Starbucks Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri

Starbucks çalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Starbucks Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası –
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar -14:00 – 22:00

Starbucks ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri yer alıyor. Starbucks açılış-kapanış saati hangi saatler arasında, hafta tatili ve resmi tatil günlerinde açık mı, kapalı mı, Starbucks çalışma saatleri kaç saat gibi detaylı bilgilere yazımızın devamında yer veriyor olacağız.

starbucks çalışma saatleri

ABD’li kahve dükkânı zinciri olan Starbucks, adını Moby Dick adlı romandaki karakterden almaktadır. Merkezi Seattle, Washington’da bulunan Starbucks’ın amblemi denizkızı olarak belirlenmiştir.

Starbucks Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

İlk mağazasını 1971 yılında açan Starbucks, 2015 yılı itibariyle 65 ülkede 22 binin üzerinde mağazaya ulaşmıştır. 30 binin üzerinde çalışanı bulunan Starbucks açılış-kapanış saati şubelere göre değişkenlik gösterse de genellikle sabah saat 07.30’da açılır ve akşam saat 23.00’de kapanır.

Bazı işlek caddelerde bulunan dükkânları gece saat 02.00’ye kadar açıktır. Starbucks öğle tatili molası vermeden kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Alışveriş merkezleri içinde yer alan Starbucks çalışma saatleri, alışveriş merkezlerinin açılış kapanış saati ile doğru orantılı olarak sabah saat 10.00 ile akşam saat 22.00 arasında hizmet vermektedir.

 

Starbucks Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

Starbucks kahve dükkânları hafta sonu tatili olan Cumartesi ve Pazar günleri aynen hafta içinde olduğu gibi 07.30 ve 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayram tatilleri ile 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi resmi tatil günlerinde de aynı saatlerde kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Alışveriş merkezleri içinde olan Starbucks kahve dükkânları bayram tatillerinde alışveriş merkezinin çalışma saatleri kapsamında hizmet vermektedir. Bazı şubeleri de 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait Starbucks İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2019  başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply