Kipa Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri 2021

Kipa çalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Kipa Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası –
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar -14:00 – 22:00

1992 yılında 100 işadamı ile İzmir’de kurulan Kipa, çok sayıda alışveriş merkezi olan bir hipermarket zinciridir. Kurulduğu andan itibaren büyümesini sürdüren ve bugün 200’ü aşkın mağaza, 30’dan fazla alışveriş merkezi ve 1 dağıtım merkezi ile hizmetlerini sürdürmektedir.

kipa çalışma saatleri

Peki,  Kipa açılış-kapanış saati kaç, sabah kaçta açılıyor, akşam kaçta kapanıyor, mesai süresi, hafta sonu ve bayram tatillerinde açık mı gibi sorular oldukça yoğun olarak araştırılmaktadır. Kipa çalışma saatleri hakkındaki detaylı bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Kipa Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

Kipa açılış-kapanış saati alışveriş merkezleri ile mağazalar arasında farklılıklar gösterir. Alışveriş merkezleri sabah saat 10.00’da mesaiye başlar ve akşam saat 22.00’ye kadar mesai devam eder. Mağazalarda ise Kipa çalışma saatleri sabah saat 08.30’da mesai başlar ve akşam saat 22.00’de mesai sona erer.

Mesai süresi haftanın her günü aynıdır, değişiklik göstermez. Öğle tatili gibi bir mola vermeden kesintisiz olarak hizmet verir.

Kipa Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

Kipa mağazaları ve alışveriş merkezleri hafta sonu tatili yapmadan kesintisiz tüm hafta boyunca hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayram tatillerinde bayramın birinci günü saat 14.00’de hizmete açılır ve akşam saat 22.00’ye kadar hizmet verir.

Bayramın diğer günleri normal çalışma saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Bayram ve yılbaşı arifelerinde mağazaların ve alışveriş merkezlerinin kapanış saatleri biraz daha geç olmaktadır. Milli bayramlar ile resmi tatil günlerinde Kipa mağazaları ve alışveriş merkezleri standart çalışma saatleri içerisinde hizmet vermektedir.

Kipa dağıtım merkezi haftanın altı günü Pazartesiden Cumartesiye kadar sabah saat 08.00 ile akşam saat 18.00 saatleri arasında hizmet verirken, Pazar günleri ve bayram tatillerinde hizmet vermemektedir

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait Kipa İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2021 ve Kipa Kasiyer İş İlanları! İş Başvuru Formu ve İlan Detayları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kipa Hakkında

1919 yılında kurulmuş olan, perakende lideri Tesco, bugün dünya genelinde 2.470 mağazası ve 370.000 çalışanı ile faaliyetine devam etmektedir. Büyüme programı sürecinde, yerel bir perakendeciden, uluslararası bir grup halini almıştır.

1994 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan Kipa, Türkiye’deki perakende faaliyetlerini genişletmek amacı ile yola çıkan Tesco Grubu ile Kasım 2003 tarihi itibarı ile birleşmiş ve bu grubun bir parçası haline gelmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.