Abbate Çalışma Şartları ve 2021 Çalışan Maaşları

abbate çalışma şartları
Abbate Çalışma Şartları ve Çalışan Koşulları

Abbate çalışma şartları ve firmada ki işleyişi incelediğimiz yazımızda; mesai saatlerinden çalışma koşullarına, sosyal hak ve olanaklardan personel maaşlarıyla ilgili bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

Abbate Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Çalışma Şartları
Mesai Süresi / 8.50 Saat
Özel Sağlık Sigortası
Doğum İzni
Haftalık İzin / 2 Gün
Yıllık İzin / 15 Gün
Resmi ve Dini Bayram İzni / 1 – 4 Gün
Prim ve İkramiye Sistemi / Senede 4 Defa

1993 yılında koyulan ABBATE markası, 2000 yılında Mercek Holding bünyesi alına katılmıştır. Ürünlerini müşterilere ulaştıran marka, özel kumaşlardan üretilen gömleklerini kullanıcılarına ulaştırmaktadır. Modanın nabzını tutan marka, ülkemizde sektörün lideri konumunda bulunmaktadır.

abbate çalışma şartları

ABBATE Çalışma Şartları 2021

ABBATE çalışma şartları çoğu çalışana normal gelmektedir. Firmanın, çalışanlarda aradığı özellikler arasında müşteri memnuniyetini sağlayan, takım çalışmasına uyum gösteren kişilerdir.

ABBATE çalışma şartları pozisyona göre değişkenlik göstermektedir. ABBATE genellikle satış danışmanlığı pozisyonu için eleman almaktadır. Bu pozisyonun mesai saatleri genellikle vardiyalı sistemdir. Haftalık izin ise 1 gündür. Çalışanların yıllık izin kullanabilmesi için 1 yıl çalışması gerekiyor.

ABBATE Çalışma Koşulları

ABBATE çalışma koşulları bu şekildedir. Çalışmak isteyen kişilerde beklenilen özellikler şu şekildedir:

 • Erkek adayların askerle ilişiğinin olmaması
 • Kişinin dış görünümüne önem vermesi
 • Mağazanın satış hedeflerine uygun çalışması
 • İkna yeteneğinin kuvvetli olması
 • Kişilerin 18 ila 30 yaşları arasında olması

Personel maaşları, genellikle asgari ücret şeklindedir. Ancak satış danışmanlığı pozisyonunda çalışan kişiler ayriyeten prim de almaktadır. Bazı mağazalar da servis hizmetini de dâhil etmektedir. Çalışanlara sosyal haklar konusunda oldukça yardımcı bir tutum sergileyen ABBATE firması maaş ve prim dışında yemek ücretini de vermektedir.

ABBATE çalışma koşulları size uygunsa bir an önce başvuru da bulunabilirsiniz. Firma bazı dönemlerde part time alımlar da gerçekleştirmektedir. İlanları takip edebilirsiniz.

İşe Girerken İstenilen Belgeler Nelerdir?

Yapmış olduğunuz iş başvurusuna olumlu geri dönüş alıp, personel alımı yapılacağı tarafınıza bildirildiyse eğer yolun en stresli kısmını aştınız demektir. Buna rağmen işe giriş işlemlerinizin yapılabilmesi için teslim etmeniz gereken işe giriş evrakları bulunmaktadır. Bu işe girerken istenilen belgeler firma yapısına göre değişkenlik gösterse de genel hatları ile E-devlet uygulamasından kolaylıkla temin edebileceğiniz türdedir.

İşe giriş işlemlerinizin yapılabilmesi için gerekli olan bu belgeler şu şekildedir.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Mezuniyet Belgesi
 • Sağlık Raporu
 • Kan Grubu Kartı
 • Sabıka Kaydı ve Adli Sicil Kaydı
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Aile Durum Bildirim Formu
 • Askerlik Durum Belgesi
 • İş Sözleşmesi ve Hizmet Sözleşmesi

Firmanın çalışma şartlarını ele aldığımız yazımızın sonuna gelirken, firmaya ait GÜNCEL Abbate İş İlanları ve Personel Alımları ve Abbate Satış Danışmanı İş İlanları! Abbate Maaşları ve İlan Detayları başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Abbate Hakkında

Mercek Holding A.Ş., 2000 yılında ağırlıklı iş alanı olan tekstil sektöründeki şirketlerin aynı çatı altında birleştrilmesi amacıyla kurulmuştur. Grup bünyesinde tekstil hariç matbaacılık sektöründe şirketleri bulunmaktadır.

Kurumsal yönetim anlayışı, her konuda öncü olma kararlılığı, geleceğe yön verecek yatırımlar, güçlü insan kaynakları ve toplumsal sorumluluk anlayışı bulunmaktadır.

Abbate Giyim Tekstil San. ve Paz. A.Ş., 1993 yılında kurulmuş olup, 2000 yılı sonlarında Mercek Holding bünyesine geçmiş, üstün nitelikli erkek gömleklerini Türkiye ve dünya pazarlarına sunmaktadır.

Abbate gömleklerinin üretimi ise yine grup şirketlerinden biri ve dünyanın üçüncü büyük gömlek üretim tesislerine sahip olan Öztay Tekstil Konfeksiyon San. ve Paz. A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir. Öztay Tekstil Konfeksiyon San. ve Paz. A.Ş. üretimi ISO 9001 kalite belgesiyle de onurlandırılmış olup, yılda 6,5 milyon adet gömlek kapasiteli tesislerde üretim yapmaktadır.

Tüm Abbate gömleklerinin tasarımı, şirket bünyesinde oluşturulan Tasarım Ekibi’nin titiz çalışmalarıyla dünya modasının en yeni trendlerinin takip edilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Ana ilke modada takipçi değil, öncü olmaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*