Belediye İş İlanları

Balıkesir Marmara Belediyesi Personel Alımı ve 2023 Kpss’siz Memur Zabıta İlanları

Marmara Belediyesi personel alımlarına 2023 yılında da devam ediyor. KPSS’siz Memur, İşçi, Personel alımları için duyurular yayınlayan Belediye İnsan kaynakları, belediye bünyesinde birçok iş pozisyonu bulundurmaktadır. Personel maaşlarından çalışma şartlarına kadar tüm detaylar sayfamızda!

Balıkesir Marmara Belediyesi personel alımı 2023 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Balıkesir Marmara Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Balıkesir Marmara Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Balıkesir Marmara Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Balıkesir Marmara Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

"<yoastmark

Balıkesir Marmara Belediyesi Personel Alımı ve 2023 iş ilanları kapsamında ilçeyi geliştirmek adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, çeşitli dönemlerde de çok sayıda personel alımı yapmaktadır. Belediyede çalışmanın sağladığı haklar ve avantajlar sebebiyle ilanlara yoğun bir başvuru olmuştur.

Ücretlerin vaktinde verilmesi, sabit mesai saati, çalışma ortamındaki düzen ve devlete bağlı olarak resmî tatillerin olması gibi avantajları vardır. Bunun yanı sıra belediyelerde çalışmanı sağladığı hakları sıralayacak olursak;

 • AGİ Hakkı
 • İşe İade Hakkı
 • Fazla Çalışma Ücreti Hakkı
 • Yıllık İzin Hakkı
 • Kıdem Tazminatı Hakkı
 • İhbar Tazminatı Hakkı

Balıkesir Marmara Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Marmara Belediyesi personel alımları bölge halkının istihdamı oldukça desteklenmektedir. Adaylar; tecrübeleri, KPSS puanları, eğitim seviyeleri, referansları, istenilen vasıflara sahip olmaları gibi birçok ölçüte göre seçimleri yapılmaktadır.

Belediyelerde personel alımı ilanlarında her pozisyon için farklı işe alım süreci vardır. Öncelikle KPSS sınavından alınan puan üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Nitelikli pozisyonlar için aranan personel alımlarında, ilgili alana ait diploma ve varsa sertifikalar istenmektedir.

Genel düzeyde bir memur alımı söz konusuysa, bu durumda en az lise mezunu olmak şarttır. Nitelikli personel alımlarında alan ile ilgili belirli bir lisans bölümünden mezun olma şartı koyulmaktadır. Zabıta ya da bekçi gibi bazı personel alımlarında, ilandaki alan için yapılan sınavların sonuçlarına göre değerlendirme yapılmaktadır.

Belediye personel alımında boş bulunan pozisyonlar için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel şartlar şunlardır;

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Herhangi bir suç işlememiş,
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

Balıkesir Marmara Belediyesi İş İlanları

Balıkesir Marmara Belediyesi iş ilanları bünyesine çeşitli dönemlerde personel alımları, eleman alımları, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. İlçe istihdamına destek sağlamak adına çalışmalarına devam eden Marmara Belediyesi için 2023 yılında açılmış olan pozisyonlar şunlardır;

 • Çaycı
 • Temizlik Görevlisi
 • Büro Elemanı
 • Beden İşçisi
 • İtfaiye Eri
 • Zabıta
 • Bekçi
 • Şoför

Balıkesir Marmara Belediyesi İşçi Alımı

Balıkesir Marmara Belediyesi işçi alımı ilanlarına başvurmak için internetten ya da belediye binasına giderek hazırlanan iş başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Ayrıca istenen evraklar ilgili birime teslim edilmelidir. İşe girmek için gerekli olan evraklar aşağıdaki gibidir;

 • T.C kimlik kartı
 • Gerekli ise diploma
 • Başvurulan pozisyona bağlı olarak uygun sınıfa ait sürücü belgesi
 • Sağlık Raporu
 • İkametgâh Belgesi
 • 2 adet fotoğraf
 • Gerekli ise KPSS ve YDS sınav sonucu belgeleri

Balıkesir Marmara Belediyesi Memur Alımı

Balıkesir Marmara Belediyesi Memur Alımı ilanı kapsamında nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara atama yapılır. Aranan nitelikler pozisyona göre oldukça fazla değişkenlik göstermektedir.

Başvuru neticesinde uygun adaylardan mülakat talep edebilmektedir. Bu mülakatta yetkinlik ve sosyal durumun ölçülmesi hedeflenir. Mülakat onaylandığında çalışmaya hak kazanılır.

Balıkesir Marmara Belediyesi Temizlik Personeli Alımı

Balıkesir Marmara Belediyesi temizlik personeli alımları, niteliksiz personel olarak değerlendirilen bu alanda işe alınacak kişinin işi layığıyla yapabilecek ve görevini yapmaya engel olabilecek vücut özrü bulunması gibi şartları vardır.

Balıkesir Marmara Belediyesi Çaycı Alımı

Balıkesir Marmara Belediyesi çaycı alımları, aynı temizlik personeli gibi niteliksiz personel sınıfında değerlendirilir. Bu pozisyon için kişinin sosyal alanda iyi ilişkiler kurabilmesi beklenmektedir. Ayrıca yapacağı işte yeterli olup olunmadığını belirlemek adına mülakat yapılmaktadır. Mülakat neticesinde uygun görülen aday için işe alım süreci başlar.

Balıkesir Marmara Belediyesi personel alımlarına ayırdığımız yazımızın sonlarına gelirken, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Balıkesir Belediyesine bağlı diğer ilçe belediyelerine ait iş ilanlarına aşağıdaki tablomuzdan ulaşabilir, tercih ettiğiniz belediye ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Marmara Belediyesi Sıkça Sorulanlar

Marmara Belediyesi Hangi Partiden?
Adalet ve Kalkınma Partisi – AKP
Marmara Belediyesi Başkanı Kim?
Marmara Belediyesi Web Sayfası
https://www.marmara.bel.tr
Marmara Belediyesi Duyurular
Duyurular Sayfası
Marmara Belediyesi Haberler
Marmara Haberler
Marmara Belediyesi İletişim

Adres : Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:5 Kat:2
Marmara Adası – BALIKESİR
Telefon : 0 266 885 54 89 – 0 266 885 50 50
Faks : 0 266 885 51 45
E-posta : [email protected][email protected]

Balıkesir İlçe Belediyeleri İş İlanları
Balıkesir Susurluk Belediyesi
Balıkesir Karesi Belediyesi
Balıkesir Havran Belediyesi
Balıkesir Gömeç Belediyesi
Balıkesir Gönen Belediyesi
Balıkesir Erdek Belediyesi
Balıkesir Edremit Belediyesi
Balıkesir Dursunbey Belediyesi
Balıkesir Burhaniye Belediyesi
Balıkesir Bigadiç Belediyesi
Balıkesir Bandırma Belediyesi
Balıkesir Balya Belediyesi
Balıkesir Sındırgı Belediyesi
Balıkesir Savaştepe Belediyesi
Balıkesir Marmara Belediyesi
Balıkesir Manyas Belediyesi
Balıkesir Kepsut Belediyesi
 Balıkesir Altıeylül Belediyesi
Balıkesir Ayvalık Belediyesi
Balıkesir İvrindi Belediyesi

 

alpdulger

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu