TAV Havalimanları Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri

TAV Havalimanlarıçalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

TAV Havalimanları Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası –
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar -14:00 – 22:00

TAV havalimanları işletmesi 1997’de Tepe ve Akfen gruplarının girişimi ile İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar halesi ile kuruldu. 2000 yılında hizmete giren TAV Havalimanları çalışma saatleri en çok araştırılan konulardan biri olarak karşımız acıkıyor.

tav havalimanları çalışma saatleri

Hafta içi ve hafta sonu saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, resmi tatillerde çalışıyor mu, hafta sonu tatili var mı, öğle tatili molası veriyor mu gibi sorular vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. TAV Havalimanları açılış-kapanış saati ile ilgili yaptığımız detaylı araştırmayı makalemizin devamında bulabilirsiniz.

TAV Havalimanları Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

Sahip olduğu bilgi birikimi ve nitelikli insan kaynağı ile hem havalimanı yapım projelerinde hem de havalimanı işletmeciliğinde kısa sürede marka olmuştur. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren TAV Havalimanları çalışma saatleri, hizmet verdiği tüm havalimanlarında aynıdır.

Dünyanın önde gelen Havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanı açılış-kapanış saati olmayan kesintisiz hizmet veren bir kuruluştur. TAV havalimanları, havayolu operasyonlarının diğer alanları olan duty free, yer hizmetleri, güvenlik hizmetleri, bilişim, yiyecek ve içecek hizmetleri gibi alanlarda da hizmet vermektedir. TAV Havalimanları işletmesi, 2018 yılı itibariyle 152 milyon yolcuya hizmet sunmuştur.

 

TAV Havalimanları Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

TAV havalimanları işletmesi hafta sonu tatili olan Cumartesi ve Pazar günleri yolcu yoğunluğunun fazla olmasından dolayı hizmetlerine kesintisiz olarak devam etmektedir. Resmi tatil günlerinde ve Dini Bayram tatili günlerinde yolcu yoğunluğu göz önüne alındığında TAV havalimanları işletmeleri normal zamanlardan daha fazla hizmet vermektedir.

Özellikle bayram arifeleri ve bayramlar havalimanlarının en yoğun olduğu günler olduğu için TAV Havalimanları işletmeleri bu günlerde hizmet kapasitesini arttırmaktadır. Dolayısı ile TAV Havalimanları işletmeleri hafta sonu, bayram demeden 7 gün 24 saat havayolu yolcularına kesintisiz olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait TAV Havalimanları İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2019  başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply