Personel Alımı

Engelli iş ilanları! Engelli İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Personel Alımı

Engelli iş ilanları hız kesmeden birbiri ardına yayınlanmaya devam ederken, çok sayıda ki engelli vatandaşımız, engelli personel ilanlarına yoğun ilgi göstermektedir.

Engelli iş ilanları
Engelli Personel İlanları

Engelli eleman ilanlarına yer ayırdığımız yazımızda; engelli iş ilanları yayınlayan firmalardan çalışma şartlarına, engelli personel maaşlarından iş başvurusu formu doldurmaya kadar rehberlik etmeye çalışacağımız.

Engelli İş İlanları ve İş Başvurusu

4857 sayılı kanun gereği bünyesinde engelli personel çalıştırma zorunluğu bulunan firmalar, yükümlülüklerini yerine getirmek adına engelli personel ilanları yayınlamaktadır. Yasalar gereği 50 ve üzerinde sigortalı işçi çalıştıran kurumlar, bulundurduğu sigortalı personelin %4 oranında engelli eleman istihdam etmelidirler.

Özel firmaların yanı sıra, kamu kurumlarını da kapsayan engelli personel çalıştırma zorunluluğu dolayısıyla, hizmet sektöründen ofis personellerine varıncaya kadar pek çok alanda engelli vatandaşlarımız için iş olanakları bulunmaktadır. Yayınlanan firma ilanlarını engelli personel alımlarında aranılan nitelikleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Engelli İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Devlet kurumları da dahil olmak üzere pek çok sektörde engelli vatandaşlarımız için iş imkanları bulunmaktadır. Yayınlanan engelli iş ilanları ve personel alımı yapılan sektörleri incelediğimizde; Market, Restoran, Mağaza, Kamu Kurum ve Kuruluşları en dikkat çeken sektörler olmaktadır.

Engelli İş İlanları
Engelli İş Başvurusu

Dilerseniz market sektöründeki Bim, A101 ve Şok market gibi kendi kulvarında öncü kuruluşların yayınladığı iş ilanlarına Market İş İlanları sayfamızdan ulaşabileceğiniz gibi, Mağaza ve Restoran iş ilanları kategorimizde yer alan diğer firmaların yayınladığı engelli personel ilanlarına iş başvurusu yapabilirsiniz.

İş başvurusunda bulunmadan önce, firmaların engelli personel ilanlarına başvuruda bulunacak adaylarda aradıkları niteliklerden bahsetmekte fayda var. Özel durumları gereği farklı statüde bulunan engelli vatandaşlarımızın Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı ve yasa gereği engelli kadrosu kapsamında istihdam edilebilecek nitelikte olmaları gerekmektedir.

Engelli personel alımı yapan firmaların yayınladığı iş ilanlarını aşağıdaki tablomuzdan detaylı bir şekilde inceleyebilir, personel alımı yapılan şehir ve pozisyonlar için iş başvurusu yapabilirsiniz.

Engelli İş İlanları ve Başvuru FormuDepo Görevlisi / Engelli Kadrosu

İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Ankara, İzmir

Engelli iş ilanları ve iş başvurusu

Muğla Engelli Satış Danışmanı İş Başvurusu

Muğla

Gratis iş başvurusu

Antalya Gratis Engelli Satış Danışmanı İş Başvurusu

Antalya

IKEA iş başvurusu IKEA Ankara Mapa Mobilya A Ş IKEA

Ankara

Mağaza Satış Danışmanı – Engelli (Ankara)TeknoSA Personel İlanı

İstanbul Anadolu

Hotic is basvurusu  Müşteri Hizmetleri Uzmanı / Engelli Kadro

İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu

Triko Mısırlı Modelhane Elemanı

İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa

GencallarEngelli Kadrosu-Genel

İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Kocaeli

ısırıklarıGenel Başvuru – Engelli Personel

Vatan Bilgisayar iş ilanı   İnsan Kaynakları Elemanı (Engelli Personel)

İstanbul Avrupa

Kemal Tanca Engelli Kadro – Genel Başvuru

İstanbul Avrupa 

Ä°stanbul Bilişim  Engelli Veri Giriş Elemanı

İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu

Parantez Giyim Vasıfsız Eleman-Engelli Personel

Ankara

İngiliz evi   Engelli Satış Danışmanı – Ankara

 

Engelli Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Engelli personel çalışma şartlarından bahsedecek olursak eğer, günlük daha az çalışma saati gibi bir şey söz konusu değildir. Haftalık 45 saat çalışma süresi belirlenmiştir. Diğer personeller gibi haftalık ve yıllık izin süreleri bulunan engelli personeller, rapor tutulması durumunda gece çalıştırılamazlar. Aynı durum fazla mesai içinde geçerlidir. Ruhsal ve bedensel koşullarına uygun pozisyonda görevlendirilmesi gereken özürlü personellerin, yer ve su altında çalıştırılması kanunlarca yasaktır.

Engelli Personel Maaşları

Engelli personel maaşları çalıştığınız firmaya göre değişkenlik gösterse de, yeni işe başlayan biri asgari ücret almaktadır. Son düzenlemelerden sonra engelli memur maaşları asgari ücret veya asgari ücretin %10 fazlası gibi değişirken bu miktarlara çocuk yardımı gibi kalemler dahil değildir.

Personelalimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu