Bim Part Time İş İlanları ve İş Başvurusu Formu 2020

Bim iş ilanları
Bim İş İlanları

Bim part time iş ilanları güncellenmeye devam ederken, eleman alımı yapılan Bim şubelerine iş başvuruları hız kesmeden devam etmektedir. Mağaza sektöründe deneyimli ve Bim part time iş başvurusu yapmak istiyorsanız, başvuru süreciyle ilgili tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bim part time iş ilanları

Bim Mağazası – Part Time İş İlanları –

Part time eleman alımlarından personel maaşlarına, çalışma saatlerinden firma bilgilerine kadar birçok konuya sayfamızdan ulaşabilir, Bim insan kaynaklarına part time iş başvurusu yapabilirsiniz.

Bim Part Time İş İlanları ve Eleman Alımları

Bim part time iş başvurusu yapmak isteyen ve Bim ilanlarını düzenli olarak takip edenler için hazırladığımız yazımızda, part time eleman ilanlarının yanı sıra, firmaya ait kasiyer, depo elemanı ve genel mağaza ilanları gibi diğer pozisyonlar hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.


Firma unvanıyla anacak olursak eğer, Bim Birleşik Mağazalar A.Ş şüphesiz ki ülkemizdeki en önemli ve en büyük perakende marketlerin öncülüğünü yapmaktadır. Binlerce şubesi ile ülke genelinde inanılmaz bir mağaza ağına sahip olan Bim, kurulduğu günden bu yana binlerce kişiye iş olanakları sağlamaktadır.

2020 yılında da şube açılışlarına ve eleman alımlarına devam eden firma, çok sayıda personel alımı yapmaya devam etmektedir. Tam zamanlı çalışma şeklinin haricinde yarı zamanlı çalışma imkanı arayan birçok kişiye de gelir kapısı olmaya devam edilmektedir.

Bim iş ilanları ile eleman alımı yapılacak şube ve pozisyonları firmanın insan kaynakları sayfasında yayınlamaktadır. Bim insan kaynakları sayfasını incelediğimizde, part time eleman ilanları, diğer iş ilanlarına göre sınırlı sayıda olduğu görülmektedir. Buna rağmen şube sayısının fazla oluşu, birçok ilimizde part time çalışma fırsatı sunmaktadır.

Peki; Bim part time iş başvurusu yapabileceğiniz iller hangileri, Bim part time iş ilanları hangi pozisyonları kapsıyor? Hepsi yazımızın devamında.

Bim Part Time Eleman Alımları

Bim iş ilanları sayfasına baktığımızda en fazla part time iş ilanı açılan illerimiz içerisinde; İstanbulAnkaraİzmir ve Antalya başı çekmektedir. Bu dört şehrimizi sırasıyla Adana, Konya, Eskişehir ve Bursa takip ederken, hemen hemen birçok ilimizde Bim part time iş başvurusu yapabilirsiniz.

Bim part time iş ilanları ve iş başvurusu süreciyle ilgili bilgiler verdiğimiz yazımızda, part time eleman alımı yapılan 4 büyük şehrimizdeki Bim şubelerini, alt başlıklar halinde yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İstanbul Part Time İş İlanları

Hiç şüphesiz sanayisi ve nüfus yoğunluğu bakımından ülkemizin en büyük illerinin başında İstanbul gelmektedir. Bu sebeple Bim şubelerinin de en fazla bulunduğu, neredeyse her mahallede bir Bim Markete rastlamanız son derece mümkün.

Bim part time iş ilanlarında, İstanbul’ da ikamet edenlerin iş başvurusu yapabileceği Bim Market şubeleri arasında; Bağcılar, Esenler, Adalar, Beşiktaş, Dudullu, Ümraniye, Samandıra, Gazi Osman Paşa, Beylikdüzü, Aksaray, Fatih ve Topkapı gibi Bim Market mağazaları yer almaktadır.

Ankara Part Time İş İlanları

Bim part time iş ilanlarının en fazla yayınlandığı illerimizden bir diğeri de Ankara’dır. Bim Ankara iş ilanları başlığıyla yapılan duyurularda, çok sayıda part time kasiyer alımı, depocu alımı ve temizlik elemanı alımı gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Bim part time Ankara ilanlarına başvuru yapmak isteyenler, yazımızın devamında paylaşmış olduğumuz erişim linkinden Bim part time iş başvurusu yapabilirler.

Antalya Part Time İş İlanları

Bim Marketler Zincirlerinin en yoğun olarak bulunduğu illerimizden bir diğeride Antalya’dır. Birçok şehrimizde olduğu gibi Antalya’da da birçok noktada Bim şubesi yer almaktadır. Kasiyer, satış danışmanı ve depo elemanı alımları gerçekleştirilirken, b pozisyonlar için çok sayıda part time eleman ilanları yayınlanmaktadır.

İzmir Part Time İş İlanları

Firma ilanlarını incelediğimizde, Bim part time iş ilanlarının en fazla olduğu bir diğer şehrimiz İzmir gelmektedir. İzmir part time iş ilanlarına ulaşmak isteyenler firmanın insan kaynakları sayfasından iş başvurusu formuna ulaşabilir, tercih edilen Bim şubesine part time iş başvurusu yapabilirler.

Bim Part Time İş Pozisyonları

Bim Birleşik Mağazaların yapısını incelediğimizde yarı zamanlı yani part time çalışanların genellikle kasiyer pozisyonunda değerlendirildiği görülmektedir. Yarı zamanlı çalışma pozisyonunda genellikle üniversite öğrencilerine part time iş imkanı sunan insan kaynakları birimi, depo ve mağaza içi organizasyonlar için de part time eleman ilanları yayınlamaktadır.

Peki, iş başvurusu nasıl yapılır? Bim iş başvurusu formuna nereden ulaşılır? Bim part time iş başvurusu ile ilgili detaylar yazımızın devamında.

Bim Part Time İş Başvurusu

Firma ilanlarına başvuruda bulunmak için izleyebileceğiniz birkaç tane kanal bulunmaktadır. Bahsedeceğimiz yollarda birincisi; aşağıda linkini paylaştığımız adresten insan kaynakları sayfasında yayınlanan Bim iş başvurusu formu doldurarak müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İzleyebileceğiniz yollardan bir diğeri de Kariyer.net gibi iş ilanları siteleri üzerinden part time iş ilanlarına iş başvurusu yapabilirsiniz. Kurumsal internet sayfası haricinde çeşitli interaktif ilan siteleri üzerinden de duyurularda bulunan firma, insan kaynaklarına ulaşan bütün başvuruları dikkatle incelemektedir.

Yenibiris.com gibi ilan siteleri üzerinden yapacağınız başvurularda, öncelikle siteye üye girişi yaptıktan sonra Cv yani Özgeçmiş oluşturmanız gerekmektedir. Doldurmuş olduğunuz Özgeçmişinizle firma ilanlarını yakından inceleyebilir, tercih ettiğiniz ildeki Bim şubelerine iş başvurusu yapabilirsiniz.

Bim ilanlarına ulaşabileceğiniz başvuru kanallarından sonuncusu ise Türkiye İş Kurumu yani İşkur olmaktadır. Her ne kadar part time personel alımları  bu platform üzerinden fazla yayınlanmasa da Bim kasiyer, depo elemanı ve engelli iş ilanlarına İşkur üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bim’in eleman alımı yaptığı diğer pozisyonlar ve şubelerle ilgi bilgi almak isterseniz eğer, Bim İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu başlıklı yazımızda tüm detaylara ulaşabilir, Bim Kasiyer İlanları ve Bim Depo Elemanı İş İlanları isimli paylaşımlarımız sayesinde pozisyon odaklı incelemeler yapabilirsiniz.

Part Time İşe Giriş Evrakları

Bahsetmiş olduğumuz başvuru kanallarından herhangi biriyle iş başvurunuzu yaptıysanız eğer, insan kaynakları size kısa sürede geri dönüş sağlayacaktır. Gönderilen iş başvurusu formlarını büyük bir dikkatle inceleyen insan kaynakları birimi, ön başvurunuza olumlu yanıt verdiği taktirde sizi sözlü ve yüz yüze mülakatlar için ofislerine çağırabilirler.

Bim işe alım sürecinden başarılı bir şekilde ayrıldığınızda sizden işe giriş evrakları istenecektir. Personel özlük dosyası evrakları ve sigorta için gerekli evraklardan oluşan bu belgeler, kanunen zorunlu olarak temin edilmesi gereken belgelerdir.

Bir çoğu e-devlet sisteminden ulaşabileceğiniz kolaylıkta olup, başlıca şu şekildedir;

 • İşçi kimlik bilgileri, Nüfus cüzdanı sureti,
 • İkametgah ilmuhaberi,
 • Mezun olduğu okul diploma fotokopisi
 • Referansları ve CV’ si,
 • Kanun gereği iş sözleşmesi,
 • Sağlık Raporu,
 • Bazı işkolları için, periyodik olarak sağlık muayenelerinden geçirildiğine dair rapor,
 • Özürlü işçi ise sakatlık raporu aslı ve ya fotokopisi,
 • Sakatlık indiriminden yararlanabilmesi için ilgili vergi dairesi başkanlığından indirim uygulanacağına dair yazı,
 • Sakat işçi için İş-Kur müracaat kayıt evrakı,
 • Adli sicil kaydı,
 • Herhangi bir kanuni sebeple ücret kesme cezası uygulanırsa, yapılan kesintilerin sebebinin bildirildiği yazı,
 • Fazla çalışma için işçinin onayının alındığı yazı,
 • İşçilerin, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ve karşı karşıya bulundukları mesleki riskler, alınması gerekli tedbirler ve yasal hak ve sorumluluklar konusunda bilgilendirildiklerine dair yazı,
 • İşin gereklerine göre bulunması gereken diğer evraklar, bulunmalıdır.

Çalışma Şartları ve Part Time Maaşları

Bim’de part time çalışıyorsanız eğer, sizi çalıştıracakları yerlerin en başında kasa bulunmaktadır. Hareketli ve yoğun müşteri trafiğini idare etmekle sorumlu olan Bim kasiyerleri, son derece dikkatli ve oluşabilecek hırsızlık olaylarına karşı tedbirli olmalıdırlar. Part time elemanların haftada 30 saat çalışma süreleri bulunmaktadır.

Bim Çalışma şartları

Part Time Çalışma Şartları – Bim Part Time İş İlanları-

Belirtmemiz gereken bir diğer önemli nokta ise; çalışmaya başladıktan sonra ki ilk 3 ayınız deneme süresi olmaktadır. 3 ayın sonunda ise maaşınıza mağaza primi yatırılmaktadır. Mağaza hedeflerine göre değişen bu prim tutarı, ay sonunda maaşınıza yansıtılmaktadır.

Part Time Personel Maaşları

Part time çalışan maaşlarından bahsedecek olursak eğer; yemek ve yol ücretlerini de eklediğimizde, part time çalışan ücretleri 1200 – 1400 TL arasında değişebilmektedir.

Son olarak;

Bim Part Time İş İlanları ve İş Başvurusu başlıklı yazımızda, başvuru sürecinden çalışma koşulları ve maaş bilgilerine kadar sizlere part time iş ilanlarıyla ilgili bilgilendirmede bulunmaya çalıştık. Bim part time iş ilanlarıyla ilgili firma güncellemelerini sitemiz üzerinden takip edebilir, aşağıda paylaşmış olduğumuz erişim linklerinden Bim Market iş başvuru formu doldurabilirsiniz.

Leave a Reply