A101 Kasiyer İlanları ve İş Başvuru Formu 2020

A101 kasiyer ilanları
A101 Kasiyer İş İlanları

A101 kasiyer ilanları; kasiyer alımı yapılan A101 şubeleri ve A101 iş başvuru formunun güncellenmesiyle yeniden yayınlanmıştır.  Yayınlanan ilanlarda başta A101 istanbul şubeleri olmak üzere birçok şehirdeki A101 şubelerine çok sayıda kasiyer ve personel alımları yapılacaktır.

A101 kasiyer ilanları ve iş başvuru formu ile ilgili detaylar yazımızın devamında!

A101 Kasiyer İlanları 2020

A101 Kasiyer iş ilanları

A101 Kasiyer İlanları ve İş Başvurusu

Son yıllarda ülkemizde en fazla personel alımı yapan firmaların başında yer alan A101, kasiyer iş ilanları ile 2020 yılında da personel alımlarına devam ederken, A101 iş başvurusu formu doldurarak kasiyer iş ilanlarına müracaat edebilirsiniz.

Yayınlanan kasiyer ilanlarını incelediğimizde çok sayıda şehir ve şubede personel alımı yapan A101, eleman adaylarında aranılan özellikleri şu şekilde belirtilmiştir.

 • Aktif Çalışma Temposuna Uygun
 • Pozisyonunda ve sektöründe deneyimli,
 • Lise, tercihen Meslek Lisesi mezunu,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, çalışkan ve azimli,
 • Askerlik hizmetini tamamlamış ya da muaf

A101 Kasiyer Görev Tanımı

Mağaza yoğunluğunun en fazla hissedildiği pozisyonların başında kasiyerler yer almaktadır. Bu yüzden işlemlerini yaparken son derece pratik ve dikkatli olması gerekmektedir. A101 kasiyer ilanlarında görev tanımı aşağıda belirtildiği gibi olup, iş başvurusunda bulunanların hakim olması gereken konulardır.

A101 kasiyer iş ilanları

A101 Kasiyer İş Başvurusu

 • Kasa Giriş çıkışlarının takibini yapmak ve olası iade ve satış faturası kesmek.
 • Şirket kurallarına uygun bir şekilde işlemleri gerçekleştirmek.
 • Yoğun iş temposunu kaldırabilecek ve güler yüzlü olmak.
 • Sorumluluk alanının ihtiyaçlarını takip etmek ve temizliğinden sorumlu olmak.
 • Ürünler hakkında bilgili olmak, indirim ve kampanyaları takip etmek.

A101 Kasiyer İş Başvurusu

Yayınlanan iş ilanlarına başvuruda yapmak istiyorsanız eğer, sayfamızda paylaştığımız iş başvurusu linkinden müracaat edebilir, A101 çalışanları arasında sizde yer alabilirsiniz. Çeşitli interaktif ilan sitelerinin yanı sıra kurumsal internet sayfası üzerinden de iş başvurusu yapabilirsiniz.

Hem A101 kasiyer ilanlarını hemde eleman alımı yapılan diğer açık pozisyonlardan haberdar olmak isterseniz eğer,  A101 İş İlanları ve Personel Alımları başlıklı sayfamızı takip edebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.

İş Arama Süreciyle İlgili Tavsiyeler

A101 Kasiyer iş ilanları ile ilgili bir çok detayı sizlere sunmaya devam ediyoruz. Yazımızı dikkatle takip ettiyseniz eğer A101’da çalışarak kariyer planlaması yapanlar için firma hakkındaki birçok detaydan bahsetmeye çalıştık.

İyi bir Cv ve referanslarla birlikte gerekli müracaatları gerçekleştirdi iseniz, bu aşamadan sonra yapabileceğiniz tek şey tabi ki beklemek. A101 tabi ki en kısa sürede size geri bildirim yapacaktır. A101’ya yapılan iş başvurularını en geç bir hafta içerisinde sonuçlandırmaktadır.

Peki işler iyi gitmedi ve A101 ilanlarına yapmış olduğunuz iş başvurunuzun kabul edilmediğini düşünelim. Bu aşamada tabi ki yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Başvuru yaptığınız pozisyonla ilgili planlanan personel alımı sayısı dolmuş, ya da belli sebeplerle aranılan niteliklere uygun olmadığınız düşünülebilir. Yapmanız gereken ise periyodik zaman aralıkları ile yayınlanan A101 ilanlarına tekrar iş başvurusu yapmak olacaktır.

Son olarak tabi ki bütün umutlarımızı A101’ya bağlayıp oturamayız. Giyim ve mağazacılık sektöründe tıpkı A101 gibi sektöre yön veren lider firmalar yer almaktadır. Sarar, Collezione, Colins ve Hotiç gibi büyük firmalarda düzenli olarak personel alımı yapmakta ve çalışma şartları ile personel maaşları konusunda A101 gibi iyi imkanlar sunmaktadır.

Hiç vakit kaybetmeden mağazacılık sektöründe hizmet veren firmaların yayınlamış olduğu iş ilanlarına Mağaza İş İlanları sayfamızdan ulaşabilir, geçtiğimiz günlerde sitemizde yayınlanan Migros Kasiyer İlanları ve Kasiyer Maaşları, Metro Market Personel Alımı ve İş Başvurusu 2020 ve Şok Market İş İlanları başlıklı yazılarımız üzerinden iş başvurusu yapabilirsiniz. 

İş Başvurusunda İstenilen Evraklar

A101 Kasiyer İlanları başlıklı ilanlarda belirtildiği üzere, iş başvurusunda istenilen belgeler, kayıtlarınızın yapılabilmesi için gerekli olmaktadır. Bu belgeler E-devlet sayfasından kolayca ulaşabileceğiniz evraklar olup, sırasıyla aşağıdaki gibidir.

A101 Kasiyer iş ilanları

A101 İş başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

 • Adli Sicil Kaydı ( E-Devlet )
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ( E-Devlet )
 • İkametgah belgesi ( E-Devlet )
 • Askerlik Durum Belgesi ( E-Devlet )
 • Kimlik Fotokopisi
 • SGK Hizmet Dökümü ( E-Devlet )
 • Öğrenim Durum Belgesi ( E-Devlet )

A101 Çalışma Şartları ve Personel Maaşları

A101 çalışma koşulları, diğer firmalarla orantılı olarak aşağı yukarı aynı şartlardadır diyebiliriz. Günlük 8 saatlik çalışma süresinin yanı sıra, haftada 1 gün izin hakkınız bulunmaktadır. Çalışma süresi 1 seneyi dolduranlar, 14 günlük yıllık izin kullanmaktadırlar.

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 09:00
Öğle Arası 12.30 – 13.30
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 13:00 – 22:00

A101 kasiyer maaşları ise asgari ücrettir. Yemek ve yol masraflarını karşılayan firma, aynı zamanda çalışma sürelerinin aşılması ve resmi tatillerde çalışılması durumunda fazla mesai ücreti ödemektedir.

A101 çalışma şartları ve eleman maaşlarının yer aldığı aşağıdaki tablomuzu yakından inceleyebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.

2 Comments

Mahmut Yörgüç

Mayıs 6, 2019

A 101 magazalarinda konyada iş arıyorm

Cevapla

Yasemin

Mayıs 16, 2020

İş başvurum ne zaman sonuçlanır

Cevapla

Leave a Reply