AKBANK İş İlanları 2021! Türkiye Genelinde Personel Alımı Yapılıyor!

akbank iş ilanları
Akbank iş başvurusu

Akbank iş ilanları yayınlandı! İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Akbank insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Firma ilanlarını takip edenler için hazırladığımız yazımızda; personel ve eleman alımı yapılan pozisyonlar, çalışma şartları, personel maaşları ve tabi ki Akbank iş başvurusu formuna sitemiz üzerinden indirip, iş başvurusu yapabilirsiniz.

akbank iş ilanları ve iş başvurusu
Akbank İş Başvurusu ve Eleman Alımları

AkBank İş İlanları ve Personel Alımları

1948 yılında Hacı Ömer Sabancı ve bir grup iş adamı tarafından kurulan Akbank, bölgede bulunan pamuk üreticilerinin finansmanını sağlamak amacıyla kurulmuş özel bir bankadır.

Kurulduğu günden itibaren gelişmeyi ve ilerlemeyi hedefleyen banka, günümüzde sahip olduğu aktif büyüklüğü bakımından Türkiye’nin en büyük finans kuruluşlarından biri haline gelmeyi başarmıştır.

Bünyesine yeni çalışanlar kazandırmayı amaçlayan Akbank, insan kaynakları yetkililerini büyüme hedeflerini gerçekletirebilmesi adına görevlendirmiştir. Akbank iş başvurusu talebinde bulunmak isteyen adaylar, güncel olarak yayınlanan Akbank iş ilanlarını takip ederek personel alımı hakkında bilgi sahibi olabilirler. Böylece, Akbank ailesine katılmak için büyük bir adım atmış olurlar.

Akbank Müşteri İletişim Yetkilisi İş İlanları

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 • Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun
 • Müşterilerin çağrılarını yanıtlar ve kalite standartlarına uygun olarak hizmet verir
 • Müşterilerin bankacılık işlemlerini gerçekleştirir
 • Müşterilerden gelen itiraz ve önerilere çözüm üretir
 • Kampanya ve ürünlerle ilgili bilgilendirir ve satışını yapar
 • Mevcut durumda uzaktan çalışma modeliyle çalışır
Aday Kriterleri
Tecrübe
Tecrübeli ya da tecrübesiz adaylar
Eğitim Seviyesi
Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)
Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü
Bankacılık
Departman
Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi
Çalışma Şekli
Sürekli / Tam zamanlı
Pozisyon Seviyesi
Yeni Başlayan
Personel Sayısı
Belirtilmemiştir
Ülke/Şehir
Kocaeli(Gebze)
İş Başvurusu

Akbank Deneyim Tasarımcısı İş İlanları

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Deneyim Tasarımcısı ne iş yapar?

 • Grafik tasarım uygulamalarını, özellikle InDesign, Sketch, Illustrator, Powerpoint, Keynote ve Invision’i iyi bilir
 • Wireframe, sitemap, akis, sunum, prototip, persona, use case/journey üretir
 • Deneyim haritaları, hizmet tasarım şablonları, kavramsal modeller ve ekosistemler üretir
 • Hedef kitleyi, trendleri ve müşterinin ihtiyaçlarını derinlemesine anlar
 • Faydalı arayüzler tasarlamak icin karşılastırmalı analiz yürütürken SWOT analizi yapar
 • Araştırmaya önderlik eder, test senaryoları hazırlar, kullanılabilirlik testi ve görüşmeler yürütür ve üçüncü parti test ajanslarıyla çalışır
 • Stratejik ve kreatif düşünerek birden çok iç iş ortağının görüşlerini dikkate alarak sağlıklı kararlar verir
 • Bir takıma önderlik edebilir ve daha az tecrübeli tasarımcıları yönlendirir
 • Çok iyi derecede sunum becerilerine sahiptir
 • Dokümantasyon becerileri gelişmiştir, portfolyosunda buna uygun örnekler gösterir/anlatır ve belgelerin güncel tutulmasını sağlar

Aranan Nitelikler nelerdir?

 • Deneyim Tasarımı (UX) üzerine en az 3 yıl deneyimli
 • Kullanıcı merkezli tasarım ilkelerini çok iyi derecede anlayan ve uygulayabilen
 • Güncel dijital teknolojilerle ne tarz deneyimlerin hayata geçirilebileceğini bilen
 • Karışık tasarım problemlerine basit ve zarif tasarım yaklaşımları geliştirebilen
 • Bir takımın parçası olarak aktif işbirliği yapabilen ve analitik kabiliyete sahip
 • Çok iyi seviyede ingilizce bilen
 • Düzenli ve hızlı tempolu bir çalışma ortamında farklı projeler arasinda rahat geçiş yapabilen
 • Ürün tasarımı, finans, ticaret, mobil, marka çalışmaları gibi alanlardan en az birine ilgi duyan
Aday Kriterleri
Tecrübe
3 – 10 yıl tecrübeli adaylar
Eğitim Seviyesi
Üniversite
Pozisyon Bilgileri
Firma Sektörü
Bankacılık
Departman
Tasarım / Grafik
Çalışma Şekli
Sürekli / Tam zamanlı
Pozisyon Seviyesi
Uzman
Personel Sayısı
Belirtilmemiştir
Ülke/Şehir
İstanbul
Popüler İş İlanları
A101 İş İlanları 2021
Ülker İş İlanları 2021
Bim Market İş Başvurusu 2021
Şok Market İş İlanları 2021
CarrefourSA İş Başvurusu

Akbank İş Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akbank iş başvurusu süreci, bankanın resmi internet sitesi üzerinden gerçekletirilmektedir. Sitenin kariyer bölümünde kendilerine üyelik hesabı oluşturan adaylar, Akbank iş ilanlarını inceleyerek kendilerine uygun olduğunu düşündükleri pozisyonlara başvuruda bulunabilirler. Akbank iş başvurusu formunu dolduran adaylar, iş başvurusu sürecini tamamlamış olurlar. Ayrıca internetteki çeşitli kariyer portalları da Akbank iş başvurusu yapabilmenin bir yoludur. Kariyer portalları da Akbank iş ilanlarını sürekli ve güncel olarak yayınlamaktadır.

Akbank iş ilanları
Akbank Şubesi iş ilanları

İnsan kaynakları departmanı, bankanın büyümesini hedefleyen bir işe alım süreci uygulamaktadır. Kariyer yönetimi prensiplerine bağlı olan yetkililer; din, mezhep, dil, ırk, cinsiyet, yaş, siyasi düşünce, felsefi inanç vb. ayrım gözetmeksizin tüm çalışanlarına eşit yaklaşmaktadır. Bu sebeple, yapılan iş başvurularını da bu prensipler doğrultusunda değerlendirilmektedir. “Şeffaf yönetim”, “bilgilendirme” ve “etkin iletişim” gibi hususlara dikkat edilerek gerçekleştirilen personel alımı, tüm adayların talepleri ve önerileri göz önünde bulundurularak değerlendirilmesiyle tamamlanır.

Akbank Kariyer.net İş İlanları

Akbank firmasında herhangi bir pozisyonda yer almak istediğiniz zaman, iş başvurusunda bulunmak ilk hamleniz olacaktır. Birçok site size iş başvurusunda bulunmanız için olanak sağlayacaktır. Küçük bir araştırmadan sonra, kendinizi Kariyer.net dijital ortamında bulacaksınız.

Kariyer.net, sizlere binlerce personel alımı yapan firma ile tanışma fırsatını verecektir. Kariyer.net’in en çok tercih edilen siteler arasında bulunmasının sebebi, kusursuzca ve size kolay bir başvuru süreci sunan site tasarımı olduğu düşünülmektedir. Başvuruda bulunmak istediğiniz firmayı, Kariyer.net’in arama motorunda arattıktan sonra, size bu firmadaki bütün eleman alımlarını gösterecektir. Sizin yapmanız gereken hangi pozisyonda olmak istediğinize karar verdikten sonra, firmanın başvuru formunu doldurmak olacaktır.

Akbank İş İlanları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akbank iş ilanları, internet üzerinden yayınlanmaktadır. Adaylar, ilanları inceleyerek Akbank iş başvurusu talebinde bulunabilirler. Akbank bünyesinde çalışmak isteyen adaylarayeni öğrenci, yeni mezun ve deneyimli kategorilerinde iş fırsatları sunulmaktadır. Akbank iş ilanları genellikle; bireysel danışman, satış uzmanı, gişe yetkilisi, operasyon yöneticisi, çağrı merkezi çalışanı, güvenlik görevlisi, avukat ve banko görevlisi ilanlarından oluşmaktadır.

akbank iş ilanları
Akbank iş başvurusu

Akbank Çalışanlarına Sağlanan Olanaklar

Akbank çalışanlarının çalışma şartları, özel bir bankaya göre oldukça iyidir. Haftada 5 gün çalışan Akbank çalışanları, genellikle günlük 8 saat çalışmaktadır.

Akbank çalışanlarına uygulanan ücretlendirme yöntemi, çalışılan pozisyonun gerektirdiği maaşı ödemeye yöneliktir. Çalışanların her ay düzenli olarak aldıkları maaşın yanı sıra, aylık brüt ücret tutarı üzerinden yılda 4 kez ikramiye alma imkanına sahiptir. Çalışanlar, görevlerine göre kasa tazminatı, ingilizce seviyelerine göre yabancı dil tazminatı gibi ekstra ödemelerden de yararlanırlar.

Yabancı dil tazminatı, Akbank bünyesinde çalışan ve ingilizce bildiğini kanıtlayan her çalışana ödenmektedir. Tazminat miktarı, çalışanların ingilizce seviyelerine göre belirlenmektedir. Yabancı dil tazminatı almak ya da bu tazminatı yükseltmek isteyen çalışanların TOEFL, IELTS ya da TOEIC sınavlarına girerek belirli bir taban puanı almaları gerekmektedir. Ayrıca, bankada yılın çeşitli dönemlerinde yapılan sözle sınavlarda da başarılı olunması gerekir.

Akbank çalışanlarına prim uygulaması yapılmaktadır. Çalışanların yıl içinde belli hedeflere ulaşması takdirde performans primi, belli bir kıdeme ulaşması takdirde ise kıdem teşvik primi gibi prim ödenekleri imkanı yaratılmaktadır. Ayrıca, Akbank çalışanları gösterdikleri performansa ve yaratıcı katkılarına göre teşekkür mektubu, takdirname ya da para ödülü alma imkanına sahiptir.

Akbank, çalışanları için ölüm, doğal afet ve maluliyet yardımı; ölüm ve yaralanma tazminatı, aile yolculuk yevmiyesi, göç tazminatı, seyahat harcırahı gibi sosyal yardımlar sunmaktadır.

Çalışanların lojman hakkı bulunmaktadır. Lojmanların bulunduğu yerlerde görev yapan şube müdürleri, lojman olanağından yararlanabilmektedir. Ulaşım problemi yaşayan çalışanlar için de servis olanağı sunulmaktadır.

Akbank çalışanlarının izin olanakları aşağıda listelenmiştir.

1-5 yıl süre ile çalışanlar için = 18 gün

5-15 yıl süre ile çalışanlar için = 24 gün

15 yıldan fazla süre ile çalışanlar = 30 gün

Ayrıca; hastalık, evlilik, ölüm, doğum ve süt izni bulunmaktadır.

İş Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız

Akbank Çalışan Maaşları 2021

Akbank çalışan maaşlarından bahsetmeden önce Akbank bünyesinde; çağrı merkezi, banko görevlisi, müşteri temsilcisinden temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisine varana kadar maaş yelpazesi bulunmaktadır.

Bu yelpaze içerisinde tabi ki en fazla maaş alan kısmı yönetim kadrosu almaktadır. Detaylara geçecek olursak, Akbank çalışan maaşları ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki tablomuzdan ulaşabilirsiniz.

En Düşük Maaş: 2.825 TL

En Yüksek Akbank Maaşı: 8.750 TL

Akbank Gişe Yetkilisi: 3.270 TL

Güvenlik Görevlisi: 3.040 TL

Akbank İletişim Bilgileri

Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir!

Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir. Bu nedenle görüş ve önerilerinize çok değer veriyor; ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye yönelik çalışmalarımızda titizlikle değerlendiriyoruz.

Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili “İletişim Formu”nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Şirket Ünvanı: AKBANK T.A.Ş.

Genel Müdürlük: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul

Operasyon Merkezi: Akbank Bankacılık Merkezi Cumhuriyet Mah. Plevne Cad. No:1 Şekerpınar Çayırova 41420 Kocaeli

Ticaret Sicil No: 90418

Sorumlu Kişi: Akbank T.A.Ş Üst Yönetimi

E-Mail Adresi:Bize Ulaşın

Telefon: 4442525

Yer sağlayıcı:Akbank T.A.Ş. (Yer Sağlayıcı Belge No: 632)

Yetkili Denetim Organı:Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)

Web Adresi :www.bddk.org.tr(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır)

Kayıtlı E-Posta ​(KEP) adresi ​:[email protected](Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır)

MERSİS Numarası :0015001526400497​

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.