Burger King Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri 2021

Burger King çalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Burger King Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası –
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar -14:00 – 22:00

ABD’nin Miami eyaletinde 1954 yılında kurulmuş olan Burger King, dünyada 82 ülkede, 12.500 restoranıyla hizmet vermektedir. Ülkemizde ve dünyada popüler olan lezzet mekânlarından olan Burger King çalışma saatleri, fast food severler tarafından merak edilmektedir.

burger king çalışma saatleri

Sabah kaçta açılıyor, akşam kaçta kapanıyor, hafta sonu tatili var mı gibi sorular vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Burger King açılış-kapanış saati hakkında sizler için detaylı bir araştırma yaptık ve firmanın hafta içi, hafta sonu ve resmi tatil günlerindeki mesai süreleri ile ilgili detayları yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Burger King Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

Burger King restoranlarının bulundukları lokasyonlara göre iki farklı çalışma saati bulunmaktadır. Bilindiği üzere Burger King’in kendi şubeleri olduğu gibi AVM’ler içinde de şubeleri bulunmaktadır. Dolayısı ile AVM’lerdeki şubelerin çalışma saatleri AVM’lerin çalışma saatlerine göre ayarlanmaktadır.

Alışveriş merkezleri içinde bulunan Burger King açılış-kapanış saati sabah saat 10.00 ile akşam saat 22.00 arasındadır. Öğle tatili nedeniyle hizmete ara verilmemektedir. Bunun haricinde yani alışveriş merkezlerinin dışında kalan yerlerde Burger King çalışma saatleri sabah saat 07.30’da başlar ve gece saat 01.30’a kadar devam eder. Pazartesiden Pazara haftanın 7 günü çalışma saatlerinde herhangi bir değişiklik olmaz.

Burger King Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

Türkiye’deki faaliyetlerine 1995 yılında TAB Gıda bünyesi altında başlayan Burger King hafta sonu tatili yapmayan fast fod restoranlarındandır. Bunun yanı sıra dini bayram tatilleri ve resmi tatillerde hizmetlerine aralıksız olarak devam etmektedir. Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin ilk günlerinde restoranlar normal saatten biraz geç açılmaktadır.

AVM içindeki restoranlar bayramlarda yine AVM çalışma saatlerine göre hizmet vermektedir. Milli Bayramlar ve resmi tatil günlerinde Burger King restoranları standart çalışma saatlerinde hizmet vermektedir.

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait Burger King İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2021 ve Burger King Ekip Üyesi İş İlanları! İş Başvuru Formu ve İlan Detayları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.