KFC Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri 2021

KFC çalışma saatleri ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden açılış – kapanış saatlerine, iletişim ve çağrı merkezi numaralarından resmi ve dini bayram tatilleriyle ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

KFC Çalışma Saatleri ve Firma Detayları

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 10:00
Öğle Arası –
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar -14:00 – 22:00

Merkezi Amerika’nın Kentucky eyaletinde olan ve 1989 yılında Türkiye’deki ilk restoranını açan KFC çalışma saatleri, çıtır tavuk severler tarafından merak edilmektedir. Dünyanın en büyük restoran zincirlerinden biri olan KFC açılış-kapanış saati nedir, bayramlarda ve resmi tatillerde açık mı, hafta sonları açık mı gibi konular internet üzerinden sürekli araştırılmaktadır. Biz de bu konuda detaylı bir araştırma yaptık ve derlediğimiz bilgileri sizinle yazımızın devamında paylaşacağız.

kfc çalışma saatleri

KFC Mesai Saatleri! Açılış – Kapanış Saatleri

Kentucky Fried Chicken hikâyesi, 11 baharatlı gizli bir lezzet tarifinin hazırlanması ile başlamış ve bugün dünyanın 135 ülkesinde 44 binden fazla restoranıyla devam etmektedir. Türkiye’de de 21 şehirde 135 restoranı bulunan KFC açılış-kapanış saati haftanın her günü Pazartesiden Pazara kadar sabah saat 10.00 ile akşam saat 22.00 arasındadır.

KFC çalışma saatleri arasında öğle tatili molası vermeyen bir restorandır. KFC’yi diğer fast food restoranlarından ayıran en büyük özelliği, ürünlerin günlük olarak usta şefler tarafından taze ve titiz bir süreçle hazırlanmasıdır. Tüm ürünlerinde helal sertifikası mevcut olan KFC, tavuklarını Banvit ve Lezita gibi markalardan temin etmektedir.

KFC Hafta Sonu ve Resmi Tatiller

KFC çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonu değişkenlik göstermez. Hafta içi hangi saatler arasında hizmet veriyorsa hafta sonları da restoranlar aynı saatlerde hizmet vermektedir. Hafta sonu tatili yapmayan restoranlar, Resmi tatil günleri ile Milli bayramlarda hizmetlerine kesintisiz olarak devam etmektedir.

KFC bayram çalışma programı, Kurban Bayramı ile Ramazan Bayramı gibi dini bayram tatillerinde bayramın birinci günleri açılış saati biraz geç de olsa kapanış saati 22.00 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra bayramın diğer günleri açılış-kapanış saatleri standart çalışma saatlerindedir. Restoranların kapanış saatleri bayram arifelerinde değişkenlik gösterebilir.

Firmanın çalışma saatlerini ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait KFC İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2021 ve KFC Motorlu Kurye İş İlanları! İş Başvuru Formu ve İlan Detayları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.