KFC İş İlanları ve KFC İş Başvuru Formu 2020

KFC İŞ İLANI

KFC iş ilanları yayınlandı! 2020 İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları KFC insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar ve KFC 2020 İş Başvurusu Formu sayfamızda!

KFC iş ilanlarını takip ediyorsanız eğer firmanın personel alımları ile ilgili kafanıza takılabilecek bir çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz. Peki nedir bu sorular?

İş başvurusu nasıl yapılır? Personel ve Eleman alımı yapılan iş pozisyonları nelerdir? Başvuru formu nasıl doldurulur? Gibi soruların yanında çalışma şartları ve KFC personel maaşlarıyla ilgili bir çok detayı sizlere sunuyoruz.

KFC

Dünyanın sayılı restoran zincirlerinden birisi olan KFC,Türkiye deki 116 noktasında görevlendirilmek üzere çok sayıda iş ilanları yayınlamaktadır. Personel ilanlarına yapılan iş başvurularını açık pozisyonlarına göre değerlendirmeye alan KFC, eleman ilanlarına yapılan iş başvurularına kısa sürede geri dönüş yapmaktadır.

KFC iş ilanlarına yer vereceğimiz bu yazımızda; KFC iş başvurusu formu, eleman alımı yapılacak iş pozisyonları, iş başvurusu yapacak olanlarda aranılan özellikler ve daha bir çok konuyu yazımızın konu başlıkları şu şekildedir.


KFC İş İlanları ve Başvuru Formu Yayınlandı

Personel alımı ve eleman alımı duyurularını internet platformlarında yayınlamaya devem eden KFC, 2020 iş ilanları ve iş başvuru formu başlıklı yayınlarını son olarak geçtiğimiz günlerde güncellemiştir. İş başvurusu yapacak olan adayların KFC insan kaynakları sayfası ve çeşitli iş arama siteleri üzerinden iş başvurusu yapabileceğini belirten firma yetkilileri, Türkiye genelinde çeşitli illerde personel alımı yapacağını belirtmiştir.

Kuruluşu 1930’lu yıllara kadar dayanan bu köklü firma, bu günün bir dünya markası olmasını kalite ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden taviz vermemesine borçludur. Her gün 115 ülkede 10 milyonun üzerinde müşterilerine hizmet veren KFC, Türkiye’deki KFC restoranlarındaki pozisyonlar için; ekip elemanı, vardiya müdürü, kurye elemanı, restoran müdürü ve restoran destek başlıklı iş ilanları yayınlamakta ve engelli personel alımı da dahil olmak üzere pek çok kişiye iş imkanı sağlamaktadır.

Kalite standartları ve müşteri memnuniyetine son derece önem veren KFC, iş başvurusunda bulunacak olan adaylarda aranılan kriterleri kısaca şu şekilde belirtmiştir.

Aday Kriterleri

Tecrübe: Tecrübeli ya da tecrübesiz adaylar.

Eğitim Seviyesi: İlk Öğretim(Mezun), Lise(Mezun), Ön Lisans(Öğrenci), Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Öğrenci), Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun) [/alert-announce]

KFC Açık İş Pozisyonları

2020 yılı için yayınlanan KFC iş ilanlarını incelediyseniz eğer, iş başvurusu yapabileceğiniz birçok iş pozisyonu bulunduğunu görebilirsiniz. Yayınlanan iş ilanları içerisinde motorlu kurye, ekip elemanı ve şube müdürü ilanları yoğunluk olarak dikkat çekerken, part time, stajyer ve engelli personel ilanlarının da aktif bir şekilde yayınlandığını görmekteyiz.

KFC İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

KFC iş ilanlarının internet ortamında sıkça paylaşıldığından bahsetmiştik. Kariyer.net, secretcv.comve yenibiris.com gibi iş arama siteleri üzerinden iş başvurusu yapabileceğiniz gibi KFC insan kaynakları sayfasında yayınlanan 2020 iş başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Kariyer.net gibi iş bulma sitelerinden başvuru formu dolduracaksanız eğer, öncelikle kullanacağınız site üzerinden üyelik almanız gerekmektedir. Ücretsiz üyelik işlemini tamamladıktan sonra site sizi profil oluşturmanız için yönlendirecektir. Cv yerine geçecek olan bu profil sayfanız, iş başvurusu yaparken karşı tarafa iletilecektir.

Bunun dışında firmanın yetkili şubelerine özgeçmişinizle birlikte giderek, insan kaynaklarına birimine iş başvuru formunuzu elden de teslim edebilirsiniz.

KFC iş başvurusunda bulunanların sayısı bir hayli yüksek olsa da, KFC İnsan Kaynakları birimi kendilerine iletilen iş başvurularına en geç 2 gün içerisinde geri dönüş sağlamaktadırlar. Yazılı iş başvuru formu değerlendirmeye alınan personel adaylarını kişilik ve karakter testlerine tabi tutmak için telefonda ve yüz yüze olmak üzere 2 mülakattan daha geçirmektedirler.Sırasıyla bu mülakatlardan da başarılı bir şekilde ayrılan personel adayları, KFC çalışanları arasında yer almaktadır.

KFC HIZLI İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

Boş Cv Örneği Doldur

İş arıyor ve çeşitli firma ve pozisyonlara daha önceden iş başvurusu yaptıysanız eğer, sizden öncelikle Cv talebinde bulunduklarına birebir şahit olmuşsunuzdur. Uzun süredir iş arıyorsanız eğer bu konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu tahmin etmek çokta zor değil aslında.

Fakat iş ararken veya iş başvurusu yapmadan önce boş örneği arayan pek çok kişi bulunmaktadır. Sayfamızda yer alan, sizler için hazırlamış olduğumuz boş cv örneklerinden bir tanesini bilgisayarınıza indirerek, hemen özgeçmiş hazırlayabilirsiniz.

Cv doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında düzenli ve iş başvurularını inceleyenlere net ve güncel bilgilerinizi anlatan bir cv göndermenizdir. Zira ilk intiba açısından karşı tarafa sunmuş olduğunuz öz geçmiş sizin tercih edilmenizi sağlayabilecek en önemli dökümandır.

Cv İndir

KFC İş Başvurusunda İstenilen Evraklar

Başvuru süreciniz olumlu geçtiyse eğer Cv yada başvuru formunuzda yer alan iletişim adresleri üzerinden size geri dönüş yapılacaktır. Personel alımı yapılacağı kesinlik kazandıysa eğer, sizden işe giriş işlemlerinde istenen belgeleri teslim etmeniz istenecektir.

İş başvurusunda istenilen belgeler çalışılacak pozisyona göre değişkenlik gösterebilmekle beraber, genel olarak E-devlet üzerinden temin edebileceğiniz belgelerdir. 

  • [alert-announce]Adli Sicil Kaydı ( E-Devlet Giriş )[/alert-announce]
  • [alert-announce]Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( E-Devlet Giriş )[/alert-announce]
  • [alert-announce]İkametgah Belgesi ( E-Devlet Giriş )[/alert-announce]
  • [alert-announce]Askerlik Durum Belgesi ( E-Devlet Giriş )[/alert-announce]
  • [alert-announce]Kimlik Fotokopisi[/alert-announce]
  • [alert-announce]SGK Hizmet Dökümü ( E-Devlet Giriş )[/alert-announce]
  • [alert-announce]Öğrenim Durum Belgesi ( E-Devlet Giriş)[/alert-announce]

KFC Çalışma Şartları ve Personel Maaşları 2020

KFC çalışma şartları ile ilgili tabi ki bu yazıda ayrıca bir başlık açmak gerekli. Çünkü iş başvurusu yaparken tercih kriterleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bununla paralel olarak KFC çalışma şartları ve mesai saatlerini vurgulayan pek çok arama yapıldığını görmekteyiz.

Özellikle çalışma saatleri ile KFC personel maaşları hakkında internet ortamında yığınla bilgi kirliliği bulunmaktadır. Ama merak etmeyin, yazımızın devamında bütün sorularınıza cevap bulacaksınız.

KFC çalışma koşullarının piyasa standartları üzerinde seyrettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 2018 ve 2019 yılından itibaren süre gelen çalışma şartlarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmalar 2020 yılında da devam etmektedir.

KFC çalışanları saatleri ile ilgili daha önce KFC Çalışma Saatleri! Mesai Saatleri ve Tatil Günleri başlıklı yazımızda detaylıca bahsetmiştik. Yinede kısaca değinmekte fayda var. KFC çalışanları günde 8 saat çalışmaktadır. Mağazaların açılış/kapanış saatlerini göz önünde bulundurduğumuzda firmada vardiya sisteminin bulunduğunu söyleyebiliriz. Değişimli olarak sabah ve akşam vardiyasında hizmet veren KFC çalışanları, haftada 1 gün izin kullanmaktadır.

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 09:00
Öğle Arası 12.30 – 13.30
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 13:00 – 22:00

KFC Personel Maaşları Ne Kadar?

Sanırım Kfc iş ilanlarına başvuru yapacak pek çok kişinin aklına ilk gelen soru bu dur. KFC maaşları ne kadar? Bildiğiniz üzere kanunlar gereği hiçbir işveren belli bir miktarın altında maaş ödemesinde bulunamaz. Bunu göz önüne alırsak eğer elbetteki en az asgari ücretle iş başı yapacağınızı belirtebiliriz. Tabi ki KFC part time maaşları farklılık gösterecektir. Part time çalışan maaşlarından farklı bir alt başlık altında bahsedeceğiz.

KFC personel ücretleri belirlenirken rütbe sistemi yürütülmektedir.Firmada ilk olarak ekip üyesi rütbesiyle başlarsınız ve sırasıyla;

  • Expert ( Servis Uzmanı) Rütbesi
  • Servis Supervisor Rütbesi
  • Vardiya Müdürü Rütbesi 

olarak sırasıyla kariyeriniz devam eder ve her kademe için sınavlara girersiniz. Sınavlardan başarılı bir şekilde ayrılmanız halinde alacağınız  eleman ücretleri de artacaktır.

Sıralı olarak KFC çalışanlarının rütbelere göre aldıkları eleman maaşları şu şekildedir.

Ekip Üyesi : Asgari Ücretin % 10 – % 15 üzeri

Expert Rütbesi : Maaşınıza % 10 zam alırsınız

Supervisor Rütbesi : Asgari ücretin %25 üstünde ücret almaktadır.

Vardiya Müdürü : Asgari ücretin %90 üzerinde ücret almaktadır

Yönetim Kadrosu Maaşları Asgari Ücretin 4 – 6 Katına Kadar Çıkabilmektedir.

KFC Part Time Maaşları Ne Kadar?

Part time maaşları pek çok kişi için kafa karıştıran bir konu olsa da, kanunlar bu hususta son derece açıklayıcı olmaktadır. Eğer KFC’ de part time olarak işe başlayacaksanız, alacağınız ücret çalıştığınız saat üzerinden hesaplanmaktadır. Bu oranda part time çalışan ücretlerinin hesaplanması 4857 sayılı İş Kanunu’nda açıkça belirtilmiştir.

Leave a Reply