Personel Alımı

HP İş İlanları! HP 2023 İş Başvurusu Formu ve Personel Alımları

Hp iş ilanları yayınlandı! 2023 İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Hp insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar ve Hp 2023 İş Başvurusu Formu sayfamızda!

Hp iş ilanlarını takip ediyorsanız eğer firmanın personel alımları ile ilgili kafanıza takılabilecek bir çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz. Peki nedir bu sorular? İş başvurusu nasıl yapılır? Personel ve Eleman alımı yapılan iş pozisyonları nelerdir? Başvuru formu nasıl doldurulur? Gibi soruların yanında çalışma şartları ve Hp personel maaşlarıyla ilgili bir çok detayı sizlere sunuyoruz.

Hd iş başvurusu logo
Hp İş İlanları ve Personel Alımları

Facebook    Twitter     İnsan Kaynakları     İnternet Adresi     BAŞVUR

HP İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

HP Türkiye, 1989 yılında kurulmuş olup günümüzde ülke çapında üç farklı şehirde ofisleri ve ülkenin dört bir yanında yer alan yetkili servis merkezleri ile faaliyet vermektedir. Yıllık toplam cirosu 700 milyon doları aşmakta olan HP Türkiye, sahip olduğu güçlü kanal yapısı ve 300’den fazla çalışanı ile, yıllık ciro baz alındığında kişi başına düşen gelirin en yüksek verimlilikte olduğu bir firmadır.

Firma, yazıcı ve tarayıcı alanlarında ise yüksek paya sahiptir. Faaliyetlerine aynı hızda ve kalitede devam etmek isteyen HP, zaman zaman eleman alımı gerçekleştirmektedir. HP eleman alımı, internet üzerinden yayınlanan online HP iş ilanları ile duyurulmaktadır.

İşe Alım Süreci Nasıl İşler?

HP, gerçekleştirdiği eleman alımı sürecini büyük bir titizlikle yürütmektedir. Öncelikle; eleman alımını, resmi internet sitesi üzerinden yayınlamakta olduğu HP iş ilanları ile duyurmaktadır. HP iş başvurusu talebinde bulunmak isteyen adaylar, firmanın resmi internet sitesine giderek burada bulunan HP iş olanakları ya da HP Türkiye iş olanakları bölümünden gerekli bilgiyi edinebilirler.

Adaylar burada yer alan başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurmalı ve sisteme yüklemelidir. Adaylar, başvuru formunu sisteme yüklediğinde başvuruları firmanın CV havuzuna eklenmektedir. Firmanın insan kaynakları yetkilileri, firma CV havuzuna gelen başvuruları titizlikle incelemektedir.

Başvuru olumlu bulunan adaylar, insan kaynakları yetkilileri tarafından mülakata davet edilmektedir. Mülakatlar; adaylar ve açık iş pozisyonunun ilgili birim yöneticisi arasında gerçekleşmektedir. Mülakat aşamasında adayların, açık iş pozisyonunun ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olup olmadıklarına dikkat edilir. Mülakatlar teknik bilgi ve yetkinlikleri ölçme amaçlıdır. Mülakat aşamasını başarı ile tamamlayan adaylar HP bünyesinde çalışmaya hak kazanırlar.

HP Kariyer.net İş ilanları

HP iş ilanlarının birçok platformda yayınlandığından bahsetmiştik. En popüler iş arama sitelerinde aktif olarak personel alımı yapılan iş pozisyonlarını yayınlayan HP, bu platformlar üzerinden yapılan iş başvurularına yine bu iş bulma siteleri üzerinden geri dönüş sağlamaktadır.

Kariyer.net üzerinde yayınlanan iş ilanlarına iş başvurusu yapmak isteyen personel adayları, öncelikle kariyer.net üzerinden üyelik alması gerekmektedir. Ücretsiz olarak üyelik oluşturabileceğiniz Kariyer.net üzerinden yalnızca HP ilanlarına değil, site üzerinden personel alımı yapan binlerce firmanın iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

HP Staj Başvurusu Süreci Nasıl İşler?

HP, öğrenim yıllarında iş hayatı ve sektör hakkında tecrübe edinmek isteyen öğrencilere yaz stajı imkanı sunmaktadır. Firmanın staj başvurusu, her yıl Nisan – Haziran ayları arasında gerçekleşmektedir. Firmada stajyer olarak çalışmak isteyen öğrenciler jobs@hp adresine mail yolu ile başvurabilirler.

HP Türkiye’de stajyer olarak çalışmak isteyen öğrencilerin; okuldan temin edebileceği öğrenci belgesi ve staj görevlendirme belgesi ile başvuru yapmaları beklenmektedir. Staj süresi, her öğrenci için bir aydır ve ücretsizdir. Öğrenciler, staj yaptıkları süre boyunca; personel servisi ve öğle yemeği imkanından yararlanabilirler.

HP İnsan Kaynakları Uygulamaları Hakkında

HP, bünyesinde bulunan çalışanların verimliliğini ve motivasyonunu arttırmak için belirli insan kaynakları uygulamalarına sahiptir. Bunlardan ilki; performans yönetimidir. Firma bünyesinde çalışan tüm bireyler, kişisel gelişim ve toplu öğrenme planları konularında firmadan destek görmektedir. Sürekli olarak iş ve performans değerlendirmeleri yapılmakta ve bu değerlendirmeler sonucunda ücret, sosyal haklar ve ödüllendirme gibi uygulamalar yer almaktadır. Bir diğer politika ise; gelişim planlamasıdır. Her yıl yapılmakta olan performans değerlendirme ve planlama sürecine bağlı olarak yıllık eğitim planı oluşturulmaktadır. Bu sayede; çalışanlar önlerindeki bir yıllık süreç içinde gelişme sahalarını belirleyebilmektedir.

HP bünyesinde çalışan kişiler, birçok sosyal olanağa sahiptir. Tüm çalışanlar, kendilerini ve ailelerini kapsayan özel sağlık sigortası, özel göz ve diş sağlığı yardımları, özel hayat sigortası gibi imkanlardan yararlanabilmektedir. Ayrıca; bireysel emeklilik grup poliçeleri, check-up ve fitness desteği de bulunmaktadır. Tüm şirket çalışanları, yemek kuponları ve servis gibi ulaşım olanaklarına sahiptir.

HP, tüm şirket çalışanlarına ve ailelerine “HPClub” bünyesinde sosyal dayanışma ve yardımlaşma sağlamaktadır. Bunun yanında; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de düzenlenmektedir.

Firma çalışanları; 1 – 5 yıl süre ile çalışanlar için 18 gün, 5 – 15 yıl süre ile çalışanlar için 21 gün, 15 yıldan daha fazla süre çalışanlar için 27 gün izin hakkı tanınmaktadır.

Personelalimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu