Pegasus Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri

pegasus-calisma-saatleri

Pegasus çalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Pegasus Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası –
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar -14:00 – 22:00

Pegasus Hava Yolları bir ortaklık girişimi olarak 1990 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 2005 yılından itibaren ESAS Holding tarafından satın alınmış ve aynı yıl düşük maliyetli hava yolu taşıyıcısı olarak iç hat seferlerine başlamıştır.

pegasus çalışma saatleri

Türkiye’nin 4. tarifeli havayolu şirketi olmuştur. Düşük maliyetli iç hatlar seferleriyle birçok insanın uçak yolculuğu yapmasını sağlayan Pegasus çalıma saatleri vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Sabah kaçta açılıyor, akşam kaçta kapanıyor, öğle tatili var mı, hafta sonu ve resmi tatillerde çalışıyor mu gibi konulara vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Pagasus açılış-kapanış saati hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında bulacaksınız.

Pegasus Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

Herkesin hava yolu yolculuğu yapmasının hakkı olduğunu savunan Pegasus çalışma saatleri, haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra Pegasus çağrı merkezi de 7/24 müşterilerine hizmet vermektedir. Dünyanın neresinde olursanız olun çağrı merkezi üzerinden seyahatiniz ile ilgili her türlü işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Pegasus resmi web sitesi üzerinden de yine her türlü rezervasyon ve bilet işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Pegasus açılış-kapanış saati olmayan haftanın her günü hizmet veren bir havayolu şirketidir.

Pegasus Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

Pegasus Hava yolları, 20 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin en köklü havayolu şirketlerinden biridir. Deneyimli ve tecrübeli kadrosu ile hizmet veren Pegasus hafta sonu tatili yapmayan bir firmadır. Bunun yanı sıra Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayram tatili günleri en yoğun olarak geçen günleri olduğundan bu günlerde de 7/24 müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Resmi tatil olan 30 Ağustos, 29 Ekim, 1 Mayıs, 1 Ocak, 19 Mayıs, 23 Nisan ve 15 Temmuz gibi günler yine yoğun geçtiğinden dolayı havayolu şirketi tatil yapmamaktadır.

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait Pegasus İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2019  başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İletişim Adresleri


Ticaret ÜnvanıPegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
Tescilli Marka AdıPegasus Airlines
Merkez AdresiAeropark Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı
No:11/A 34912 – Kurtköy/İstanbul Türkiye
Müşteri Hizmetleri0888 228 12 12
Vergi DairesiBÜYÜK MÜKELLEFLER
Vergi Kimlik Numarası7230047085
Ticaret Sicil Numarası261186
Kep Hesap Adıpegasus@hs05.kep.tr
Mersis Numarası0-7230-0470-8500017
Meslek Odası ÜyeliğiIATA – www.iata.org
TÖSHİD – www.toshid.org
Denetim MerciiSivil Havacılık Genel Müdürlüğü
Her türlü soru, öneri, ve
şikayetleriniz için
Bize Yazın linkinden iletmeniz hızlı ve eksiksiz
bilgilerle dönüş yapabilmemiz için önemlidir.
Sponsorluk Talepleri İçinsponsorluk@flypgs.com
Acentelik Talepleri İçinacentedestek@flypgs.com
İnsan Kaynaklarıİş başvuruları için tıklayınız
Şirket Resmi E-posta Adresiinfo@flypgs.com
Telefon+90 216 560 70 00
Fax+90 216 560 70 93

Leave a Reply