AKBANK İş İlanları! Türkiye Genelinde Personel Alımı Yapılıyor!

akbank iş ilanları
Akbank iş başvurusu

Akbank iş ilanları yayınlandı! İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Akbank insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Firma ilanlarını takip edenler için hazırladığımız yazımızda; personel ve eleman alımı yapılan pozisyonlar, çalışma şartları, personel maaşları ve tabi ki Akbank iş başvurusu formuna sitemiz üzerinden indirip, iş başvurusu yapabilirsiniz.

akbank iş ilanları ve iş başvurusu

Akbank İş Başvurusu ve Eleman Alımları

AkBank İş İlanları ve Personel Alımları

1948 yılında Hacı Ömer Sabancı ve bir grup iş adamı tarafından kurulan Akbank, bölgede bulunan pamuk üreticilerinin finansmanını sağlamak amacıyla kurulmuş özel bir bankadır.

Kurulduğu günden itibaren gelişmeyi ve ilerlemeyi hedefleyen banka, günümüzde sahip olduğu aktif büyüklüğü bakımından Türkiye’nin en büyük finans kuruluşlarından biri haline gelmeyi başarmıştır.

Bünyesine yeni çalışanlar kazandırmayı amaçlayan Akbank, insan kaynakları yetkililerini büyüme hedeflerini gerçekletirebilmesi adına görevlendirmiştir. Akbank iş başvurusu talebinde bulunmak isteyen adaylar, güncel olarak yayınlanan Akbank iş ilanlarını takip ederek personel alımı hakkında bilgi sahibi olabilirler. Böylece, Akbank ailesine katılmak için büyük bir adım atmış olurlar.

Akbank İş Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akbank iş başvurusu süreci, bankanın resmi internet sitesi üzerinden gerçekletirilmektedir. Sitenin kariyer bölümünde kendilerine üyelik hesabı oluşturan adaylar, Akbank iş ilanlarını inceleyerek kendilerine uygun olduğunu düşündükleri pozisyonlara başvuruda bulunabilirler. Akbank iş başvurusu formunu dolduran adaylar, iş başvurusu sürecini tamamlamış olurlar. Ayrıca internetteki çeşitli kariyer portalları da Akbank iş başvurusu yapabilmenin bir yoludur. Kariyer portalları da Akbank iş ilanlarını sürekli ve güncel olarak yayınlamaktadır.

Akbank iş ilanları

Akbank Şubesi iş ilanları

İnsan kaynakları departmanı, bankanın büyümesini hedefleyen bir işe alım süreci uygulamaktadır. Kariyer yönetimi prensiplerine bağlı olan yetkililer; din, mezhep, dil, ırk, cinsiyet, yaş, siyasi düşünce, felsefi inanç vb. ayrım gözetmeksizin tüm çalışanlarına eşit yaklaşmaktadır. Bu sebeple, yapılan iş başvurularını da bu prensipler doğrultusunda değerlendirilmektedir. “Şeffaf yönetim”, “bilgilendirme” ve “etkin iletişim” gibi hususlara dikkat edilerek gerçekleştirilen personel alımı, tüm adayların talepleri ve önerileri göz önünde bulundurularak değerlendirilmesiyle tamamlanır.

Akbank İş İlanları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akbank iş ilanları, internet üzerinden yayınlanmaktadır. Adaylar, ilanları inceleyerek Akbank iş başvurusu talebinde bulunabilirler. Akbank bünyesinde çalışmak isteyen adaylarayeni öğrenci, yeni mezun ve deneyimli kategorilerinde iş fırsatları sunulmaktadır. Akbank iş ilanları genellikle; bireysel danışman, satış uzmanı, gişe yetkilisi, operasyon yöneticisi, çağrı merkezi çalışanı, güvenlik görevlisi, avukat ve banko görevlisi ilanlarından oluşmaktadır.

akbank iş ilanları

Akbank iş başvurusu

Akbank Çalışanlarına Sağlanan Olanaklar

Akbank çalışanlarının çalışma şartları, özel bir bankaya göre oldukça iyidir. Haftada 5 gün çalışan Akbank çalışanları, genellikle günlük 8 saat çalışmaktadır.

Akbank çalışanlarına uygulanan ücretlendirme yöntemi, çalışılan pozisyonun gerektirdiği maaşı ödemeye yöneliktir. Çalışanların her ay düzenli olarak aldıkları maaşın yanı sıra, aylık brüt ücret tutarı üzerinden yılda 4 kez ikramiye alma imkanına sahiptir. Çalışanlar, görevlerine göre kasa tazminatı, ingilizce seviyelerine göre yabancı dil tazminatı gibi ekstra ödemelerden de yararlanırlar.

Yabancı dil tazminatı, Akbank bünyesinde çalışan ve ingilizce bildiğini kanıtlayan her çalışana ödenmektedir. Tazminat miktarı, çalışanların ingilizce seviyelerine göre belirlenmektedir. Yabancı dil tazminatı almak ya da bu tazminatı yükseltmek isteyen çalışanların TOEFL, IELTS ya da TOEIC sınavlarına girerek belirli bir taban puanı almaları gerekmektedir. Ayrıca, bankada yılın çeşitli dönemlerinde yapılan sözle sınavlarda da başarılı olunması gerekir.

Akbank çalışanlarına prim uygulaması yapılmaktadır. Çalışanların yıl içinde belli hedeflere ulaşması takdirde performans primi, belli bir kıdeme ulaşması takdirde ise kıdem teşvik primi gibi prim ödenekleri imkanı yaratılmaktadır. Ayrıca, Akbank çalışanları gösterdikleri performansa ve yaratıcı katkılarına göre teşekkür mektubu, takdirname ya da para ödülü alma imkanına sahiptir.

Akbank, çalışanları için ölüm, doğal afet ve maluliyet yardımı; ölüm ve yaralanma tazminatı, aile yolculuk yevmiyesi, göç tazminatı, seyahat harcırahı gibi sosyal yardımlar sunmaktadır.

Çalışanların lojman hakkı bulunmaktadır. Lojmanların bulunduğu yerlerde görev yapan şube müdürleri, lojman olanağından yararlanabilmektedir. Ulaşım problemi yaşayan çalışanlar için de servis olanağı sunulmaktadır.

Akbank çalışanlarının izin olanakları aşağıda listelenmiştir.

1-5 yıl süre ile çalışanlar için = 18 gün

5-15 yıl süre ile çalışanlar için = 24 gün

15 yıldan fazla süre ile çalışanlar = 30 gün

Ayrıca; hastalık, evlilik, ölüm, doğum ve süt izni bulunmaktadır.

İş Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız

Akbank İletişim Bilgileri

Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir!

Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir. Bu nedenle görüş ve önerilerinize çok değer veriyor; ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye yönelik çalışmalarımızda titizlikle değerlendiriyoruz.

Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili “İletişim Formu”nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Şirket Ünvanı: AKBANK T.A.Ş.

Genel Müdürlük: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul

Operasyon Merkezi: Akbank Bankacılık Merkezi Cumhuriyet Mah. Plevne Cad. No:1 Şekerpınar Çayırova 41420 Kocaeli

Ticaret Sicil No: 90418

Sorumlu Kişi: Akbank T.A.Ş Üst Yönetimi

E-Mail Adresi:Bize Ulaşın

Telefon: 4442525

Yer sağlayıcı:Akbank T.A.Ş. (Yer Sağlayıcı Belge No: 632)

Yetkili Denetim Organı:Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)

Web Adresi :www.bddk.org.tr(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır)

Kayıtlı E-Posta ​(KEP) adresi ​:akbank@akbank.hs03.kep.tr(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır)

MERSİS Numarası :0015001526400497​

Leave a Reply