McDonald’s İş İlanları ve Personel – Eleman Alımları 2020

Mcdonalds iş ilanı

McDonald’s iş ilanları yayınlandı! 2020 İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları McDonald’s insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Eleman – personel alımlarıyla ilgili detaylar ve McDonald’s 2020 İş Başvurusu Formu sayfamızda!

McDonald’s iş ilanlarını takip ediyorsanız eğer firmanın personel alımları ile ilgili kafanıza takılabilecek bir çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz. Peki nedir bu sorular?

İş başvurusu nasıl yapılır? Personel ve Eleman alımı yapılan iş pozisyonları nelerdir? Başvuru formu nasıl doldurulur? Gibi soruların yanında çalışma şartları ve McDonald’s personel maaşlarıyla ilgili bir çok detayı sizlere sunuyoruz.

mcdonalds iş ilanları

McDonald’s İş İlanları ve İş Başvurusu

Dünyaca ünlü Amerikan markası olan firma, yayınladığı McDonald’s iş ilanları ile personel ve eleman alımı yapmaya devam etmektedir. McDonald’s ekip elemanı iş ilanları, McDonald’s motor kurye iş ilanları, McDonald’s yönetici adayı iş ilanları ve McDonald’s çağrı merkezi iş ilanlarıyla bünyesindeki her pozisyon için ayrı personel ilanları yayınlamaktadır.

McDonald’s iş başvurusu süreciyle ilgili bilgiler sunduğumuz yazımızda; McDonald’s iş başvurusu formundan McDonald’s part time maaşlarına, McDonald’s pozisyonlarından McDonald’s personel maaşlarına kadar birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

McDonald’s iş ilanları ile ilgili yazımızda ele alacağımız alt başlıkların listesi şu şekildedir.

 • McDonald’s İş İlanları
 • McDonald’s Açık İş Pozisyonları
 • McDonald’s İş Başvurusu nasıl yapılır
 • McDonald’s İş Başvurusunda İstenilen Evraklar
 • McDonald’s Çalışma Şartları
 • McDonald’s Personel Maaşları

McDonald’s iş ilanları ve İş Başvurusu Formu

McDonald’s iş ilanları ile mağaza pozisyonlarında yetiştirilmek üzere veya kalifiye eleman gözetmeksizin yenileyen firma, başta büyük şehirler olmak üzere; McDonald’s İstanbul iş ilanları gibi Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki şubeleri için iş ilanlarını yayınlamaktadır.

Bünyesinde; vasıfsız, ilköğretim mevzunu, lise mevzunu, vasıflı, üniversite mevzunu, bay – bayan, tecrübeli, tecrübesiz, engelli personel gibi nitelikler içinde McDonald’s pozisyonları bulunmaktadır.

McDonald’s iş ilanları ve duyurularını genel olarak restoranlar için yayınlasa da McDonald’s merkez ofislerinde görevlendirmek üzere muhasebe, idari işler, satın alma ve pazarlama birimleri içinde personel alımı yapmaktadır.

McDonald’s eleman alımı yaparken son derece titiz davranmaktadır. İş başvurusunda bulunmak isteyen personel adaylarına, McDonald’s iş şartlarını aşağıda belirtmiştir.

 • Aktif Çalışma Temposuna Uygun
 • Pozisyonunda ve sektöründe deneyimli,
 • Lise, tercihen Meslek Lisesi mezunu,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, çalışkan ve azimli,
 • Askerlik hizmetini tamamlamış ya da muaf

McDonald’s Açık İş Pozisyonları

McDonald’s, sektöründeki lider firma olmayı sürdürürken bu başarıyı personelleriyle yakaladıklarını sık ifade etmektedir. McDonald’s eleman alımı sürecinde, iş başvurusunda bulunanlara firma beklentilerinden önemle bahsedilmektedir. Çeşitli illerdeki personel kadrolarında oluşan eleman ihtiyaçlarını McDonald’s İstanbul iş ilanları ve McDonald’s Ankara iş ilanları gibi her şehir için ayrı ilanlar yayınlamaktadır.

Özellikle “çalışmıyorum, iş arıyorum ve acil paraya ihtiyacım var” diyenler için, bulundurduğu pozisyonlarla her kesime hitap eden iş imkanları sunulmaktadır.

McDonald’s personel alımı yaptığı iş pozisyonlarıyla ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.     

ŞEHİRİŞ POZİSYONUŞUBE ADI
İstanbulEkip Elemanı

Motorlu Kurye

Kasiyer

Şube Müdürü

Part Time Ekip Elemanı

Bakırköy McDonald’s

Kadıköy McDonald’s

Üsküdar McDonald’s

Esenler McDonald’s

Beşiktaş McDonald’s

 

Ankara

 

Ekip Elemanı

Motorlu Kurye

Kasiyer

Şube Müdürü

Part Time Ekip Elemanı

Engelli Personel

 

Mesa Koru McDonald’s

Armada McDonald’s

Panora McDonald’s

Batıkent McDonald’s

Kızılay McDonald’s

Karanfil McDonald’s

 

İzmir

 

 

 

 

 

 

 

Antalya

 

Ekip Elemanı

Motorlu Kurye

Kasiyer

Şube Müdürü

Part Time Ekip Elemanı

Engelli Personel

 

 

Ekip Elemanı

Motorlu Kurye

Kasiyer

Şube Müdürü

Part Time Ekip Elemanı

Engelli Personel

 

Kipa Avm McDonald’s

Şirinyer McDonald’s

Bornova McDonald’s

Alsancak McDonald’s

Şimdi McDonald’s

Gaziemir McDonald’s

 

 

Alanya McDonald’s

Terracity McDonald’s

Özdilek McDonald’s

Damlataş McDonald’s

Piramit McDonald’s

Lara McDonald’s

McDonald’s İş başvurusunda bulunmak için lütfen bir sonraki sayfaya geçiniz.

McDonald’s İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

McDonald’s iş ilanlarını incelemek veya iş başvurusu yapmak için internet erişiminizin olması yeterli gelmektedir. Mc Donald’s insan kaynakları sayfasından personel alımı gerçekleştiren firma, kendilerine ulaşan iş başvuru formlarını incelemeye almaktadır. Kendi web adresi haricinde başka iş arama siteleri üzerinden de eleman alımı yapmak için duyurular yayınlayan firma, Kariyer.net gibi birçok platform üzerinden iş başvurusu kabul etmektedir.

Mcdonald’s ilanlarında tam zamanlı iş ilanlarının yanı sıra part time iş başvurusu da kabul edilmektedir. Deneyimli eleman alımından vasıfsız personel alımına, stajyer iş ilanlarından engelli personel alımına kadar pek çok kesime hitap eden duyurulara iş başvurusu yapabilirsiniz.

İş başvurusunda bulunmak isteyenler için, McDonald’s iş başvurusu yaş sınırı 18’dir. Buna benzer;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Adi suçlara karışmamış olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

Gibi temel özellikleri bulunduran adaylar sayfamızın altında vermiş olduğumuz iş başvurusu linkinden kolayca müracaatta bulunabilirler.

McDonald’s İş Başvurusu

McDonald’s İş Başvurusunda İstenilen Belgeler

İş başvurusu yaptıktan sonra üç iş günü içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır. McDonalds insan kaynakları kendilerine ulaşan başvuru formlarını inceledikten sonra iş başvuru formunda belirtmiş olduğunuz iletişim adresleri üzerinden sizinle irtibata geçecektir. Başvurunuza olumlu geri dönüş yapılıp, personel alımı yapılacağı kesinleştiği taktirde sizden işe giriş işlemlerinizin yapılabilmesi için bir takım belgeler istenecektir.

McDonald’s işe giriş belgeleri için belirli bir standart olduğunu belirtilse de çalışacağınız pozisyona göre değişkenlik gösterebilmektedir. McDonald’s iş başvurusu için gerekli olan belgeler E-Devlet üzerinden ulaşabileceğiniz evraklar olmakla birlikte sağlık raporu ve göğüs röntgeni gibi raporları en yakın aile hekimliğinden temin edebilirsiniz.

E-devlet sisteminden kolayca çıkartabileceğiniz evraklardan bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Adli Sicil Kaydı ( E-Devlet )
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ( E-Devlet )
 • İkametgah belgesi ( E-Devlet )
 • Askerlik Durum Belgesi ( E-Devlet )
 • Kimlik Fotokopisi
 • SGK Hizmet Dökümü ( E-Devlet )
 • Öğrenim Durum Belgesi ( E-Devlet )

www.turkiye.gov.tr

Çalışma Saatleri ve McDonald’s Maaşları

McDonald’s çalışma saatleri hakkında internet ortamında pek çok döküman bulunsa da birçoğu eksik yada tam anlamıyla detaylı değildir. Yazımızın devamında çalışma şartları, çalışma saatleri, mcDonalds maaşları gibi birçok şeyi detaylıca anlatacağız.

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 08:00
Öğle Arası 12.30 – 13.30
Kapanış Saati 02:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 13:00 – 02:00

İlk olarak Mcdonald’s çalışma saatlerinden bahsedersek eğer, firmada vardiyalı sistem uygulanmaktadır. Mola ve yemek saatlerini de hesaba katarsak eğer McDonald’s personeli günlük 9 saat çalışmaktadırlar. Eleman eksikliği ve yoğunluktan kaynaklı yapılan fazla mesai ücretleri ay sonunda personel maaşlarına yansıtılmaktadır. Mc Donalds part time maaşları ise çalışılan saate göre hesaplanmakta olup, part time çalışanları tam zamanlı çalışanlarla aynı sosyal haklara sahiptirler.

Mc Donalds çalışma şartları genel olarak sektördeki diğer restourantlarla benzer özellikte diyebiliriz. Sabah 08:00′ da açılan McDonald’s gece 02:00′ de kapanmaktadır. Hafta da bir gün izin kullanan çalışanlar, 14 günlük yıllık izin hakları bulunmaktadır.

McDonald’s personel maaşları, ofis elemanları ve yönetici kadrosu için belirli oranlarda asgari ücretin üstündedir. Yeni işe başlayan bir mutfak çalışanı ve motorlu kurye maaşları asgari ücretten başlamaktadır. Performans ve şube gelirlerinin artması durumunda mc donald’s personel maaşlarında iyileştirilmeye gidilmektedir.

McDonald’s İnsan Kaynakları ve İletişim Adresleri

İnsan, McDonald’s’ın en önemli kaynağıdır. Diğer kaynaklarımızı harekete geçiren ve bizi hedeflerimize yönlendiren itici gücümüz insan kaynağımızdır. Misafirlerimizi restoranlarımızın kapısından gülen bir yüz ve memnun bir ifade ile uğurlayabilmek, onlara sunulan hizmetin kalitesine bağlıdır. Bu hizmetin %100 misafir memnuniyetini sağlayacak şekilde sunulmasındaki en önemli etken çalışanlarımızdır.

Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de McDonald’s çalışanları öncelikle çalışkanlık, beceriklilik ve takım çalışmasına istekli olmak gibi kriterlere göre seçilir. Ancak bunların ötesinde her çalışanın McDonald’s sistemini anlaması ve bu sisteme inanması gerekir.

Bugün, Türkiye’deki restoranlarımızda çalışan binlerce McDonald’s’lı ağırlıklı olarak gençlerden, üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Sistemimiz bunun dışında her yaştan kişinin çalışma saatlerini kendi yaşam şartlarına göre ayarlayabileceği ortamı da sunuyor.

Şirketimizde kariyer yolları açık ve belirlidir. Her McDonald’s çalışanı işe başlamadan önce ve çalıştığı süre boyunca çeşitli eğitim programlarına katılır. Ekip üyelerimiz McDonald’s hayatlarına “restoran oryantasyonu” ile başlar. Bunu “yıldız sistemi” adını verdiğimiz, bilgi ve performanstaki artışın yükselme ile ödüllendirildiği eğitim sistemi izler. Merkez ofiste göreve başlayacak her kademeden çalışan da mutlaka restoran eğitimi alır. Bu eğitimlere McDonald’s ruhunu kazanma yolunda çok önem verilir.

Sistemimiz başarılı çalışanlarımızın ilerlemesi ve kariyer sahibi olması üzerine kuruludur. Eğitim programlarımız çalışanların kendilerini her alanda geliştirmelerini sağlayarak, onlara ilerledikleri yeni pozisyonlarda da başarılı olma olanağı yaratır.

İletişim Bilgileri

Adres: Büyükdere Caddesi, Özsezen İş Merkezi, A Blok No: 122 / 9, Zincirlikuyu, Şişli, İstanbul, Türkiye

Telefon: (0212) 336 3400

Alternatif Telefon: 444 6262

Faks Numarası: (0212) 274 2931

Web sitesi: http://www.mcdonalds.com.tr/

E-posta:  info@mcdonalds.com.tr

 

Leave a Reply