversitelerin 2. ve 3. sınıf öğrencilerine yöneliktir. Hem genel müdürlük lokasyonlarımıza hem şubelerimize stajyer alımı gerçekleşmektedir. İlan duyurusunu Facebook ve Twitter hesaplarımızdan ve Linkedin ilanlarımızdan takip edebilirsiniz.
 • Digitalent Yetenek Programı: Digitalent Yetenek programımızın başvuruları Ekim ayında alınmaktadır. Üniversite 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerine yöneliktir. İlan duyurusunu Facebook ve Twitter hesaplarımızdan ve Linkedin ilanlarımızdan takip edebilirsiniz.
 • Management Trainee: Management Trainee programımızın başvuruları Şubat ve Kasım aylarında alınmaktadır. Üniversite son sınıf ve yeni mezun öğrencilerine yöneliktir. İlan duyurusunu Facebook ve Twitter hesaplarımızdan ve Linkedin ilanlarımızdan takip edebilirsiniz.
 • Müfettiş Yardımcılığı: Müfettiş Yardımcılığı programımızın başvuruları Şubat-Mart döneminde alınmaktadır. Üniversite son sınıf ve yeni mezun öğrencilerine yöneliktir. İlan duyurusunu Facebook ve Twitter hesaplarımızdan ve Linkedin ilanlarımızdan takip edebilirsiniz.
 • Diğer Münferit İşe Alımlar: İhtiyaç duyulan pozisyonlara Linkedin ve Kariyer.net üzerinden başvuru alınmaktadır.

Yapı Kredi’de Gelişim Fırsatları

Yapı Kredi Bankası çatısı altında, finans sektörünün en iyi insan kaynağını yetiştiren gelişim merkezi olma vizyonu ile hareket eden Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA), sürdürmekte olduğu eğitim ve gelişim faaliyetlerini, yenilikçi yöntemler ve yatırımlarla yapılandırıyor.

Yönetimlerimiz

Bankacılıkta kariyer seçenekleri geniş bir yelpazeden oluşuyor. Bankamızdaki çalışma alanlarını daha yakından tanıyabilmek için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

İlgili  AKBANK İş İlanları 2021! Türkiye Genelinde Personel Alımı Yapılıyor!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.