VakıfBank İş İlanları! 2021 İş Başvurusu Formu ve Personel Alımları!

Vakıfbank iş ilanları
Vakıfbank İş İlanları ve Çalışma Şartları
LOGO-UFAK-160X50

Türkiye Geneli Personel Alımları Banko ve Güvenlik Görevlisi

Vakıfbank iş ilanları yayınlandı! İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları VakıfBank insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar ve  VakıfBank İş Başvurusu Formu sayfamızda! 
Vakıfbank iş ilanları
VakıfBank İş İlanları ve Başvuru Süreci

VakıfBank İş İlanları ve Personel Alımları

VakıfBank 11 Ocak 1954 yılında 50 milyon TL sermaye ile kurulmuştur. 13 Nisan 1954 yılında faaliyete geçen banka, vakıf kaynaklarını en etkin biçimde değerlendirmeyi amaçlamıştır. Türkiye’nin 7. Büyük bankası konumunda olan VakıfBank, kurulduğu günden bu güne kadar faaliyetlerini titizlikle yürüterek büyümeyi amaçlamıştır. Günümüzde, %25.22’si halka arz edilmiş olan 2.500.000.000 TL sermayesi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Türkiye içerisinde 926 şubesi olan banka 16.152 çalışana sahiptir.Büyüme stratejisi ve yeniden yapılanma projelerini benimsemiş ve bu sebeple personel alımı yapmaya başlamıştır. Personel alımı, internet üzerinden yayınlanan VakıfBank iş ilanları üzerinden yapılmaktadır.

VakıfBank İş Başvurusu Süreci Hakkında

VakıfBank iş başvurusu, internet üzerinden yapılabilmektedir. Adaylar, bankanın resmi internet sitesine girerek iş başvuruları sayfasından kendilerine üye hesabı açabilirler. Bu sayede, VakıfBank iş başvurusu formuna ulaşabilir ve başvurularını tamamlayabilirler.Banka bünyesine yapılan başvurular insan kaynakları departmanına iletilmektedir. Başvurusu olumlu olarak değerlendirilen adaylar işe alım için sınava tabi tutulmaktadır.VakıfBank iş başvurusu için yapılacak olan sınava katılmak isteyen adayların sahip olmaları gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Öncelikle, sınava katılacak olan kişilerin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Kamu hizmetinden yasaklı olmamaları, taksirli suç ya da 6 aydan fazla hapis cezasına sahip olmamaları, başka bir kuruma karşı çalışma yükümlülüğü bulunmamaları beklenmektedir.
vakıfbank iş başvurusu
Vakıfbank İş Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
VakıfBank iş başvurusu yapmayı talep ettikleri pozisyonun ilgili 4 yıllık üniversitesinden mezun olmaları gerekmektedir. Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış ya da ertelemiş olması beklenir. Tüm bu özelliklere sahip olan adaylar sınava başvurabilirler.Yazılı sınav, iki oturum şeklinde Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilmektedir. Birinci oturumda adaylar Genel Yetenek ve Yabancı Dil Testlerini yanıtlamaktadır. İkinci oturumda ise Alan Testleri ile karşılaşılacaktır. Sınav çoktan seçmelidir ve 5 seçenekten oluşmaktadır. Sınav puanı 100 üzerinden hesaplanmaktadır. 50’nin altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır.Adaylar sınava girmek için sınav giriş belgesi, resimli kimlik belgesi, kalem ve silgilerini yanlarında bulundurmalıdır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar daha sonra sözlü sınava davet edilmektedir. Sözlü sınavı da başarıyla geçen adaylar işe alım sürecini tamamlamış olur.

Vakıfbank Kariyer.net İş İlanları

Vakıfbank iş ilanlarının en fazla yayınlandığı iş arama siteleri içerisinde Kariyer.net’in en başta yer aldığını söyleyebiliriz. Vakıfbank şubelerine yapılacak personel alımlarını Kariyer.net üzerinden duyuran firma, iş başvuru formu dolduran personel adaylarına site üzerinden geri dönüş sağlamaktadır.Başvuru yapabilmek için öncelikle tabi ki site üzerinden üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Mail adresinizle ücretsiz olarak üyelik oluşturduktan sonra site üzerinde profil oluşturabilir, oluşturduğunuz Cv ile site üzerinde yayınlanan Vakıfbank ve diğer firma ilanlarına iş başvurusu yapabilirsiniz.

VakıfBank İş İlanları Hakkında

VakıfBank’ta çalışanlar memur, uzman ve müfettiş unvanlarıyla çalışmaktadır. VakıfBank iş ilanları, bankanın resmi internet sitesinde yer almaktadır. Buradan kendilerine üyelik hesabı alan ve özgeçmiş oluşturan adaylar, VakıfBank iş ilanlarını inceleyerek kendilerine uygun pozisyonlara başvuruda bulunabilirler. İlanlar genellikle, açık olan pozisyona başvuran adaylarda aranılan nitelikleri içermektedir. Adaylar, bu bilgiler doğrultusunda ilanları seçebilmektedirler.

VakıfBank Çalışanlarına Sağlanan Olanaklar Nelerdir?

Vakıfbank iş ilanları
Vakıfbank İş İlanları ve Çalışma Şartları
Vakıfbank, bünyesinde çalışan personellerine çeşitli maddi ve sosyal olanaklar sunarak, çalışma ortamını verimli bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Öncelik verilen ilk konu, ücretlendirme sistemidir. VakıfBanka yeni alınacak olan personellerin maaşları; sektör maaşları ve o zamanın şartları göz önüne alınarak belirlenmektedir. VakıfBank’ta mevcut olan çalışanların personel maaşları ve tazminatları ise Toplu İş Sözleşmesi’ne göre şekillenmektedir.VakıfBank çalışanlarının ücretlendirme sistemi dışında sahip olduğu olanaklar aşağıda listelenmiştir.İkramiye; Ocak, Nisan, Temmuz ve ekim aylarında olmak üzere yılda 4 kez ikramiye verilmektedir. İkramiyeler aylık ücret tutarındadır.Performans Primi; Çalışanlara performanslarına göre 6 ayda bir prim ödemesi yapılmaktadır.Temettü; Her yıl Genel Kurul tarafından belirlenen oranda (maksimum 3 maaş) temettü ödemesi yapılmaktadır.Kredi Olanağı; VakıfBank çalışanları, Bankacılık Kanunu’nda belirtilen limitler göz önüne alınarak düşük faizli kredi kullanma hakkına sahiptir.İzinler; Çalışanların yıllık, mazaret ve sağlık izni hakları vardır.Tatil Olanağı; Haziran – Eylül aylarında Ayvalık Dinlenme Kampında tatil yapma imkanı bulunmaktadır.

VakıfBank İşe Girerken İstenilen Belgeler Nelerdir?

Yapmış olduğunuz iş başvurusuna olumlu geri dönüş alıp, personel alımı yapılacağı tarafınıza bildirildiyse eğer yolun en stresli kısmını aştınız demektir. Buna rağmen işe giriş işlemlerinizin yapılabilmesi için teslim etmeniz gereken işe giriş evrakları bulunmaktadır. Bu işe girerken istenilen belgeler firma yapısına göre değişkenlik gösterse de genel hatları ile E-devlet uygulamasından kolaylıkla temin edebileceğiniz türdedir.İşe giriş işlemlerinizin yapılabilmesi için gerekli olan bu belgeler şu şekildedir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Mezuniyet Belgesi
 • Sağlık Raporu
 • Kan Grubu Kartı
 • Sabıka Kaydı ve Adli Sicil Kaydı
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Aile Durum Bildirim Formu
 • Askerlik Durum Belgesi
 • İş Sözleşmesi ve Hizmet Sözleşmesi
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
İş Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız

İlgili  Alternatif Bank Portföy Yöneticisi 2021 İş İlanları Yayınlandı!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.