Belediye İş İlanları

Balıkesir Susurluk Belediyesi Personel Alımı ve Susurluk İş İlanları

alıkesir Susurluk Belediyesi personel alımı 2019 ve 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılının geri kalanında da yapılmaya devam ediyor. Memur, işçi ve Personel alımı yapılan pozisyonlara iş başvurusu yapmak için sitemizde yer alan Balıkesir Susurluk Belediyesi İş Başvurusu Formu‘nu doldurarak, tercih ettiğiniz iş pozisyonları için müracaatta bulunabilirsiniz.

Balıkesir Susurluk Belediyesi personel alımı haberlerini yakından takip ediyor fakat, “Balıkesir Susurluk Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?” Gibi soruların yanı sıra, personel alımı yapılan pozisyonlarla ilgili bilgi almak istiyorsanız eğer Balıkesir Susurluk Belediyesi ve iş başvurusu süreci ile ilgili tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

"<yoastmark

Balıkesir Susurluk Belediyesi Personel Alımları – 2021 iş ilanları doğrultusunda birimlerinde istihdam etmek üzere çok sayıda deneyimli ve deneyimsiz personel alımı yapacağını duyurmuştur.

Duyurunun ardındanyoğun bir başvuru talebi olmuştur. Başvurulardaki yoğunluğun nedeni belediye bünyesinde çalışmanın sağladığı haklar ve avantajlardır. Yerel yönetimlerin en büyük mercii olan belediyeler, istihdam açısından da pek çok insan için önemli kurumlardan biridir.

Maaşların zamanında yatması, sabit mesai saati, düzenli, istikrarlı çalışma ortamı ve devlete bağlı özel günlerin tatil olması gibi avantajları yanı sıra belediyelerde çalışmanın sağladığı haklar şu şekildedir;

 • AGİ Hakkı
 • İşe İade Hakkı
 • Fazla Çalışma Ücreti Hakkı
 • Yıllık İzin Hakkı
 • Kıdem Tazminatı Hakkı
 • İhbar Tazminatı Hakkı

Balıkesir Susurluk Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Susurluk Belediyesi personel alımı ilanına başvuracak adayların tecrübeleri, KPSS puanları, eğitim seviyeleri, referansları, istenilen meziyetlere sahip olup olmadıkları gibi pek çok kıstasa göre seçimleri yapılmaktadır.

Belediyelerde personel alımı ilanlarında her pozisyon için farklı işe alım süreci işlemekte ve işe yeterlilik standartlarına uygun şartlar aranmaktadır. Öncelikle KPSS sınavı sonucu alınan puan üzerinden değerlendirme yapılmaktadır.

Nitelikli pozisyonlar için aranan personel alımlarında, ilgili anlana ait diploma ve varsa sertifikalar istenmektedir. Genel düzeyde bir memur alımı söz konusuysa, bu durumda en az lise mezunu olmak şartı koyulmaktadır.

Nitelikli personel alımlarında ise çoğu zamanda belirli bir üniversitenin, belirli bir lisans bölümünden mezun olma şartı koyulmaktadır. Zabıta alımlarında ise belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla işlemler sürdürülür. Belediye personel alımında aranan şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emekliliğe hak kazanmış veya emekli olmamak,
 • Gerekli mesleki eğitimi almış olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Erkekler için askerlikle ilişkisi bulunmamak
 • Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak

Balıkesir Susurluk Belediyesi İş İlanları

Balıkesir Susurluk Belediyesi iş ilanları bünyesine çeşitli dönemlerde personal alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. İlçe ekonomisinde çeşitlilik yaratmak ve katkı sağlamak adına çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Susurluk Belediyesi için 2021 yılında açılmış olan pozisyonlar şunlardır;

 • Çaycı
 • Temizlik Görevlisi
 • Büro Elemanı
 • Beden İşçisi
 • İtfaiye Eri
 • Zabıta
 • Bekçi
 • Şoför

Balıkesir Susurluk Belediyesi İşçi Alımı

Balıkesir Susurluk Belediyesi işçi alımı ilanlarına başvurmak için internetten ya da belediye binasınagiderek hazırlanan iş başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Ayrıca istenen evraklar ilgili birime teslim edilmelidir.

İşe girmek için gerekli olan evraklar aşağıdaki gibidir;

 • T.C kimlik kartı
 • Gerekli ise diploma
 • Başvurulan pozisyona bağlı olarak uygun sınıfa ait sürücü belgesi
 • Sağlık Raporu
 • İkametgâh Belgesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Gerekli ise KPSS ve YDS sınav sonucu belgeleri

Balıkesir Susurluk Belediyesi Memur Alımı

Balıkesir Susurluk Belediyesi Memur Alımı nitelikleri değişkenlik göstermektedir. Başvuru neticesinde adaylardan mülakat talep edebilmektedir. Bu mülakatta yetkinlik ve sosyal durumun ölçülmesi hedeflenir. Mülakat onaylandığında çalışmaya hak kazanılır.

Balıkesir Susurluk Belediyesi Temizlik Personeli Alımı

Balıkesir Susurluk Belediyesi temizlik personeli alımları, niteliksiz personel olarak değerlendirilen bu alanda işe alınacak kişinin işi layığıyla yapabilecek ve görevini yapmaya engel olabilecek vücut özrü bulunmaması gibi şartları vardır.

Balıkesir Susurluk Belediyesi Çaycı Alımı

Balıkesir Susurluk Belediyesi çaycı alımları, aynı temizlik personeli gibi niteliksiz personel sınıfında değerlendirilir. Bu iş için sosyal ilişkilerin iyi olması ve beklenilen işte yeterli olup olunmadığını belirlemek adına mülakat yapılmaktadır. Mülakat sonucunda uygun görülen aday işe alınır.

Balıkesir Susurluk Belediyesi personel alımlarına ayırdığımız yazımızın sonlarına gelirken, memur alımlarından işçi ilanlarına, personel alımı yapılan iş pozisyonlarından iş başvurusu sürecine kadar detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık. Bolu Belediyesine bağlı diğer ilçe belediyelerine ait iş ilanlarına aşağıdaki tablomuzdan ulaşabilir, tercih ettiğiniz belediye ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Susurluk Belediyesi Sıkça Sorulanlar

Susurluk Belediyesi Hangi Partiden?
İyi Parti
Susurluk Belediyesi Başkanı Kim?
Susurluk Belediyesi Web Sayfası
http://susurluk.bel.tr
Susurluk Belediyesi Duyurular
Duyurular Sayfası
Susurluk Belediyesi Haberler
Susurluk Haberler
Susurluk Belediyesi İletişim

Adres: Susurluk Belediye Başkanlığı Han Mahallesi İstasyon Caddesi No:5 Susurluk / Balıkesir / Türkiye
İletişim: Telefon : +90 266 8651910
WhatsApp : +90 507 4493892 – Faks : +90 266 8651945

Balıkesir İlçe Belediyeleri İş İlanları
Balıkesir Susurluk Belediyesi
Balıkesir Karesi Belediyesi
Balıkesir Havran Belediyesi
Balıkesir Gömeç Belediyesi
Balıkesir Gönen Belediyesi
Balıkesir Erdek Belediyesi
Balıkesir Edremit Belediyesi
Balıkesir Dursunbey Belediyesi
Balıkesir Burhaniye Belediyesi
Balıkesir Bigadiç Belediyesi
Balıkesir Bandırma Belediyesi
Balıkesir Balya Belediyesi
Balıkesir Sındırgı Belediyesi
Balıkesir Savaştepe Belediyesi
Balıkesir Marmara Belediyesi
Balıkesir Manyas Belediyesi
Balıkesir Kepsut Belediyesi
 Balıkesir Altıeylül Belediyesi
Balıkesir Ayvalık Belediyesi
Balıkesir İvrindi Belediyesi 

www.PersonelAlimi.web.tr

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona Personelalimi.web.tr ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu